Dubai Göçmenlik Başvurusu

2023'te Dubai Göçmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Birleşik Arap Emirlikleri, yabancı ülke vatandaşlarının ülkeye göç edebilmesi için Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi aracılığıyla çeşitli olanaklar sunmaktadır. Dubai’ye yerleşmek isteyen kişiler, geçmiş yıllara göre artmış olan Birleşik Arap Emirlikleri göçmenlik seçenekleri arasından; yabancı ülke vatandaşlarının Dubai’de yaşamasına imkan kılan öğrenci vizesi gibi vizelere başvurma, Birleşik Arap Emirlikleri’nde faaliyet gösteren bir işveren ile anlaşarak çalışma vizesi hakkı kazanma ve Dubai’de yatırım faaliyetleri gerçekleştirmeye uygun olup yatırımcı vizesi alma gibi seçeneklerden yararlanabilir.

Dubai göçmenlik istatistikleri içerisinde en yüksek sayılara sahip olan şehirler arasında yer almaktadır. Dubai’nin nüfusu Dubai hükümetinin resmi websitesinde yer alan verilere göre 2022 yılında 3,49 milyondur. Dubai’nin toplam nüfusunun %85’lik kısmını Dubai’ye göç etmiş olan yabancı ülke vatandaşları oluşturmaktadır. Dubai’nin en çok göçmen aldığı ülkeler arasında; Hindistan, Nepal, Sri Lanka, Bangladeş, Filipinler ve Pakistan gibi ülkeler bulunmaktadır. Dubai’nin yoğun göç almasının nedenleri arasında; birçok sektörde yabancı ülke vatandaşları için geniş iş imkanları olması ve Dubai’de maaşların vergisiz olarak uygulanması gibi nedenler yer almaktadır.

Vizem.net, Dubai'ye göçmen olarak gidecek kişilerin Dubai göçmenlik başvurularında gerekli evrakların hazırlığı ve sponsorlara yönlendirilmesi gibi işlemler için danışmanlık hizmeti sunan akredite kuruluştur.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

Dubai Göçmenlik Şartları Nelerdir?

Dubai göçmenlik şartları; Dubai'de bir üniversitede eğitim almak için kabul edilmiş olmak, Dubai'de oturma izni bulunan bir kişinin eşi, çocuğu ya da ebeveyni olmak, Dubai'de bir şirket veya kurumdan iş teklifi almış olmak, Dubai'de şirket kurarak veya Dubai'den ev alarak yatırım yapmış olmak ve Dubai'de emekli olmaktır.

Dubai'ye Göç Etme Yolları Nelerdir?

Dubai’ye göç etme yolları aşağıda verilmiştir.

 • Aile birleşimi yoluyla Dubai'ye göç etmek
 • Eğitim amacıyla Dubai'ye göç etmek
 • Çalışma yoluyla Dubai'ye göç etmek
 • Yatırım yoluyla Dubai'ye göç etmek
 • Emeklilik yoluyla Dubai'ye göç etmek

Dubai'ye Aile Birleşimi Yoluyla Nasıl Göç Edilir?

Dubai’ye aile birleşimi yoluyla göç Dubai'de oturma izni bulunan kişilerin eşlerinin, çocuklarının ve ebeveynlerinin Dubai'ye göçmen olarak gelmesi ile olmaktadır. Dubai'ye aile birleşimi amacıyla göç edecek kişilerin gerekli işlemleri tamamlaması gerekmektedir.

Göç edecek kişilerin göçmenlik başvurularının Dubai'deki aile bireyi yani sponsoru tarafından Dubai İkamet ve Yabancılar İşleri Genel Müdürlüğü'ne, gerekli evrakların teslimi ve başvuru ücretinin ödenmesi gibi işlemler eksiksiz tamamlanarak yapılmalıdır. Dubai Göçmenlik Ofisi aracılığı ile işlemler tamamlanmalıdır.

Dubai'ye Eğitim Yoluyla Nasıl Gidilir?

Dubai’ye eğitim yoluyla gidebilmek için kişinin Dubai'de bir üniversiteye başvuru yapmış ve üniversite tarafından kabul edilmiş olması gerekmektedir. Dubai'de eğitim almaya hak kazanan yabancı ülke vatandaşlarının göçmenlik başvurularının kendileri adında sponsorları yani eğitim alacakları üniversite tarafından yapılması gerekmektedir.

Dubai’de gidilecek eğitim kurumunun öğrenci adında İkamet ve Yabancılar İşleri Genel Müdürlüğü'ne öncelikle Dubai'ye giriş izni başvurusunda bulunması gerekmektedir. Öğrencinin Dubai'ye gelmesinin ardından öğrenci vizesi başvurusunda bulunulmaktadır. Dubai’de üniversite okumak isteyen kişilerin izin ve vize başvurularının yapılmasının ardından Dubai için göçmenlik başvurusu tamamlanmaktadır.

Dubai'ye Çalışma Yolu ile Göçmen Olarak Nasıl Gidilir?

Dubai'ye çalışma yolu ile göçmen olarak, Dubai'deki bir şirket veya kurumdan iş teklifi alarak gidilmektedir ve bu kişilerin göçmenlik başvuruları kendileri adına işverenleri tarafından yapılmalıdır.

Dubai’ye çalışma yolu ile göçmen olarak gidecek kişinin işvereninin başvuru sahibi adına Dubai İkamet ve Yabancılar İşleri Genel Müdürlüğü'ne çalışma izni başvurusunda bulunması gerekmektedir. Dubai çalışma izni başvurusu onaylandıktan sonra, Dubai'ye gelen kişiler için işverenin 60 gün içinde Dubai çalışma vizesine başvuru yapması gerekir. Dubai çalışma vizesinin onaylanması ile göçmenlik başvurusu tamamlanmaktadır.

Yatırım Yoluyla Dubai'ye Nasıl Göç Edilir?

Yatırım yolu ile Dubai’ye gitmek isteyen yabancı yatırımcılar, Dubai'ye yapacakları önemli yatırımlar ile iş vizesi alarak Dubai'ye göçmen olarak gidebilmektedir.

Dubai'de şirket kurmak, bir şirkete ortak olmak veya Dubai'den ev almak gibi yatırım seçenekleri ile yatırımcılar Dubai'ye göç edebilmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri yatırım amacıyla Dubai'ye göçmenlik başvurusunda bulunacak kişilerin bir sponsora ihtiyacı yoktur, başvuru sahipleri kendilerine sponsor olabilir. Yatırım için Dubai’ye gelecek olan kişiler başvurularını kendileri yapabilmektedir.

Emeklilik Yoluyla Dubai'ye Göçmen Olarak Nasıl Gidilir?

Emeklilik yoluyla Dubai’ye göçmen olarak gitmek isteyen kişilerin gerekli kriterleri sağlamaları durumunda Dubai emekli vizesini alarak Dubai'ye göçmen olarak gidebilmesi mümkündür.

Dubai'ye emeklilik yoluyla göç edecek kişilerin vize başvuruları için herhangi bir sponsora ihtiyaçları yoktur ve başvurularını kendileri yapabilmektedir. Dubai emekli vizesi onaylanan kişiler 5 yıllık oturma izni alarak Dubai'ye göç edebilmektedir.

Dubai Göçmenlik Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Dubai göçmenlik başvurusu için gerekli olan evraklar aşağıda listelenmektedir.

 • Geçerliliği olan pasaport
 • Güncel bir tarihte çekilmiş fotoğraf
 • Kişinin geçimini sağlayabilecek finansal kaynaklarının kanıtı
 • Konaklama belgesi
 • Çalışma vizesi başvuru sahipleri için iş teklif mektubu
 • Yatırım ile göç etmek isteyenler için satın alınan mülkü gösteren belge
 • Sponsor tarafından yapılan başvurularda sponsor ile ilgili bilgiler

Dubai göçmenlik başvurusunun yapılma amacına göre gerekli evraklar değişiklik gösterebilmektedir.

Dubai için Göçmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dubai için göçmenlik başvurusu genellikle Dubai'deki bir sponsor tarafından İkamet ve Yabancılar İşleri Genel Müdürlüğü'ne yapılmaktadır. Dubai'ye göç etme amacına bağlı olarak başvuru sahibinin sponsoru; Dubai'de oturma izni bulunan bir aile bireyi, eğitim alınacak bir üniversite veya iş teklifi sunan bir işveren olabilir.

Sadece yatırım ve emeklilik yolu ile Dubai'ye göçmen olarak kişilere, kendilerine sponsor olabildikleri için, bir sponsor gerekmemektedir. Dubai göçmenlik başvurusu için yapılması gereken işlemler gerekli evrakların teslimi ve başvuru ücretinin ödenmesidir.

Dubai Göçmenlik Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Dubai göçmenlik başvuru ücreti Dubai'ye göç etme nedenine bağlı olarak değişebilmektedir.

Dubai göçmenlik başvurusunun bir sponsor tarafından yapılması gerektiği durumlarda başvuru ücreti sponsor tarafından karşılanmaktadır.

Dubai göçmenlik başvuru ücretleri; öğrenci olarak gidecekler için 100 Arap Emirlikleri dirhemi, emeklilik yolu ile gidecekler için 888,75 Arap Emirlikleri dirhemi ve yatırım yoluyla gidecekler için 525 Arap Emirlikleri dirhemidir.

Dubai'de Göçmenlere Oturma İzni Ne Kadar Süreliğine Verilir?

Dubai'de göçmenlere oturma izni süresi başvurulan Dubai göçmenlik programına göre değişiklik göstermektedir.

Dubai’de çalışma izni başvurusu bir kişinin süresiz olarak uzatılabilen üç yıllık bir vize almasına izin verir. Yatırımcı vizesinin Dubai oturma izni üç yıl geçerliliğe sahiptir.

Göçmenlerin Dubai Oturum İzinleri Yenilenir Mi?

Göçmenlerin Dubai oturum izinleri yenilenebilmektedir.

Dubai'ya Göçmen Olarak Giden Kişiler Vatandaşlık Alabilir Mi?

Dubai’ye göçmen olarak giden kişiler vatandaşlık alabilir, ancak bu durum çok yaygın değildir.

Göçmen olarak Dubai’ye gidip vatandaş olmak isteyen kişilerin en az 30 yıldır Dubai’de yaşıyor olması gerekmektedir. Gerekli şartları sağlayan yabancı ülke vatandaşı kişiler Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlığı başvurusunda bulunabilmektedir.

Dubai Göçmenlik Başvurusu için Danışmanlık Nereden Alınabilir?

Dubai göçmenlik başvurusu için danışmanlık Vizem.net'ten alınabilmektedir.

Dubai için göçmenlik başvurusunda bulunacak kişiler Vizem.net İstanbul, Ankara, Mersin, Kocaeli ve Bursa'daki ofisleri ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Dubai göçmenlik başvurusu sahipleri Vizem.net çağrı numarasından vize destek hattı ile iletişime geçerek danışmanlık hizmeti alabilir.

Türkiye'den Dubai'ye göç edecek kişilere göçmenlik başvurularında danışmanlık hizmeti akredite acente Vizem.net'in uzman danışmanları tarafından verilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: