Estonya Trabzon Konsolosluğu

Estonya Trabzon Fahri Konsolosluğu | Honorary Consulate of Estonia

Estonya Trabzon Fahri Konsolosluğu Trabzon’da fahri konsolosluk statüsünden hizmet vermektedir. Estonya Trabzon Fahri Konsolosluğu, Estonya Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı olarak çalışmaktadır.

T.C vatandaşlarının Estonya vize işlemleri için Türkiye’de yaşamaları gerekmektedir. Ankara Estonya Büyükelçiliği T.C vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini yürütmede yetkili kurumdurr.

Trabzon Estonya Fahri Konsolosu Kimdir?

Trabzon Estonya Fahri Konsolosu Zeyyat Kafkas’dır.

Estonya Trabzon Fahri Konsolosluğu’na Nasıl Gidilir?

Estonya Trabzon Fahri Konsoloslosluğu adresi Köleoğlu İş Merkezi No: 53 Kat: 4 Daire: 408 61290 Kaşüstü, Yomra, Trabzon’dur. Estonya Trabzon Fahri Konsolosluğu Trabzon merkeze 500 metre mesafededir ve Trabzon Büyükşehir otobüs garının yakınında yer almaktadır.

Trabzon Estonya Konsolosluğu Telefonu Kaçtır?

Trabzon Estonya Konsolosluğu telefon numarası 90 (462) 203 33 33’dür.

Estonya Trabzon Fahri Konsolosluğu Mail Adresi Nedir?

Estonya Trabzon Fahri Konsolosluğu mail adresi zeyyat.kafkas@mfa.ee’dir.

Estonya Trabzon Fahri Konsoslosluğu’ndan Hangi Hizmetler Alınabilir?

Estonya İstanbul Fahri Konsolosluğu’nun görevi Estonya vatandaşlarının çıkarlarını ve haklarını korumaktır. Estonya Trabzon Fahri Konsolosluğu Estonya vatandaşlarının doğum, ölüm, evlenme, askerlik, noter, nüfus cüzdanı gibi işlerini yürüterek Estonya’ya ticari amaçlı seyahat etmek isteyen kişilere bilgi verebilmektedir.

Fahri Konsolosluklar normal konsoloslukların yetkilerine sahip olmamakla birlikte siyasi organlar, ticari kuruluşlar, yurt dışında yaşayan vatandaşların ilişkilerini kolaylaştırmaktadır.

Fahri konsolosluklar ticari, siyasi ve kültürel etkilere sahip olmaktadır. Fahri konsoloslukta görevlerin doğru bir şekilde yapılması için temel yasalara sadık kalınırken görev ve sorumlulukların yerine getirilmesi için pratik becerilere gerek duyulmaktadır.

Trabzon Estonya Fahri Konsolosluğu’nun Yetki Alanı Nedir?

Trabzon Estonya Fahri Konsolosluğu’nun yetki alanı olduğu iller aşağıda listelenmiştir.

  • Artvin
  • Bayburt
  • Giresun
  • Gümüşhane
  • Ordu
  • Rize
  • Samsun
  • Sinop
  • Trabzon

Estonya Trabzon Konsolosluğu’ndan Vize Başvurusu Yapılır Mı?

Hayır, Estonya Trabzon Konsolosluğu’ndan vize başvurusu yapılmamaktadır. Vize başvuru işlemleri online VFS Global üzerinden veya Estonya Konsolosluğu’nun yetki verdiği kurumlar aracılığıyla yapılmaktadır.

Trabzon’da Yaşayan Kişiler için Estonya Vizesi Nereden Alınır?

Trabzon’da yaşayan kişiler için Estonya vizeleri türlerine göre değişmektedir. Estonya C tipi vizeler için aracı kurum ya da akredite acenteler üzerinden başvuru yapılmaktadır. Estonya D tipi vize için sadece Ankara Estonya Büyükelçiliği’ne şahsen başvuru yapılmaktadır.

Estonya Trabzon Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Estonya Trabzon vize başvuru merkezi yetkili aracı kurum VFS Global’dir.

VFS Global’e www.vfsglobal.com/ adresi üzerinden başvuru yapılmaktadır. VFS Global sadece C tipi vize başvurularını kabul etmektedir. VFS Estonya Trabzon vize başvuru merkezi işlemleri online olarak gerçekleştirilmektedir.

Estonya’yı Ziyaret Etmek için Trabzon’dan Estonya Vizesi Nasıl Alınır?

Estonya’yı ziyaret etmek için Trabzon’dan Estonya vizesi, başvuru merkezinden randevu alarak oluşturulmaktadır. Estonya vizebaşvuru formu doldurulduktan sonra bir vize başvuru merkezinde biyometri işlemleri için randevu alınmaktadır.

Estonya vizesi için randevu alındıktan sonra mail adresine bildirim gelmektedir. Estonya vizesi için başvuru yapan herkesin başvuruları ayrı olarak alınmaktadır. Estonya ziyaret vizesi başvuruları Estonya Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği kurumlar aracılığı ile yapılmaktadır.

Vizem.net Trabzon’dan yapılan Estonya vizesi başvuruları için danışmanlık ve takip hizmeti veren ve 2017-2021 arasında Estonya vize başvuru onay oranı en yüksek akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: