Cezayir Ankara Büyükelçiliği

Türkiye Cezayir Büyükelçiliği | سفارة الجزائر في تركيا

Ankara’da bulunan Cezayir dış temsilciliği büyükelçilik statüsünde hizmet vermektedir. Ankara Cezayir Büyükelçiliği görevleri ve yetkileri arasında iki ülke arasında kurulan siyasi, kültürel ve ekonomik ilişkileri sürdürmek, Türkiye’de bulunan Cezayir vatandaşlarının sorunlarıyla ilgilenmek bulunmaktadır.

Ankara Cezayir Büyükelçiliği, Türk vatandaşlarının ve Türkiye genelinde oturma izni ile ikamet eden yabancı uyruklu kişilerin Cezayir vize işlemlerini yürütmektedir.

Türkiye Cezayir Büyükelçisi Kimdir?

Türkiye Cezayir büyükelçisi Sofiane Mimouni olarak bilinmektedir.

Ankara Cezayir Büyükelçiliği Nerededir?

Ankara Cezayir Büyükelçiliği Şehit Ersan Cad., No: 42, 06680 Çankaya, Ankara adresinde bulunmaktadır.

Cezayir Konsolosluğu Ankara Telefon Numarası Nedir?

Cezayir Konsolosluğu Ankara telefon numarası (0312) 468 77 19/ 428 80 37’dir.

Cezayir Ankara Konsolosluğu Mail Adresi Nedir?

Ankara Cezayir Konsolosluğu iletişim için elçilik mail adresi cezayirbe@algerianembassy.com.tr, konsolosluk işlemleri için svconsulaire@algerianembassy.com.tr, vize işlemleri için visas@algerianembassy.com.tr ve idari ve mali işler için administration@algerianembassy.com.tr’dir.

Türkiye Cezayir Büyükelçiliğinin Resmi Web Sitesi Nedir?

Türkiye Cezayir Büyükelçiliği resmi web sitesi http://algerianembassy.com.tr‘dir.

Ankara Cezayir Büyükelçiliği Çalışma Saatleri Nasıldır?

Ankara Cezayir Büyükelçiliği pazartesi- perşembe 09:00- 12:00 ve 13:00- 17:00 saatleri ve cuma 09:00- 12:00 ve 13:00- 16:00 saatleri arasında konsolosluk hizmeti vermektedir.

Ankara Cezayir Büyükelçiliği pazartesi- cuma 10:00- 12:00 ve 16:00- 17:00 saatleri arasında vize işlemleri ile ilgilenmektedir.

Cezayir Ankara Büyükelçiliğinin Verdiği Hizmetler Nelerdir?

Cezayir Ankara Büyükelçiliği’nin verdiği hizmetler aşağıda listelenmiştir.

  • Vize değerlendirme
  • Pasaport çıkartma
  • Pasaport yenileme
  • Konsolosluk doğum belgesi
  • Noter hizmetleri
  • Oy kullanma yardımı
  • Vergi formları
  • Acil durum yardımı hizmetleri

Türkiye Cezayir Büyükelçiliğine Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye Cezayir Büyükelçiliği’ne vize başvurusu, başvurulacak vize türüne göre gerekli evrakların hazırlanması, vize başvuru formunun doldurulması, vize randevusunun alınması ile yapılmaktadır.

Randevu tarihinde büyükelçiliğe giderek Cezayir vize evraklarının teslim edilmesi ve vize ücretinin ödenmesi ile vize işlemi tamamlanmaktadır.

Ankara Cezayir Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Ankara Cezayir Konsolosluğundan vize randevusu büyükelçilik ile e-posta ya da telefon yoluyla iletişime geçilerek alınabilmektedir. Cezayir vize başvuru sahiplerinin konsolosluk ile Fransızca ya Arapça iletişim kurması gerekmektedir.

Cezayir Ankara Büyükelçiliği Vize Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Cezayir Ankara Büyükelçiliği vize sorgulama işlemi Cezayir Konsolosluğunun vize takip ve sorgulama işlemi bulunmadığından yapılmamaktadır.

E-posta ya da telefon yoluyla iletişime geçerek başvuru sahipleri, Cezayir vize sorgulama süreci ile ilgili bilgi talep edebilmektedir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: