Estonya İstanbul Konsolosluğu

Estonya Konsolosluğu İstanbul | Honorary Consulate of Estonia

Estonya Konsolosluğu İstanbul’da fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir. Estonya Ankara Büyükelçiliğine bağlı olarak çalışmaktadır.

Fahri konsolosluklar, yabancı vatandaşların ve diğer ülkedeki kişilerin tüzel haklarının korunması, yabancı bir ülkeye seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemlerini gerçekleştirmek, pasaport ve kimlik yenileme, noter işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri ve vize işlemleri konusunda hizmet vermektedir.

Estonya’ya seyahat etmek isteyen T.C vatandaşları, vize işlemlerini uygun bir şekilde yapmak durumundadır. Estonya Konsolosluğu tarafından istenen belgeler dikkatlice doldurularak teslim edilmektedir.

Estonya İstanbul Fahri Konsolosu Kimdir?

Estonya İstanbul Fahri Konsolosu Tuncay Özilhan’dır.

İstanbul Estonya Konsolosluğu Yetki Alanı Hangi İlleri Kapsar?

İstanbul Estonya Konsolosluğu yetki alanı olduğu iller aşağıda listelenmiştir.

  • İstanbul
  • Edirne
  • Kırklareli
  • Tekirdağ
  • Kocaeli
  • Yalova

Estonya İstanbul Konsolosluğu Adresi Nedir?

Estonya İstanbul Konsolosluğu adresi Harbiye, Cumhuriyet Cad. No:46, 34367 Şişli/ İstanbul’dur.

Estonya Konsolosluğu İstanbul Telefon Numarası Nedir?

Estonya Konsolosluğu İstanbul telefon numarası (212) 315 70 71’dir.

Estonya İstanbul Konsolosluğu Mail Adresi Nedir?

Estonya İstanbul Konsolosluğu mail adresi tuncay.ozilhan@anadolugrubu.com.tr’dir.

İstanbul Estonya Fahri Konsolosluğu’ndan Nasıl Randevu Alınır?

İstanbul Estonya Fahri Konsolosluğu’ndan telefon veya mail ile randevu alınmaktadır. İstanbul Estonya Konsolosluğu’nun çalışma saatleri hafta içi 10:00 ile 17:00 arasındadır.

Estonya İstanbul Fahri Konsoslosluğu’ndan Hangi Hizmetler Alınabilir?

Estonya İstanbul Fahri Konsolosluğu’ndan siyasi, ticari ve kültürel alanlarda hizmet alınabilmektedir. Estonya İstanbul Fahri Konsolosluğu geleneksel konsolosluk yetkilerine sahip olmamakla beraber siyasi organlarla ve ticari organizasyonlarla anlaşma sağlayıp yurtdışında yaşayan vatandaşlarına yardımcı olabilmektedir.

Estonya Vatandaşlık Bürosu İstanbul’da Bulunur Mu?

Hayır, Estonya vatandaşlık bürosu İstanbul’da bulunmamaktadır. Fahri konsolosluk Estonya vatandaşları için hizmet vermektedir.

İstanbul Estonya Konsolosluğu’ndan Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Hayır, İstanbul Estonya Konsolosluğu’ndan vize başvurusu yapılmamaktadır. İstanbul Estonya Konsolosluğu vize başvuru süreci ile ilgili işlem yapmamaktadır.

İstanbul’da İkamet Eden Kişiler Estonya Vizesi için Nereye Başvurmalıdır?

İstanbul’da ikamet eden kişiler Estonya vizesi için, C tipi vize türünde aracı kurum ve akredite acenteler üzerinden ve D tipi vize türünde Ankara Estonya Büyükelçiliğine şahsen başvuru yapmaktadır.

Estonya’ya seyahat etmek isteyen T.C vatandaşları, vize işlemlerini aracı kurum üzerinden ya da Ankara Estonya Büyükelçiğine giderek yapmalıdır. Estonya vizesi İstanbul Fahri Konsolosluğu, Estonya vize işlemleri ile ilgili karar verme yetkisine sahip değildir.

Vizem.net İstanbul’dan yapılan Estonya vizesi başvuruları için danışmanlık ve takip hizmeti veren akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Estonya Vizesi İstanbul’dan Nasıl Alınır?

Estonya vizesinin İstanbul’dan alınması için ilk olarak başvuru merkezinden randevu oluşturulmaktadır. Estonya vize başvuru formu doldurulduktan sonra vize başvuru merkezinden parmak izi ve fotoğraf için randevu alınmaktadır.

Estonya vizesi için randevu alındıktan sonra e mail adresine onay gelmektedir. Estonya vizesi için her aile üyesinin ayrı randevu alması gerekmektedir.Estonya vizesine direkt olarak başvuru yapılmamaktadır. Estonya vize başvurusu, Estonya Konsolosluğu’nun yetki verdiği kurumlar aracılığıyla yapılmaktadır.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: