Portekiz Vize Randevu İşlemleri

Portekiz Vize Randevu İşlemleri Nasıl Yapılır?

Türkiye’den yapılan Portekiz vize başvuruları Ankara Portekiz Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü, As Visa veya akredite acenteler aracılığıyla yapılabilmektedir. Portekiz vize başvurusu yapılabilmesi için vize randevusu alınması gerekmektedir ve Portekiz vizesi randevu alma prosedürü Ankara Portekiz Konsolosluğu ile As Visa arasında farklılık göstermektedir.

Portekiz vize başvurularında danışmanlık hizmeti veren akredite kuruluş Vizem.net danışmanlığında yapılan vize başvurularında, vize randevusu alma işlemi başvuru sahipleri adına uzman danışmanlar tarafından yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Portekiz Schengen Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Portekiz Schengen vizesi başvuruları, Ankara Portekiz Konsolosluğu ya da As Visa üzerinden yapılabilmektedir. Portekiz vizesi için Ankara Portekiz Konsolosluğuna yapılacak başvurularda konsolosluğa mail atılarak ve As Visa Solutions’a yapılacak başvurularda online olarak randevu alınabilmektedir.

Portekiz Ulusal Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Portekiz ulusal vize başvuruları yalnızca Ankara Portekiz Konsolosluğuna yapılabilmektedir. Ulusal vize başvurularında yetkili olan Portekiz Büyükelçiliği randevu işlemleri için konsolosluğa mail atılması gerekmektedir.

Ankara Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Ankara Büyükelçiliğinden vize randevusu almak ve vize hakkında güncel bilgi edinmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından sconsular.ankara@mne.pt adresine ad- soyad, kaç kişilik randevu talep edildiği, Portekiz’e gidiş sebebi ve seyahat tarihlerini içeren bir mail atılması gerekmektedir; başvuranın Türk vatandaşı olmaması durumunda uyruk bilgileri eklenmelidir.

Yalnızca mail ile işleme alınan Portekiz Konsolosluğu vize randevu taleplerine 2 iş günü içerisinde konsolosluk tarafından geri dönüş yapılmaktadır. Portekiz vize randevusu talebini içeren maile 2 iş günü içerisinde geri dönüş yapılmadığı takdirde tekrar e-mail göndermek mümkündür.

Ankara Portekiz Konsolosluğu Randevu Saatleri Nasıldır?

Ankara Portekiz Konsolosluğu randevu saatleri hafta içi 9:30- 12:30 saatleri arasındadır.

Ankara Portekiz Büyükelçiliği Vize Randevusu Ne Zaman Alınmalıdır?

Ankara Portekiz Büyükelçiliği vize randevusunun Schengen vizesi için seyahat tarihinden en az 15 gün önce, ulusal vize için seyahat tarihinden en az 30 gün önce alınması gerekmektedir.

As Visa Üzerinden Portekiz Vize Randevusu Nasıl Alınır?

As vize üzerinden Portekiz vize randevusu As Visa resmi web sitesi üzerinden online olarak alınabilmektedir.

Portekiz vizesi için seyahat türü belirlendikten sonra seyahat türüne uygun evraklar hazırlanarak As Visa web sitesi üzerinden işlem tipi, başvuru yeri, başvuru tipi, başvuran uyruğu, başvuru yapılacak vize türü, başvurulan ülke, başvuracak kişi sayısı ve randevu tipi belirlenerek online randevu alınmaktadır. Portekiz vize randevusu İstanbul Harbiye için verilmektedir.

As Visa online randevu işlemleri ile ilgili ekran görseli aşağıda verilmiştir.

As Visa Üzerinden Portekiz Vize Randevusu Nasıl Alınır?
As Visa Üzerinden Portekiz Vize Randevusu Nasıl Alınır?

As Visa Portekiz Online Vize Randevusu Ne Zaman Alınmalıdır?

As Visa Portekiz online vize randevusu için planlanan seyahat tarihinden 3- 4 hafta öncesinde ve yaz dönemlerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle 4- 5 hafta öncesinde başvuru yapılması gerekmektedir.

VFS Global Üzerinden Portekiz Vize Randevusu Alınabilir Mi?

VFS Global üzerinden Portekiz vize randevusu alınmamaktadır.

Türkiye’den birçok Avrupa ülkesine yapılacak vize başvurularında yetkili olan VFS Portekiz vize başvuruları için yetkili değildir.

Portekiz Vize Randevu Ücreti Ne Kadardır?

Portekiz vize randevusu için herhangi bir ücret uygulaması bulunmamaktadır.

Portekiz vize randevusu için ücret teklif eden kişi ve kurumlara itibar edilmemelidir.

Portekiz Vizesi Randevu İptal ve Değişikliği Nasıl Yapılır?

Portekiz vizesi randevu iptal ve değişikliği, Büyükelçilikten alınan randevularda sconsular.ankara@mne.pt adresine mail ile ulaşılarak gerçekleştirilmektedir. As Visa üzerinden alınan Portekiz randevularını iptal etmek ve değiştirmek için As Visa’nın web sitesindeki randevu panelinden gerekli işlemler yapılabilmektedir.

Vizem.net üzerinden alınan Portekiz vize randevuları için iptal ve değişiklik işlemleri uzman ülke danışmanları tarafından yapılmaktadır.

Portekiz Vize Randevusuna Gidilmezse Ne Olur?

Portekiz vize randevusuna gidilmezse ilgili randevu iptal edilmekte ve vize başvurusu için yeniden randevu alma gerekliliği doğmaktadır.

Randevu Olmadan Portekiz Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Randevu olmadan Portekiz vize başvurusu, son 5 yıl içinde Schengen vizesi alan başvuru sahipleri için geçerlidir. Portekiz ulusal vize için randevu almadan başvuru yapmak mümkün değildir.

Son 5 yılda alınmış olan bir Schengen vizesi bulunan kişiler vize evraklarını Vizem.net’in İstanbul’daki merkez ofisine gönderdikleri takdirde vize başvuru merkezine gidilmesine gerek kalmadan Portekiz vize başvuruları uzman danışmanlar tarafından yapılmaktadır.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

Portekiz Vize Randevusu Esnasında Hangi İşlemler Gerçekleştirilir?

Portekiz vize randevusu esnasında başvuru formu, pasaport, seyahat sağlık sigortası gibi vize için gerekli evrakların teslim edilmektedir.

Portekiz vize randevusuna giden başvuru sahipleri Portekiz vizesi için parmak izi ve fotoğraf gibi biyometrik işlemleri gerçekleştirip vize başvuru ücretini ödemelidir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: