Dubai E-Vize

Dubai E Vize: 2023 Başvuru ve Online Danışmanlık Hizmetleri

Dubai e-vize uygulaması, turistik amaçlarla yapılacak seyahatler için uygulanan ve Türkiye’nin içinde bulunduğu bir çevrimiçi vize başvurusu uygulamasıdır. Tamamen çevrimiçi ortamda bütün vize işlemlerinin halledilebildiği e-vize Dubai’ye yapılacak seyahatleri kolaylaştırmakta ve evrak kalabalığını önlemektedir. Başvuru sahipleri Dubai online vize sayesinde Dubai ve diğer Emirliklere turistik amaçlı seyahat edebilmektedir.

Vizem.net, Türkiye’den Dubai’ye seyahat edecek kişilere çevrimiçi form doldurma ve evrak yükleme aşamaları da dahil olmak üzere tüm e-vize başvuru işlemlerinde uzman desteği sağlayan akredite acentedir.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

Dubai Elektronik Vize Nedir?

Dubai elektronik vize, BAE hükümetinin 2019 yılında yürürlüğe koymuş olduğu, kısa süreli turistik konaklamalar amacıyla alınan vize türüdür.

Dubai e-vize örnek görseli aşağıda verilmiştir.

Dubai Elektronik Vize Nedir?
Dubai Elektronik Vize Nedir?

Birleşik Arap Emirlikleri E-Vize Türleri Hangileridir?

Birleşik Arap Emirlikleri e-vize türleri aşağıda listelenmiştir.

 • Tek girişli 30 gün süreli e-vize
 • Çok girişli 30 gün süreli e-vize
 • Tek girişli 90 gün süreli e-vize
 • 96 saatlik transit e-vize

Dubai E Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dubai e-vize başvurusu, Dubai’deki bir sponsor veya Dubai’de konaklanacak otel yetkilileri tarafından, seyahat acenteleri veya akredite acenteler vasıtasıyla çevrimiçi olarak yapılabilmektedir. Türkiye’den Dubai e-vize başvuruları THY, Emirates ve Pegasus gibi yetkili hava yolu şirketlerinden uçak bileti alındığı esnada yapılabilmektedir. Vize başvuru işlemleri; gerekli vize evraklarının hazırlanması, evrakların renkli tarayıcıdan yüksek çözünürlüklü olarak taratılması, başvuru formunun doldurulup vize evraklarının sisteme yüklenmesi aşamalarından oluşmaktadır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Dubai e-vize başvuruları için gerekli evrakların kontrol edilmesi, uygun formata getirilerek çevrimiçi sisteme yüklenmesi, çevrimiçi form doldurma işlemi ve vize ücretinin ödenmesi işlemleri danışmanlık paketine dahildir.

Dubai Vizesi Online Başvuru İşlemi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Dubai vizesi online başvuru işlemi planlanan seyahatten en az 3 iş günü öncesinde yapılmalıdır.

Dubai Online Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Dubai online vize başvurusu için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Fotoğraf: Başvuru sahibinin yüzünün net bir şekilde görüldüğü bir fotoğraf gerekmekte olup bilgisayar veya telefon kamerası ile çekilen fotoğraflar da kabuledilmektedir.
 • Pasaport: Pasaportta bulunan biyo-veri sayfası ile pasaportun son sayfasının birer kopyası gerekmektedir.
 • Uçuş bilgileri: Koltuğun satın alındığı uçağın rezervasyon onay kodu ve uçak bileti gerekli evraklar arasındadır.
 • İkamet kanıtı: Başvuru sahibinin adresinin kanıtlanması amacıyla ikamet kanıtı veya kimlik belgesi kanıtı gerekmektedir.

Dubai’ye kara yolu ile yolculuk etmeyi planlayan yolculardan uçuş bilgileri talep edilmemektedir. Reşit olmayan yolculardan Dubai vizesi için gerekli evraklar dışında doğum belgesinin fotoğrafı gibi ek belgeler istenmektedir.

BAE e-Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

BAE e-vize başvuru formu, başvuru yapılacak online portallardan veya seyahat acentelerinin internet sitelerinden ulaşılarak, online olarak doldurulmaktadır. Başvuru formunun doldurulduğu esnada kişisel bilgilerin, e-posta adresinin, telefon numarasının ve pasaport bilgilerinin doğru ve güncel olduğundan emin olunmalıdır. BAE e-vize başvurularında mevcut pasaport süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.

BAE e-vize başvuru formunun eksiksiz doldurulmasının ardından vize ücreti de çevrimiçi olarak ödenmelidir. BAE e-vize başvurusunun onaylanması ile Dubai vize başvuru formu renkli tarayıcıdan yüksek çözünürlüklü olarak taratılmalı, imzalanmalı ve sisteme yüklenmelidir.

Başvuru formuna ait görsel aşağıda verilmiştir.

BAE e-Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?
BAE e-Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Dubai E-Vize Ücreti Ne Kadardır?

Dubai e-vize ücreti, seyahat süresi ve vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri 48 saatlik vizesi 11 ABD doları, 96 saatlik vizesi 39 ABD doları, 30 günlük kalış vizesi 94 ABD doları, 90 günlük kalış vizesi 192 ABD doları, 30 günlük çoklu giriş vizesi 185 ABD doları ve 90 günlük çoklu giriş vizesi ise 464 ABD doları olarak ücretlendirilmektedir. Vize talebini iptal etmek isteyen başvuru sahipleri 30 ABD doları ödemekle yükümlüdür ve Dubai vize ücreti ödendiği durumlarda para iadesi yapılması mümkün değildir.

Dubai E Vize Başvuru Sonucu Kaç Günde Çıkar?

Dubai e-vize başvuru sonucu 3 veya 4 iş günü içinde çıkmaktadır; vize, onaylanması halinde başvuru sahibinin mail adresine PDF belgesi olarak gönderilmektedir.

Onaylanmış Dubai Elektronik Vizenin Çıktısı Alınmalı Mıdır?

Evet, onaylanmış Dubai elektronik vizenin çıktısı alınmalıdır. Gümrük memurları her yolcunun gerekli belgelere sahip olup olmadığını kontrol etmektedir. Her yolcu havaalanında pasaportuyla birlikte basılı bir Dubai vizesi online kopyasıyla hazır olmalıdır.

Sık Sorulan Sorular

Dubai e-vize işlemleri ve hamiline tanınan haklar ile ilgili Vizem.net uzmanlarına sıklıkla iletilen sorular cevapları ile birlikte aşağıda derlenmiştir.

Dubai Online Vize Geçerlilik Süresi Ne Kadardır?

Dubai online vize geçerlilik süresi 2 aydır.

Dubai E-Vize Süresi Uzatılabilir Mi?

Dubai e-vize süresi uzatılabilir. BAE’nin terk edilmesine gerek kalmadan, kısa süreli veya turist vizesi alan herkes vize süresini 2 sefer 30 günlük süre için uzatabilmektedir. Dubai e-vize süresi uzatma ücreti 600 BAE dirhemidir.

Online BAE Vizesi Hamiline Tanınan Haklar Nelerdir?

Online BAE vizesi hamiline tanınan haklar aşağıda listelenmiştir.

 • Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahate çıkmak
 • Abu Dabi ve Dubai dahil olmak üzere ülkedeki 7 emirliği keşfetmek
 • BAE sınırları içindeki önemli iş görüşmelerini yapmak
 • Konferanslara, toplantılara, fuar ve sergilere katılmak
 • Herhangi bir BAE Emirliği’nde ikamet eden arkadaş veya aile bireyini ziyaret etmek
 • Seyahat sırasında BAE’den aktarma yapmak

E Vize Dubai'de Çalışma Hakkı Tanır Mı?

Hayır, e-vize Dubai’de çalışma hakkı tanımaz. E-vize Dubai’de sadece turizm amaçlı kullanılabilir.

BAE veya Dubai e-vize sahipleri, ülkeyi ziyaretleri sırasında herhangi bir iş faaliyetinde bulunamazlar. Dubai çalışma izni alınmadığı sürece sınır dışı edilme veya para cezası gibi yaptırımlar uygulanabilmektedir.

Dubai E-Vizesi ile Diğer Arap Emirikleri'nde Kalınabilir Mi?

Evet, Dubai e-vizesi ile diğer Arap Emirlikleri’nde kalınabilir.

BAE e-vizesi 7 Birleşik Arap Emirliği’nin yedisinde de seyahat izni işlevi görmektedir. Seçilen vize türüne bağlı olarak Birleşik Arap Emirlikleri vizesi sahibi istediği Arap Emirliği’nde 30 ile 90 gün arasında kalabilmektedir.

Çocuklar için Dubai E Vizesi Almak Gerekir Mi?

Evet, çocuklar ve bebekler dahil bordo pasaporta sahip tüm T.C vatandaşlarının Dubai e-vizesi alması gerekmektedir.

Reşit olmayan tüm yolcular, bebekler dahil, BAE’de kalabilmek için e-vizeye sahip olmak zorundadır. Reşit olmayan yolcuların çevrimiçi Dubai vizesi başvurusu ve gerekli belgelerin toplanması yolcunun ebeveyn veya vasisi tarafından yapılmalıdır.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: