Estonya Vize Randevu İşlemleri

Estonya Vize Randevu İşlemleri Nasıl Yapılır?

Estonya vize randevu işlemleri, başvuruda bulunulacak vizenin türüne göre farklı kuruluşlar aracılığıyla yapılmalıdır. Estonya vize işlemleri için gerekli vize başvurularının tamamlanması için ilgili konsolosluktan ya da vize başvuru merkezinden randevu alınması gerekmektedir. Birçok durumda kişinin Estonya vize işlemleri için şahsen başvuruda bulunması gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Estonya vize başvuruları için gerekli olan evrakların denetim işlemleri yapıldıktan sonra randevu işlemleri uzman danışmanlar tarafından yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Estonya C Tipi Schengen Vizesi için Randevu Nereden Alınır?

Estonya C tipi Schengen vizesi için randevular, Ankara Estonya Büyükelçiliğinden ya da başvuru sahibinin ikamet iline göre aracı kurumların vize başvuru merkezleri üzerinden online olarak alınabilmektedir.

C tipi Estonya Schengen vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin gerekli belgeleri hazırladıktan sonra, randevu aldıkları kuruma belirlenen tarihte müracaat etmesi gerekmektedir.

VFS Global Üzerinden Estonya Randevu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

VFS Global üzerinden Estonya randevu alma işlemi, aracı kurum olan VFS Global’in resmi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. VFS Global’in internet sitesi içerisinde, “randevu alın” kısmından “şimdi randevu al” sekmesine tıklanarak Estonya vizesi için oturum açıldıktan sonra randevu günü ve saati seçilerek randevu alma işlemi tamamlanmaktadır. Randevu alındıktan sonra, randevu mektubuna ek olarak, başvuru sahibine bir randevu onay e-postası iletilmektedir.

VFS Global üzerinden Estonya vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin ikametgah adreslerine göre uygun olan vize başvuru merkezine müracaat etmeleri gerekmektedir. VFS Global’in vize başvuru merkezleri; Ankara, Antalya, Bodrum, Bursa, Edirne, Gaziantep, İstanbul - Beyoğlu, İzmir ve Trabzon illerinde yer almaktadır. Başvuru sahibinin ikamet iline göre seçilen vize başvuru merkezi üzerinden, VFS Estonya vizesi başvuru işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

VFS Global’in internet sitesi üzerindeki oturum açma ekranı aşağıda verilmiştir.

VFS Global Estonya Oturum Açma Ekranı
VFS Global Estonya Oturum Açma Ekranı

Estonya Vize Başvurusu Aile Olarak Yapıldığında Randevu Nasıl Alınır?

Estonya vize başvurusu aile olarak yapıldığında, ailenin ya da grubun her bir üyesi için ayrı ayrı randevu alınması gerekmektedir.

Estonya D Tipi (Uzun Süreli) Vizeler için Randevu Nereden Alınır?

Estonya D tipi (uzun süreli) vizeler için randevu işlemleri Ankara Estonya Büyükelçiliği’nin resmi internet sitesi üzerinden online olarak yapılmaktadır.

Estonya D tipi vize için tüm konsolosluk hizmetleri (konsolosluk yardımı sağlanması ve belge düzenlenmesi hariç) ve vize başvurularının kabul edilmesi sadece randevu ile sağlanmaktadır . Estonya’da 90 günden uzun süre bulunmak isteyen kişilerin Estonya dış temsilciliğine Estonya D tipi vize için başvuruda bulunması gerekmektedir.

Ankara Estonya Büyükelçiliği Randevu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Ankara Estonya Büyükelçiliği randevu alma işlemi, Estonya Dışişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Estonya Büyükelçiliği’nden randevu alınırken; başvuru merkezi, vize türü ve kişi sayısı seçilmelidir.

Estonya vizesi için randevu alınırken, vize merkezi olarak Ankara Estonya Büyükelçiliği seçeneğini seçmeye ve kişi sayısı gibi bilgileri doğru girmeye dikkat etmek gerekmektedir.

İlgili site üzerinden Estonya Büyükelçiliği randevu alma ekran görüntüsü aşağıda verilmiştir.

Estonya Büyükelçiliği Randevu Alma Ekranı
Estonya Büyükelçiliği Randevu Alma Ekranı

Estonya Konsolosluğu Vize Randevusu Ne Zaman Alınmalıdır?

Estonya Konsolosluğu vize randevusu için gerekli randevu Büyükelçiliğin elektronik takviminden elde edilebilmektedir. Randevular en fazla 60 gün önceden alınabilmektedir.

Estonya Konsolosluğu’nda Vize Randevusu Saatleri Nelerdir?

Estonya Konsolosluğu’nda vize randevusu haftaiçi her gün 09:00 ile 17:00 saatleri arasında alınabilmektedir.

Estonya Vize Randevu Ücreti Ne Kadardır?

Estonya vize randevu ücreti bulunmamaktadır.

Kötü amaçlı hazırlanan bazı internet siteleri, Estonya vize randevusu için ücret teklif etmektedir. Estonya vize ücreti olmaması nedeniyle, bu tür kişi ve kurumlara itibar edilmemelidir.

Estonya Vize Randevusuna Geç Kalınırsa Ne Olur?

Estonya vize randevusuna geç kalınırsa, 15 dakikadan fazla geç kalındığı durumda randevu iptal edilmektedir.

Estonya Vize Başvuru Randevusuna Gidilmezse Ne Olur?

Estonya vize başvurusu randevusuna gidilmezse, randevu iptal edilmektdir. Gidilmeyen Estonya vize başvurusu randevularından sonra tekrar yeni bir vize başvurusu randevusu alınması gerekmektedir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: