Portekiz Seyahat Sağlık Sigortası

Portekiz Seyahat Sağlık Sigortası Kapsamı ve 2023 Fiyatları

Portekiz seyahat sağlık sigortası, vize başvuru işlemleri için gerekli olan evraklardan biridir. Portekiz seyahat sağlık sigortasının, talep edilen niteliklere uygun olarak düzenlendikten sonra vize başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmesi gerekmektedir.

Portekiz seyahat sağlık sigortası, Portekiz seyahati sırasında gerçekleşebilecek kaza ya da beklenmedik hastalıkların masraflarının karşılanması amacıyla yaptırılmaktadır. Yabancı bir ülkeye seyahat eden kişiler için seyahat sigortası yapılması gerekliliği, seyahat edilen ülkenin uyguladığı politikalar ile kişinin sahip olduğu maddi güce bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Portekiz için tam kapsamlı seyahat sağlık sigortaları Vizem.net sigorta birimi tarafından en uygun fiyat garantisi ile yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Portekiz Seyahat Sağlık Sigortası Vize Başvurusu için Zorunlu Mu?

Portekiz seyahat sağlık sigortası vize başvurusu için zorunludur.

Portekiz seyahati gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının gerekli evrakları eksiksiz bir biçimde hazırlayarak vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Portekiz seyahat sağlık sigortası poliçesi, Portekiz vize başvurusu için gerekli evraklar arasında yer almaktadır.

Seyahat Sağlık Sigortası Olmadan Portekiz Schengen Vizesi Alınabilir Mi?

Seyahat sağlık sigortası olmadan Portekiz Schengen vizesi alınamaz. Schengen vizesi başvurusunda bulunan her bir başvuru sahibi için; kişinin seyahat amacının turizm, iş, eğitim ya da başka bir amaç oluşuna bağlı olmadan seyahat sağlık sigortası ibraz edilmesi gerekliliği bulunmaktadır.

Portekiz Seyahat Sigortası Nasıl Olmalı?

Portekiz seyahat sağlık sigortası poliçesinin; Schengen vizesi için başvuru yapıldığı durumlarda tüm Schengen ülkelerinde geçerli olacak biçimde düzenlenmesi gerekmektedir. Portekiz ulusal vize başvurusu yapıldığı durumlarda Portekiz seyahat sağlık sigortası poliçesinin yalnızca Portekiz’de geçerli olacak biçimde düzenlenmesi yeterli olmaktadır.

Portekiz vize başvurusu için ibraz edilecek olan seyahat sağlık sigortası poliçesinin; öngörülen tüm seyahat tarihleri boyunca geçerli olması, en az 30.000 Euro teminatlı olması ve tüm Schengen bölgesine üye ülkeler ile Portekiz’de geçerli seyahat sigortası poliçesi olarak düzenlenmiş olması gerekmektedir.

Portekiz Seyahat Sağlık Sigortası Hangi Durumları Kapsar?

Portekiz seyahat sağlık sigortasının kapsadığı durumlar aşağıda listelenmektedir.

  • Tıbbi nedenlerden ötürü kişinin ülkesine iade edilmesi
  • Acil tıbbi tedavi gerekliliği
  • Hastaneye yatma durumu
  • Vefat durumunda kişinin ülkesine iade edilmesi

Portekiz Seyahat Sağlık Sigortası Kapsamına Covid-19 Dahil Midir?

Portekiz seyahat sağlık sigortası kapsamına, gerekli koşulların sağlandığı durumlarda Covid-19 dahil olmaktadır. Portekiz seyahat sağlık sigortası kapsamına, kişinin seyahat süresince ülkesi tarafından belirlenmiş olan kurallara ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından belirlenen düzenlemelere uygun olarak hareket etmesi durumunda Covid-19 dahil edilmektedir.

Portekiz seyahat sağlık sigortası poliçeleri kişilere Covid-19 ile ilişkili olarak; hastaneye yatma, acil tedavi, ilaç sağlama hizmeti ve kimi durumlarda PCR testi hizmeti sağlamaktadır. Karantina gereklilikleri ile ilişkili olan konaklama gibi durumlar Portekiz seyahat sağlık sigortası kapsamına girmemektedir.

Portekiz Seyahat Sağlık Sigortası Hangi Durumları Kapsamaz?

Portekiz seyahat sağlık sigortasının kapmasadığı durumlar aşağıda listelenmektedir.

  • Kişinin Portekiz seyahatinden önce sahip olduğu sağlık sorunları
  • Tüplü dalış ya da dağ tırmanışı gibi yüksek riskli sporlardan ötürü doğmuş olan sağlık temelli sorunlar
  • Kişinin savaş alanından geçmiş olduğu sırada gerçekleşmiş olan yaralanmalar
  • Portekiz seyahat sağlık sigortasının geçerlilik süresinden sonra gerçekleşen sağlık sorunları
  • İntihar temelli doğan sorunlar
  • Uyuşturucu ya da alkol kullanımından ötürü oluşan sorunlar

Portekiz Sağlık Sigortası Nereden Yaptırılır?

Portekiz seyahat sağlık sigortası, Türkiye Cumhuriyeti’nde yer alan sigorta acentelerinden ve anlaşmalı bankalardan yaptırılabilmektedir.

Portekiz'e seyahat edecek olan kişilerin Vizem.net danışmanlığı ile yaptıkları vize başvurularında seyahat sağlık sigortası başvuru sahibi adına en uygun fiyatlarla yaptırılmaktadır ve yalnızca vize için seyahat sağlık sigortası hizmeti de en uygun fiyatlarla alınabilmektedir.

Fiyat bilgisi için: 0850 241 1868

Portekiz Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti Ne Kadardır?

Portekiz seyahat sağlık sigortası ücreti; vize başvuru sahibinin yaşı, Covid-19 geçmişi, cinsiyeti ve yapacağı seyahatin süresi gibi değişkenlere bağlı olarak X ile Y Euro arasında değişiklik göstermektedir.

1 Haftalık Portekiz Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti Ne Kadardır?

1 haftalık Portekiz seyahat sağlık sigortası ücreti; vizeye başvuruda bulunan kişinin yaşı, Covid-19 geçmişi ve aşı geçmişine bağlı olarak değişiklik göstermektedir ve Portekiz için 1 haftalık seyahat sağlık sigortası fiyatı ortalama 6 Euro ile 14,5 Euro arasında değişmektedir.

1 Aylık Portekiz Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti Ne Kadardır?

1 aylık Portekiz seyahat sağlık sigortası ücreti; vizeye başvuruda bulunan kişinin yaşı, Covid-19 geçmişi ve aşı geçmişi gibi özelliklerine göre değişmektedir ve Portekiz için 1 aylık seyahat sağlık sigortası fiyatı ortalama 14 Euro ile 32 Euro arasında tutmaktadır.

1 Yıllık Portekiz Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti Ne Kadardır?

1 yıllık Portekiz seyahat sağlık sigortası ücreti; vize başvuru sahibinin yaşı, Covid-19 geçmişi ve aşı geçmişi gibi değişkenlere bağlı olarak 2022 yılı için 50 Euro ile 73 Euro arasında değişiklik göstermektedir.

Türkiye’deki Özel Sağlık Sigortaları Portekiz'de Geçerli Midir?

Türkiye’deki özel sağlık sigortaları, söz konusu poliçenin yurt dışı geçerliliği olması durumunda Portekiz’de geçerli olmaktadır.

Seyahat Sağlık Sigortası Portekiz'de Yaptırılabilir Mi?

Seyahat sağlık sigortası Portekiz’de yaptırılamaz. Seyahat sağlık sigortası poliçesinin Schengen vize başvuruları için gerekli bir evrak olması nedeniyle vize başvuru işlemlerinden önce sigorta işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: