18 Yaşın Altındakiler için Dubai Vizesi

18 Yaş Altı için Dubai Vizesi Başvuru İşlemleri ve Evraklar

Reşit olmayan çocukların Dubai vizesi başvuruları için standart vize başvuru süreci ve gerekli vize evrakları farklılık göstermektedir.

18 yaşın altındaki çocuklar için yapılacak olan Dubai vizesi başvuru işlemlerinde; talep edilen Dubai vize evraklarının eksiksiz ve istenen kriterlere uygun olarak hazırlanması gerekmektedir.

Dubai vize işlemleri için: 0850 241 1868

Bebekler için Dubai Vizesi Gerekli Midir?

Yaştan bağımsız olarak Dubai'ye seyahat edecek tüm bordu pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabi tutulur ve dolayısıyla bebekler için de vize alınması gerekir.

18 Yaşından Küçüklerin Dubai Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

18 yaşından küçüklerin Dubai vize başvurusu; çocuğun ebeveynlerinden biri ya da yetişkin bir kişi tarafından yapılır.

Kısa süreli Dubai vize başvuruları yalnızca online olarak belli platformlar üzerinden ve Dubai'de yer alan bir sponsor, yetkili bir hava yolu şirketi, seyahat acentesi ya da akredite vize acenteleri aracılığıyla yapılabilmektedir. Çocuklar için uzun süreli Dubai vizesi başvuru işlemleri yetişkinler için de olduğu gibi Dubai'de yaşayan bir sponsor tarafından yapılabilir.

18 Yaş Altı Dubai Vizesi Başvuru Evrakları Nelerdir?

18 yaş altı Dubai vizesi için standart vize evraklarına ek olarak muvafakatname belgesinin de online başvuru sırasında sisteme yüklenmesi gerekir.

18 Yaş Altı Dubai Vizesi için Muvafakatname

18 yaş altı Dubai vizesi için muvafakatname belgesi, çocuğun Dubai’ye yalnız ya da ebeveynlerinden sadece biri ile seyahat edeceği durumlarda başvuru işlemleri için ibraz edilmesi gereken bir belgedir.

Dubai vizesi için muvafakatname belgesinin, Dubai vizesi için gerekli olan diğer standart evraklar ile birlikte ibraz edilmesi gerekir. Dubai vizesi için muvafakatname belgesi; ebeveynlerin boşanmış olması, vefat etmiş olması ya da yurt dışında yaşaması gibi durumlara göre farklı olarak hazırlanmalıdır.

Çocuklar için Dubai Vize Fotoğrafı Nasıl Olmalıdır?

Çocuklar için Dubai vize fotoğrafı, beyaz renkli arka planda çekilmiş ve çocuğun yüzünün tamamını kapsayacak nitelikte olmalıdır.

Dubai vize başvuruları için ibraz edilecek olan fotoğrafın renkli olması, çocukla beraber fotoğrafta başka birinin olmaması ve gerekli kalite standartlarına uygun olması gerekir. İbraz edilecek fotoğrafın Dubai vize fotoğraf ölçüsü kriterlerine uygun olması gerekmektedir.

Reşit Olmayan Kişilerin Dubai Vize Randevusuna Gitmesi Gerekli Midir?

Dubai vize işlemleri arasında randevu almayı gerektirecek bir durum bulunmamaktadır ve bu nedenle ne çocukların ne de yetişkinlerin Dubai vize işlemleri için vize randevusuna gitmesi gerekir.

Yaşa ve Mesleğe Göre Alınabilecek Diğer Dubai Vizeleri Nelerdir?

Yaşa ve mesleğe göre alınabilecek diğer Dubai vizeleri aşağıda listelenmiştir.

  • Öğrenciler için Dubai vizesi
  • Emekliler için Dubai vizesi
  • İşverenler için Dubai vizesi
  • Çiftçiler için Dubai vizesi
  • Çalışmayanlar için Dubai vizesi
Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: