Estonya Vizesi İstanbul Başvuru Merkezi

Estonya Vizesi için İstanbul'dan Başvuru Yapmak 2023

Estonya vizesi başvuru işlemleri, Estonya’ya seyahat etmek isteyen ve İstanbul’da ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için İstanbul’da yer alan vize başvuru merkezleri üzerinden ya da akredite acenteler üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Vizem.net, Estonya ve diğer Schengen ülkeleri için İstanbul’da danışmanlık hizmeti veren Türkiye Cumhuriyeti’ndeki vize onay oranı en yüksek akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru: 0216 706 55 86

Estonya Schengen Vizesi İstanbul’dan Nasıl Alınır?

Estonya Schengen vizesi İstanbul’dan almak isteyen kişilerin öncelikle vize başvurusu için gerekli belgeleri hazırlamaları ve Estonya Schengen vizesi başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Estonya Schengen vizesi için gerekli belgeleri hazırlayan kişilerin, Estonya vize işlemleri için ilgili büyükelçilik tarafından görevlendirilen aracı kurum olan VFS Global üzerinden randevu almaları gerekmektedir.

Estonya Schengen vizesi başvurularında sunulacak pasaportta son 5 yıl içerisinde herhangi bir Schengen ülkesinden alınmış bir Schengen vizesi bulunuyor ise başvuru işlemleri, başvuru sahibinin şahsen müracaat etmesine gerek kalmadan, yalnızca Vizem.net merkez ofisine gerekli evrakların gönderilmesi yolu ile yapılabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığı ile yapılan Estonya vize başvuruları için başvuru formu ve Estonya vize talep dilekçesi başvuru sahiplerinin özel durumlarına göre uzman danışmanlar tarafından doldurulmaktadır.

Estonya D Tipi Vize İstanbul’dan Nasıl Alınır?

Estonya D tipi vize İstanbul’dan alınamamaktadır. Estonya D tipi (uzun süreli) vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin Ankara’da yer alan Estonya Büyükelçiliğine şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Estonya Konsolosluğu İstanbul’da Var Mıdır?

Evet, Estonya Konsolosluğu İstanbul’da yer almaktadır.

İstanbul’da yer alan Estonya Konsolosluğu fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir. Estonya İstanbul Konsolosluğu yetki alanı içerisinde; İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli ve Yalova illeri yer almaktadır.

Estonya İstanbul Konsolosluğu’ndan Vize Alınabilir Mi?

Hayır, Estonya İstanbul Konsolosluğundan vize almak mümkün değildir.

İstanbul’da İkamet Eden Kişiler için Yetkili Estonya Aracı Kurumu Hangisidir?

İstanbul’da ikamet eden kişiler için yetkili Estonya aracı kurumu VFS Global’dir. Aracı kurum VFS Global üzerinden yalnızca C tipi (kısa süreli) Estonya vize başvuruları için gerekli evraklar teslim alınmakta ve biyometri işlemleri yapılmaktadır. Estonya vizeleri onay işlemlerinde yetkili olan tek merci Estonya Ankara Büyükelçiliğidir.

Estonya Vize Başvuru Merkezi İstanbul Adresi Nedir?

Estonya vize başvuru merkezi İstanbul adresi; Hacıahmet Mahallesi, Kurtuluş Deresi Caddesi, No:29, Beyoğlu’dur.

İstanbul Estonya Vize Başvuru Merkezi Çalışma Saatleri Nasıldır?

İstanbul Estonya vize başvuru merkezi çalışma saatleri; hafta içi her gün 08:30 ile 12:00 saatleri arası ve 13:00 ile 14:30 saatleri arasıdır.

İstanbul Estonya vize başvuru merkezi pasaport teslim işlemleri ise hafta içi her gün saat 15:00 ile 17:00 arasında yapılmaktadır.

VFS İstanbul Estonya Vize Merkezi Üzerinden Nasıl Randevu Alınır?

VFS İstanbul Estonya vize merkezi üzerinden randevu işlemleri aracı kurum VFS Global’in resmi internet sitesinden yapılmaktadır. Estonya vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin öncelikle gerekli belgeleri eksiksiz olarak hazırlaması gerekmektedir.

Vize başvurusu için gerekli belgeleri hazırlayan başvuru sahiplerinin, Estonya vizeleri için aracı kurum olan VFS Global’in resmi internet sitesi üzerinden kullanıcı hesabı oluşturmaları gerekmektedir. Kullanıcı hesapları ile VFS Global’in internet sitesine giriş yapan kişiler, vize başvuru merkezi ve randevu tarihi bilgilerini seçerek randevu alma işlemlerini tamamlayabilmektedir.

İstanbul’dan Estonya Vizesi Almak Ne Kadar Sürer?

İstanbul’dan Estonya vizesi almak ortalama 15 gün sürmektedir. Kimi durumlarda Estonya vizesi değerlendirme süresi 30 ile 60 güne kadar uzayabilmektedir.

Vize başvuru merkezinden yapılacak başvurularda, belgelerin Estonya Büyükelçiliğine iletilmesi ve değerlendirme sonrasında pasaportun vize başvuru merkezine geri gönderilmesi işlemleri de vize sonuçlanma süresinin uzamasına sebep olabilmektedir.

Estonya Vize Takip İşlemleri İstanbul’dan Nasıl Yapılabilir?

Estonya vize takip işlemleri İstanbul’dan aracı kurum VFS Global’in internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Estonya vize başvurularını tamamlamış olan kişiler, başvuru işlemleri sırasında kendilerine verilen makbuzda yer alan takip kodu ile vize takip işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Estonya vize işlemleri için aracı kurum olarak görev yapan VFS Global’in internet sitesinde yer alan vize takip işlemleri bölümü içerisinde başvuru sahibinin soyadı ve takip kodu bilgileri girilerek vize takip işlemleri yapılabilmektedir.

Estonya Vizesi Danışmanlık Hizmeti İstanbul’da Nereden Alınabilir?

Estonya vizesi danışmanlık hizmeti İstanbul’dan akredite acente Vizem.net aracılığı ile alınabilmektedir.

Estonya vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler; Barbaros Mahallesi, Halk Caddesi, No:8/A, K:2, Palladium Ofis Binası, Ataşehir adresinde bulunan Vizem.net danışmanlık ofisine müracaat edebilmektedirler.

Vizem.net akredite kuruluşuna 0850 241 1868 numarası üzerinden ya da destek@vizem.net e-posta adresinden ulaşarak Estonya danışmanlık konusu hakkında bilgi alabilmek mümkündür.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: