Dubai Vizesi için Pasaport

BAE (Dubai) Vize Başvurusu için Pasaport Özellikleri

Dubai vize başvurusunda zorunlu olarak ibraz edilen evraklardan biri, geçerli bir pasaporttur.

Vize başvurularında geçerli ve aranan kriterlere uygun bir pasaport sunulması, Dubai vize şartları arasında önemli bir noktadır.

Dubai vize başvurusu için: 0850 241 1868

Dubai Vizesi için Pasaport Nasıl Olmalıdır?

Dubai vizesi için pasaport başvuru sahibinin vatandaşı olduğu ülkenin yetkili makamlarından alınmalıdır ve en az 6 ay geçerliliği olmalıdır. Dubai vizesi için ibraz edilecek pasaportun içindeki bilgilerin güncel olması ve pasaportun herhangi bir hasar almamış olması gerekmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi Hangi Pasaport Türleri İle Alınabilir?

Birleşik Arap Emirlikleri vizesi almak için herhangi bir pasaport türü için sınırlandırma yapılmamıştır; diplomatik (siyah) pasaport, hizmet (gri) pasaportu, hususi (yeşil) pasaport veya umuma mahsus (bordo) pasaport hamilleri Dubai vizesi için başvuru yapabilmektedir.

Yabancı Pasaport İle BAE Vizesi için Türkiye'den Başvuru Nasıl Yapılır?

Yabancı pasaport ile BAE vizesi için Türkiye’den başvuru yapacak ve Türkiye’de yasal olarak ikamet etmekte olan yabancılar, geçerli bir pasaport alarak ve T.C. oturum izinlerini sunarak BAE vize başvurusu yapabilmektedir.

Dubai Vize İşlemleri için Pasaportun Teslim Edilmesi Gerekir Mi?

Hayır, Dubai vize işlemleri için pasaportun teslim edilmesi gerekmemektedir. Kısa süreli BAE vize başvurularında işlemler tamamen elektronik ortamda gerçekleştiğinden, başvuru sahiplerinin pasaportlarını bir dış temsilciliğe veya yetkili bir vize başvuru merkezine teslim etmelerine gerek yoktur. Uzun süreli BAE vizesi başvurularında başvuru sahibi, evraklarını BAE’de yaşayan sponsoruna göndermelidir ve bu durumda da pasaportun fotokopisinin gönderilmesi yeterli olmaktadır.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: