Dubai Vizesi

Dubai Vizesi Başvuru Süreci 2023

Dubai vizesi, hamiline Birleşik Arap Emirlikleri’ne vize türüne göre kısa süreli, uzun süreli, tek girişli veya çok girişli olarak seyahat etme hakkı sunan vizedir.

Dubai, Arap Yarımadası’nda Birleşik Arap Emirlikleri’ni oluşturan yedi emirlikten birisi olan Dubai Emirliği’nin başkenti olup; Birleşik Arap Emirlikleri’nin en kalabalık şehridir. Dubai, tarihi ve kültürel yapıları ile birlikte modern mimarisi sayesinde her yıl Türkiye’den ve dünyadaki tüm ülkelerden gelen milyonlarca turiste ev sahipliği yapmaktadır. Ortalama konaklama süresi, gün başına harcanan ortalama para, toplam ziyaretçi gibi kriterlerle 2018 yılında oluşturulan Mastercard Global Destinasyonlar Endeksi’ne göre Dubai, tüm dünyada turistlerin en çok ziyaret ettiği 4. şehir olarak yer almıştır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Dubai’ye gerçekleştirmeyi planladıkları seyahatin süresine ve hamili oldukları pasaport türüne bağlı olarak seyahat öncesinde uygun vize türüne başvurmaları gerekebilmektedir. Dubai e-vize uygulaması kapsamında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizelerini, Dubai için vize evraklarının sisteme yüklenmesi ile online olarak alabilmektedir.

Vizem.net, Türkiye'den Dubai vizesine başvuracak kişilere online vize başvurularında danışmanlık hizmeti veren ve son 5 yılda elde ettiği %97,6 onay oranı ile en yüksek onaylanma skoruna sahip akredite acentedir.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

Dubai Vize İstiyor Mu?

Dubai vizesi Türk vatandaşlarından seyahat türüne ve hamili oldukları pasaport türüne göre istenmektedir.

Dubai’ye gerçekleştirilecek seyahatlerde alınması gereken Birleşik Arap Emirlikleri vizesi; umuma mahsus (bordo) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için zorunlu iken; hizmet (gri) pasaportu, hususi (yeşil) pasaport ve diplomatik (siyah) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 güne kadar sürecek Dubai seyahatleri için vizeden muaf tutulmaktadır.

Dubai Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Dubai, yeşil pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından 90 güne kadar olan seyahatler için vize istememektedir.

Yeşil (hususi) pasaport, devlet memurlarına ve belirli şartları sağlamaları halinde devlet memurlarının ailelerine verilen pasaport türüdür. Herhangi bir vize işlemi ile uğraşmadan birçok ülkeye vizesiz giriş imkanı sağlayan yeşil pasaport, Dubai için de hamiline vizesiz giriş imkanı sağlamaktadır.

Dubai Vize Türleri Nelerdir?

Dubai vize türleri aşağıda listelenmiştir.

 • Turist vizesi: Dubai’ye turistik amaçlı geziler için seyahat etmeyi planlayan kişilerin başvurması gereken vize türü olan turist vizesi, başvuru sahibinin planına bağlı olarak 30 veya 90 günlük süreler için verilmektedir; turist vizesi tek girişli veya çok girişli olabilmektedir.
 • Tıbbi tedavi vizesi: Tıbbi tedavi vizesi, tedavi için Dubai’ye gitmesi gereken bireylerin başvurması gereken vize türü olup; vize başvurusunun belirli evraklar ile Dubai’deki tıbbi tesis veya hastaneler tarafından desteklenmesi gerekmektedir. Tıbbi tedavi vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri’nde 90 günlük kalma izni sağlamakta olup; tek girişli ve çok girişli olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.
 • KİK vatandaşları için e-vize: Basra Körfezi’ne kıyısı bulunan ve birtakım ortak özelliklere sahip olan ülkeleri bir araya getiren Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi’nde yer alan ülkelerin vatandaşları, Dubai’ye planladıkları seyahatlerinde e-vize uygulaması kapsamında online vize başvurusu yapabilmektedir. Dubai vize türlerinden biri olan KİK vatandaşları için e-vize, hamiline Dubai’de 30 gün süre ile kalma hakkı vermektedir.
 • Transit vize: Dubai’de 48 saat veya 96 saat kalış imkanı sağlayan iki farklı çeşidi bulunan transit vize başvurusunun, Dubai merkezli hava yolları tarafından desteklenmesi gerekmektedir.
 • Öğrenci vizesi: Öğrenci vizesi, Dubai’de bulunan kolej ve üniversitelerde okumak isteyen bireylerin alması gereken vize türüdür. Dubai öğrenci vizesi hamiline 1 yıl boyunca Dubai’de kalış imkanı sağlamakta olup; bireylerin eğitimine devam edeceklerini kanıtlaması durumunda uzatılabilmektedir. 2018 yılında 5 yıl boyunca Dubai’de kalış imkanı sağlayan yeni bir öğrenci vizesi tanıtılmıştır.
 • Emeklilik vizesi: 55 yaşını doldurmuş bireylere; en az 2 milyon AED değerindeki bir mülke yatırım yapmaları, en az 1 milyon AED değerinde mali kaynaklara sahip olmaları veya ayda en az 20.000 AED aktif gelire sahip olmaları durumunda 5 yıl süre ile verilen vize türüdür ve uygun kriterlerin sağlanması durumunda uzatılabilmektedir.
 • İş vizesi: Golden Visa programı programında olan Dubai iş vizesi, belirli uygunluk kriterlerinin sağlanması halinde Dubai vatandaşı olmayan yabancı kişiler ve bu kişilerin bakmaya yükümlü oldukları kişilere; iş kurma prosedürlerini kolaylaştırmak için 6 aylık süre boyunca Dubai’ye çoklu giriş hakkı sağlamaktadır. İş vizesi almak isteyen bireylerin; geçmiş dönemde bir girişimin çoğunluk hissedarı veya üst düzey yöneticisi gibi pozisyonlarda olduğunu göstererek girişimci olduğunu kanıtlaması, Dubai’de hayata geçirmek istediği bir iş fikrinin veya iş planının olması ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne taşınmaya ve Dubai’de yasal olarak iş kurmaya istekli olması gerekmektedir.
 • Uzaktan çalışma vizesi: Dubai uzaktan çalışma vizesi, işvereni Birleşik Arap Emirlikleri dışında yaşayan bireylere 1 yıl süre ile Dubai’de yaşamalarını ve bireylerin Dubai merkezli olarak uzaktan çalışmalarını sağlamaktadır.

Dubai’de kalış süresine ve giriş-çıkış sayısına bağlı olarak yukarıda belirtilen vize türlerinden farklı vize türleri de olabilmektedir.

Dubai E-Vize Nedir?

Dubai e-vize, yabancı turistlerin Dubai’ye yapacakları kısa süreli seyahatleri için Birleşik Arap Emirlikleri’ne giriş hakkı sağlayan ve Birleşik Arap Emirlikleri hükümeti tarafından 2019 yılında yürürlüğe giren elektronik vize uygulamasıdır. Türkiye, Dubai elektronik vize uygulaması kapsamında yer almakta olup; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Dubai online vize başvurusu yapabilmektedir.

Dubai elektronik vize; bireylere Birleşik Arap Emirlikleri’ne 30 gün boyunca tekli giriş, 90 gün boyunca tekli giriş, 30 gün boyunca çoklu giriş ve 96 saat boyunca transit vize olmak üzere dört farklı türde sunulmaktadır.

Dubai e-vize örnek görseli aşağıda verilmiştir.

Dubai E-Vize Nedir?
Dubai E-Vize Nedir?

Dubai Vize Şartları Nelerdir?

Dubai vize şartları aşağıda listelenmiştir.

 • Dubai vize başvurusunun e-vize sistemi üzerinden online olarak yapılması gerekmektedir.
 • Vize başvurusunun planlanan Dubai seyahat tarihinden en geç 1 hafta önce yapılması gerekmektedir.
 • Dubai vize başvurusu için gerekli olan evrakların renkli tarayıcıdan yüksek çözünürlüklü olarak taratılması ve e-vize sistemine online olarak yüklenmesi gerekmektedir.
 • Online olan e-vize sisteminde parmak izi uygulamasının olmaması sebebiyle vize alımından sonra Dubai’ye girişte göz tarama sisteminden geçilmesi gerekmektedir.
 • Dubai vize başvuru sahibine ait pasaportun 10 yıldan eski olmaması ve Dubai’ye giriş tarihinden sonra 6 ay daha geçerliliğinin bulunması gerekmektedir.
 • Başvuru sahibinin Dubai vizesine başvurduğu sırada başka bir Birleşik Arap Emirlikleri vizesine sahip olmaması gerekmektedir.
 • Başvuru sahibi, Birleşik Arap Emirlikleri hükümetinin belirlediği yaş grubunda bir kadın olması halinde Dubai’ye tek başına seyahat edememektedir.

Dubai gidiş şartları, alınacak olan vize türüne göre değişebilmektedir ve Dubai seyahati öncesinde teyit edilmesi gerekmektedir.

Dubai'ye Nasıl Vize Alınır?

Dubai’ye yapılacak seyahatler için kısa süreli Dubai vize başvurusu, Dubai’deki bir sponsor veya Dubai’de konaklanacak otel yetkilileri tarafından; yetkili hava yolu şirketleri, seyahat acenteleri ve akredite acenteler aracılığıyla online olarak yapılabilmektedir.

Türkiye’den yapılacak olan Dubai vize başvuruları; Emirates, Türk Hava Yolları, Etihad, Al Arabia ve Fly Dubai gibi hava yolu şirketlerinden uçak bileti alındığı sırada belirtilen hava yolu şirketlerinin Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan anlaşmalı olduğu seyahat acenteleri aracılığı ile yapılabilmektedir. THY Dubai vizesi için, ek ücret ödenmesi ile bireylerin vize başvuru sürecini önceliklendiren VIP vize hizmeti sağlamaktadır.

Dubai turist vizesi almak isteyen bireylerin Dubai vize online başvuru işlemlerini tamamlayabilmesi için sırasıyla; gerekli olan vize belgelerini eksiksiz bir şekilde hazırlaması, hazırlanan tüm evrakları renkli bir tarayıcı ile yüksek çözünürlüklü olarak taraması, taranan vize evraklarını online olarak sisteme yüklemesi ve vize ücretini vize türüne göre ödemesi gerekmektedir.

Öğrenci vizesi, iş vizesi, emeklilik vizesi, uzaktan çalışma vizesi gibi uzun süreli Dubai vizelerinin başvuruları; vize türüne göre Dubai’de bulunan sponsor, eğitim kurumu yetkilileri, işveren gibi kişiler tarafından başvuru sahibi adına İkamet ve Yabancı İşleri Genel Müdürlüğüne yapılmaktadır.

Dubai Vize İşlemleri için Aracı Kurum Var Mıdır?

Dubai vize işlemleri için aracı kurum bulunmamaktadır.

Emirates, bilet alınması halinde Dubai vize başvuru hizmeti sunan bir hava yolu şirketidir ve yalnızca Emirates hava yolu üzerinden yapılan Dubai vize başvurularında VFS Global Dubai vizesi aracı kurumu olmaktadır. Vize başvurularının Emirates hava yolu tarafından yapılması durumunda, VFS Global Dubai vize başvuru merkezinde vize işlemleri yapılabilmektedir.

Dubai Vizesi için Yetkili Havayolu Şirketleri Nelerdir?

Dubai vizesi için yetkili hava yolu şirketleri aşağıda listelenmiştir.

 • Emirates
 • Etihad
 • Alarabiya
 • Fly Dubai
 • Türk Hava Yolları

Hava yolu şirketlerinin kendine ait kuralları doğrultusunda Dubai vizesi için istenen evraklar değişebilmektedir.

Dubai Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Dubai vize başvurusu; çoğu ülke için yapılan vize başvurularının aksine, dış temsilciliklere veya vize başvuru merkezlerine yapılamamaktadır. Kısa süreli Dubai vize başvuruları; yalnızca online olarak, belirli platformlar üzerinden Dubai’de bulunan bir sponsor, yetkili bir hava yolu şirketi, seyahat acentesi ya da akredite vize acenteleri aracılığıyla yapılabilmektedir.

Dubai için vize işlemleri ve başvurular; eChannels portalı, Dubai Emirliği İkamet ve Yabancı İşleri Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi olan https://www.gdrfad.gov.ae/ar adresi ve akıllı telefonların işletim sistemlerine göre Android veya Apple uygulama mağazaları üzerinden indirilebilen GDFRA - Dubai, ICA eChannels ve Dubai Now uygulamaları aracılığı ile online olarak yapılabilmektedir.

Dubai uzun süreli vize başvurularının, başvurulan vize türüne göre işveren veya eğitim kurumu yetkilileri gibi Dubai’de bulunan sponsor tarafından İkamet ve Yabancı İşleri Genel Müdürlüğüne yapılması gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Dubai vize başvurularında, başvuru sahipleri gerekli vize evraklarını Vizem.net merkez ofisine göndermekte ve online vize başvurusu Vizem.net danışmanları tarafından aynı gün içerisinde tamamlanmaktadır.

Dubai Online Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dubai online vize başvurusunda öncelikle; e-vize uygulaması kapsamında bulunan online portallar aracılığı ile Dubai seyahatinin hangi amaçla yapılacağına göre 30 günlük tekli giriş, 30 günlük çoklu giriş, 90 günlük vize, 90 günlük tekli giriş vizesi, 96 saatlik transit vize gibi seçeneklerinden birinin seçilmesi ile birlikte “çevrimiçi olarak başvur” butonuna tıklanması gerekmektedir. Çevrimiçi olarak başvur butonuna tıklandıktan sonra sayfadaki Dubai e vize başvurusu için gerekli olan kişisel bilgilerin doldurulması ve online ödeme yapılması gerekmektedir.

Başvuru sayfasında istenen bilgilerin eksiksiz bir şekilde doldurulması, doldurulduktan sonra kutucuklardaki bilgilerin doğruluğunun kontrol edilmesi ve başvuru sürecini etkileyebilecek özel durumların olması halinde söylenmek istenenlerin başvuru sayfasının ikinci bölümüne yazılması Dubai e vize başvurusunda yapılması gereken önemli ipuçları arasında yer almaktadır.

E-vize Dubai başvuru sayfası ekran görseli aşağıda gösterilmiştir.

Dubai Online Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?
Dubai Online Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dubai Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Dubai vize başvurusu için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: 10 yıldan eski olmayan ve Dubai’ye giriş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerliliği olan pasaportun aslı ve tüm sayfalarının fotokopisi gerekmektedir.
 • Dubai vize başvuru formu: Dubai vize başvuru formu eksiksiz bir şekilde ve doğru cevaplar verilerek doldurulmalıdır.
 • Fotoğraf: Başvuru sahibinin mevcut görünümünü yansıtabilmesi adına 6 aydan daha eski olmayan, 43 mm genişliğinde ve 55 mm uzunluğunda, arka planı beyaz olan 2 adet fotoğraf gerekmektedir.
 • Ulaşım belgeleri: Başvuru sahibinin Dubai’ye gerçekleştireceği seyahatte ulaşımının sağlanacağı uçağa ait gidiş ve dönüş tarihlerinin yer aldığı, hava yolu şirketine ait rezervasyon belgeleri gerekmektedir.
 • Konaklama belgeleri: Konaklamanın sağlanacağı otel, konaklama tesisleri veya kısa süreli ev kiralama sitelerine ait, kalış tarihlerinin gösterildiği rezervasyon belgeleri gerekmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortası: Her türlü tıbbi acil durumun, zorunlu hallerde ülkeye geri dönüşün ve ulaşım rezervasyonlarının teminatının sağlandığı ve başvuru sahibinin Dubai’deki seyahat süresinin tamamını kapsayan seyahat sağlık sigortası yaptırılmalıdır.
 • İtiraz yok belgesi: Başvuru sahibinin Dubai’ye seyahat etmek isteyen bir kadın olması durumunda, kocasından veya babasından itiraz yok belgesi alması gerekmektedir.
 • Yasal ikamet belgesi: Başvuru sahibinin normalde yaşadığı ülkenin vatandaşı olmaması durumunda, yaşadığı ülkede geçerliliği olan resmi oturum izni veya vize gibi yasal ikamet belgeleri gerekmektedir.
 • Yerleşim yeri belgesl: Başvuru sahibinin yerleşim yeri adresini gösteren belgenin sunulması gerekmektedir.
 • Mali durumu kanıtlayan belgeler: Planlanan Dubai seyahati boyunca yeterli kaynaklara sahip olunduğunun; banka hesap dökümü, iş sözleşmeleri, maaş belgesi, ek gelir belgeleri gibi belgeler ile kanıtlanması gerekmektedir.
 • Dubai vize dilekçesi: Dubai’ye gerçekleştirilmesi planlanan seyahatin amacının ve Dubai’de konaklanılacak sürenin belirtildiği bir dilekçe, başvuru sahibi tarafından yazılmalıdır.
 • Evlilik cüzdanı: Başvuru sahibinin evli olması halinde evlilik cüzdanı gerekmektedir.
 • Ev sahibinden istenen belgeler: Başvuru sahibinin Dubai’de oturum izni bulunan bir ev sahibi aracılığı ile Dubai’ye gitmeyi planlaması halinde ev sahibi ile ilişkisini, ev sahibinin Birleşik Arap Emirlikleri’nde geçerli bir oturum iznine sahip olduğunu ve Dubai’deki ev sahibine ait iş sözleşmesi, banka hesap dökümü gibi belgeler ile yeterli mali durumunun olduğunu kanıtlaması gerekmektedir.
 • Önceki seyahatleri kanıtlayıcı belgeler: Başvuru sahibinin son 1 sene içerisinde Dubai’ye seyahat etmiş olması durumunda pasaportunda yer alan Dubai’ye giriş ve Dubai’den çıkış damgalarının fotokopisi ve son 5 yıl içerisinde Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Kanada, Rusya, Yeni Zelanda, Avusturya veya Schengen bölgesinde yer alan ülkelerden birine ziyaret etmiş olması halinde belirtilen ülkelere ait vizelerin fotokopisi gerekmektedir.

Dubai vize başvuru evrakları eksiksiz olarak hazırlanmalı ve renkli tarayıcıdan yüksek çözünürlüklü olarak taratılmalıdır. Dubai’ye gitmek için gereken belgeler, yüksek çözünürlüklü olarak taratıldıktan sonra başvuru yapılan sisteme yüklenmelidir.

Başvurulan vize türüne göre, hava yolu şirketi üzerinden başvuru yapılması durumunda belirli hava yolu şirketlerinin kendilerine göre belirlediği kurallara göre ve bazı özel durumlarda Dubai vizesi için gerekli evraklar değişebilmektedir.

Dubai Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Dubai vizesi başvuru formu; başvuru sahibi tarafından şahsen, doğru yanıtlar verilerek, eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Dubai başvuru formunda yer alan isim, uyruk, pasaport numarası, adres gibi kişisel bilgiler ile sponsor veya ev sahibine ait isim, uyruk, adres, unvan gibi bilgiler başvuru formunun çıktısı alınıp tükenmez kalem ile veya online olarak doldurulmalıdır.

Başvurunun yapılacağı çeşitli portallardan veya seyahat acentelerinin internet sitelerinden ulaşılabilen Dubai vize başvuru formu doldurulduktan sonra gerekli olan diğer belgeler ile birlikte taratılmalıdır.

Dubai vizesi başvuru formuna ait ekran görseli aşağıda gösterilmiştir.

Dubai Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?
Dubai Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Dubai Vize Fotoğraf Ölçüsü Nasıldır?

Dubai vize fotoğraf ölçüsü 43 mm genişliğinde ve 55 mm uzunluğunda olmalıdır. Dubai vize fotoğraf boyutu; fotoğrafın elektronik kopyasının gönderilmesinin tercih edilmesi durumunda 300 piksel genişliğinde ve 369 piksel yüksekliğinde olmalıdır.

Dubai vizesi için gerekli olan evraklar arasında olan fotoğrafın; başvuru sahibinin mevcut görünümünü yansıtması için son 6 ay içerisinde çekilmiş olması, arka planının beyaz olması, genişletilmiş veya sıkıştırılmış olmayan orijinal boyutlarda olması gibi özelliklere sahip olması gerekmektedir.

Dubai vizesi için örnek fotoğraf görseli aşağıda gösterilmiştir.

Dubai Vize Fotoğraf Ölçüsü Nasıldır?
Dubai Vize Fotoğraf Ölçüsü Nasıldır?

Dubai Vizesi için Sağlık Sigortası Nasıl Olmalıdır?

Dubai vizesi için sağlık sigortası; ambulans, acil servis, çeşitli acil cerrahi müdahaleler, zorunlu olarak hastaneye yatırılma, acil ilaç tedavisi gibi acil tıbbi müdahale gerektiren durumları, olağanüstü durumlarda iptal edilmesi gereken uçak rezervasyonlarını, global durumlarda veya oluşabilecek ölüm durumlarında ülkeye geri dönüşün sağlanabilmesi gibi durumları kapsamalıdır. Dubai vizesi için gerekli olan seyahat sağlık sigortası, planlanan Dubai seyahatinin tüm tarihlerini kapsayacak şekilde yaptırılmalıdır.

2022 yılı için Dubai vize başvurusunda gerekli olan tam kapsamlı Dubai seyahat sağlık sigortası, akredite kuruluş Vizem.net'in sigorta birimi tarafından en uygun fiyat garantisi ile yaptırılabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Dubai için Vize Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Dubai için vize talep dilekçesi, Dubai’ye gerçekleştirilmesi planlanan seyahatin amacının, tarihlerinin, Dubai’de konaklanılacak sürenin ve seyahat boyunca masrafların nasıl kaşılanacağının bilgisini içerecek şekilde yazılmalıdır. Dubai vize dilekçe örneğinin hazırlandıktan sonra gerekli belgeler ile birlikte taratılıp vize başvurusunun yapıldığı sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlık hizmeti alınarak başvurulan Dubai vizeleri için vize talep dilekçesi, başvuru sahiplerinin kişisel durumları göz önünde bulundurularak uzman danışmanlar tarafından yazılmaktadır.

Dubai Vizesi için Randevu Almak Gerekli Midir?

Dubai vize başvurusunun online olarak yapılması sebebiyle Dubai vizesi için herhangi bir randevu alınması gerekli değildir.

Dubai Vize Başvurusu için Parmak İzi Uygulaması Var Mıdır?

Dubai vize başvurusu için parmak izi uygulaması; başvurular e-vize uygulaması kapsamında online olarak yapıldığı için bulunmamaktadır; ancak bireylerin Dubai’ye giriş yaparken göz taramasından geçmesi gerekmektedir.

Dubai Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Dubai vizesi başvuru ücreti, bireylerin Dubai’de kalış süresine göre değişmektedir.

Dubai vize fiyatları; Dubai 48 saatlik vize için 11 USD, Dubai 96 saatlik vize için 39 USD, Dubai 30 günlük tek girişli vize için 94 USD, Dubai 30 günlük çok girişli vize için 185 USD ve Dubai 90 günlük vize için 192 USD olarak belirlenmiştir.

Bireylerin Dubai’de kalış süresine göre ödemesi gereken Dubai e-vize ücreti kredi kartı ile ödenebilmekte olup; Dubai vize ücreti iptal edilmesi halinde bireylerden 30 USD iptal ücreti alınmaktadır.

Dubai Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

Dubai vize ücreti, vize başvurusunun yapıldığı sistem üzerinden online olarak kredi kartı ile ödenmektedir.

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai vizesi için gerekli olan tüm belge ve bilgilerin usulüne uygun olarak başvurunun yapıldığı sisteme yüklenmiş olması halinde; başvuru sahibinin başvuru formuna yazdığı e-posta adresine vizesi 4 iş günü içerisinde gönderilmektedir. 30 veya 90 günlük ekspres vizeye başvurulması halinde vize 24 saat içerisinde başvuru sahibinin e-posta adresine gönderilmektedir.

Dubai Vize Başvurusu Takip ve Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Dubai vize başvurusu takip ve sorgulama işlemi, başvurunun yapıldığı sistem veya vize hizmetini sağlayan kurum tarafından verilen başvuru numarası ve referans numarası ile yapılabilmektedir.

Dubai vizesine Dubai’de bulunan Amer merkezleri aracılığı ile başvurulması halinde, vize başvurusunun İkamet ve Yabancı İşleri Genel Müdürlüğü üzerinden takip edilmesi gerekmektedir.

Vizem.net danışmalığında başvurulan Dubai vize sorgulama ve takip işlemi hem online olarak hem de 5 aşamalı SMS bilgilendirme servisi ile yapılmaktadır.

Dubai Vizesi Ne Kadar Süreliğine Verilir?

Dubai vizesinin süresi, seyahat amacına ve başvuru türüne göre değişebilmektedir. Dubai vizesi alındığında, bireylerin ülkeye girmesi için genellikle 60 günü olmaktadır.

Dubai’ye turistik seyahat amacı ile giden bireylere 30 güne kadar vize verilmekte iken; transit seyahatlerde 4 güne kadar vize verilmektedir. Çalışma amacı ile Dubai’ye giden bireylere çalışma vizesi en fazla 2 ay süre ile verilmekte olup; belirtilen çalışma vizesinin 2 aylık süre zarfında Dubai’de geçerli olan bir oturum iznine dönüştürülmesi veya ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir.

Dubai Vize Süresi Aşılırsa Ne Olur?

Dubai vize süresi aşılırsa; sürenin aşıldığı günden sonra kalınan her gün için 100 AED para cezası ödenmesi gerekmektedir.

Dubai’de alınan vizenin süresinden daha uzun kalınması gerekiyorsa, vize ihlali yapmadan önce vize uzatma başvurusunda bulunulmalıdır.

Dubai Vize Uzatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Dubai vize uzatma işlemi, ülkeyi terk etmeye gerek olmadan yapılmaktadır ve başvurunun yapılması ve ilgili makam tarafından uzatma başvurusunun başarılı bir şekilde onaylanması halinde, 2 defa 30 gün süre ile uzatılabilmektedir.

Dubai vize uzatma başvurusunda bulunan bireyler, 600 AED karşılığında yenileme başvurusunda bulunabilmekte ve birinci yenileme süresinin bitiminden önce ikinci yenileme için başvurabilmektedir.

Dubai Vize Başvurusu Ret Nedenleri Nelerdir?

Dubai vize başvurusu ret nedenleri aşağıda listelenmiştir.

 • Başvuru sahibinin, ebeveyni veya kocası olmadan seyahat eden 22 yaşının altında bir kadın olması
 • Başvuru sahibinin işsiz veya işçi, çiftçi gibi vasıfsız mesleklere sahip olması
 • Başvuru sahibinin el yazısı ile hazırlanmış bir pasaporta sahip olması
 • Başvuru sahibinin geçmişte bir dolandırıcılık yapmış olması, Birleşik Arap Emirlikleri’nde bir görevi kötüye kullanma sebebiyle rapor edilmesi veya sabıka kaydının olması
 • Dubai vize başvuru formunda önemli yazım veya baskı hatalarının bulunması
 • Dubai vize başvuru formunda verilen bilgilerin gerçeği yansıtmaması
 • İsim, doğum tarihi gibi çok benzer ayrıntılara sahip olan iki adet başvuru sahibinin olması
 • Gerekli olan belgelerden biri olan fotoğrafın istenilen kriterlerde olmaması
 • Dubai vizesi için gerekli olan belgelerde eksiklik olması
 • Başvuru sahibinin, daha önce e-vize veya aracı kurum aracılığı ile Dubai vizesi almış olmasına rağmen Dubai’yi ziyaret etmemiş olması
 • Başvuru sahibinin, geçmişte Birleşik Arap Emirlikleri’nde ikamet etmesine rağmen Dubai vizesini iptal etmeden ülkeyi terk etmiş olması
 • Başvuru sahibinin bulaşıcı bir hastalık taşıyıcısı olması
 • Başvuru sahibinin Dubai seyahati boyunca kendi masraflarını karşılayamayacağının anlaşılması

Dubai vize başvurusu yukarıda belirtilen nedenler dışında olağanüstü durumlarda veya Birleşik Arap Emirlikleri hükümetince belirlenen hükümler gereği reddedilebilmektedir.

Dubai Vize Reddine İtiraz Edilebilir Mi?

Dubai vize reddine itiraz edilememektedir.

Başvuru yapılan Dubai vizesinin reddedilmesi halinde ödenen vize ücreti iade edilememekte olup; vize reddine neden olan belgeler veya bilgiler yeniden düzenlendikten sonra, resmi olarak vize reddine itiraz edemeden, bir kez daha ücret ödenerek yeni bir Dubai vizesine başvuru yapılabilmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Dubai vize işlemleri hakkında merkezimize en sık yöneltilen sorulara cevapları ile birlikte aşağıda yer verilmiştir.

Dubai için Vize Almak Zor Mudur?

Dubai için vize almak zor değildir. Schengen ülkeleri ve diğer birçok ülke ile kıyaslandığı zaman Dubai vize başvurusu; online olması, beyan edilmesi gereken evrakların fazla olmaması, evrak tesliminin online olarak yapılabilmesi ve vize sonucunun 4 iş günü içinde çıkması gibi etkenler göz önünde bulundurulduğunda daha kolay olmaktadır.

Dubai Aktarmalı Uçuşlarda Vize Gerekli Mi?

Dubai aktarmalı uçuşlarda vize gerekliliği, havaalanında geçirilecek süreye göre değişmektedir.

Dubai’ye ulaştıktan sonraki 24 saat içinde havaalanından ayrılmadan uçuş beklenecek ise Dubai transit vize başvurusu yapılması gerekmemekte iken; Dubai üzerinden yapılan uçuşlarda iki uçuş arasındaki sürenin 96 saati aşmaması halinde ve Dubai’de bulunulan süre boyunca havaalanı dışına çıkılacak olması durumunda, Dubai’de kalınacak süreye göre 48 saatlik veya 96 saatlik transit vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir.

Dubai transit vize ücreti 96 saat transit vize türü için 50 AED iken; 48 saatlik Birleşik Arap Emirlikleri transit vize türünden ücret talep edilmemektedir.

Dubai'nin Vize İstemediği Ülkeler Hangileridir?

Dubai’nin vize istemediği ülkeler aşağıda listelenmiştir.

 • Bahreyn
 • Kuveyt
 • Umman
 • Katar
 • Suudi Arabistan
 • Meksika
 • Almanya
 • Avusturya
 • Belçika
 • Bulgaristan
 • Çekya
 • Danimarka
 • Estonya
 • Finlandiya
 • Fransa
 • Güney Kıbrıs Rum Yönetimi
 • Hırvatistan
 • Hollanda
 • İspanya
 • İsveç
 • İtalya
 • Letonya
 • Litvanya
 • Lüksemburg
 • Macaristan
 • Malta
 • Polonya
 • Portekiz
 • Romanya
 • Slovakya
 • Slovenya
 • Yunanistan
 • Arjantin
 • Bahamalar
 • Barbados
 • Belarus
 • Brezilya
 • Şili
 • Kolombiya
 • Kosta Rika
 • El Salvador
 • Honduras
 • Brezilya Şili
 • Kolombiya
 • Kosta Rika
 • El Salvador
 • Honduras
 • İzlanda
 • İsrail
 • Kiribati
 • Lihtenştayn
 • Maldivler
 • Karadağ
 • Nauru
 • Norveç
 • Paraguay
 • Peru
 • Rusya
 • Saint Vincent ve Grenadinler
 • San Marino
 • Güney Kore
 • Sırbistan
 • Seyşeller
 • Solomon Adaları
 • İsviçre
 • Uruguay
 • Andorra
 • Avustralya
 • Brunei
 • Kanada
 • Çin
 • Hong Kong
 • İrlanda
 • Japonya
 • Kazakistan
 • Makao
 • Malezya
 • Mauritius
 • Monako
 • Yeni Zelanda
 • Singapur
 • Tayvan
 • Ukrayna
 • Birleşik Krallık
 • Amerika Birleşik Devletleri
 • Vatikan

Yukarıda belirtilen Körfez İşbirliği Konseyinde yer alan Bahreyn, Kuveyt, Umman, Katar ve Suudi Arabistan vatandaşları kimlik kartı ile ülkeye sınırsız giriş yapabilmekte iken; yukarıda belirtilen Dubai’nin vize istemediği diğer ülkeler, Dubai’ye vizesiz girişlerinde 180 gün, 180 günlük süre içinde 90 gün veya 30 gün gibi süre sınırlamalarına tabi tutulmaktadır.

Dubai Avrupa Vatandaşlarından Vize İstiyor Mu?

Dubai, Avrupa vatandaşlarından 180 günlük süre içinde 90 günlük seyahatleri için vize istememektedir.

Dubai Kapıda Vize Veriyor Mu?

Dubai kapıda vize vermektedir; ancak Türkiye kapıda Dubai vizesi uygulaması kapsamında bulunmamaktadır.

Dubai Express Vize Uygulaması Var Mı?

Dubai express vize uygulaması bulunmaktadır. 30 ve 90 günlük vizeler için express vize başvurusunun yapılması halinde 24 saat içinde vize başvurusu ile ilgili sonuç alınabilmektedir.

Dubai Vizesi için Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Vizem.net, Dubai vizesine başvuracak kişilerin vize başvurularında, vize evrakların hazırlanmasından online olarak vize portalına yüklenmesine dek tüm süreç için danışmanlık hizmeti vermektedir. Vizem.net’in İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli ve Mersin'de bulunan ofislerini ziyaret ederek veya Vizem.net’e çağrı merkezinden ulaşarak vize danışmanlık hizmeti alınabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Dubai Vizesi Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

Dubai vizesi danışmanlık ücreti 30 günlük vizeler için 85 USD iken; 90 günlük vizeler için 115 USD’dir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: