Cezayir'e Seyahat Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cezayir'e Seyahat Edecek Kişilerin Dikkat Etmesi Gereken Durumlar

Cezayir’e seyahat edenlerin dikkat etmesi gereken durumların en önemlisi, döviz yasasına uymaktır.

03.02.2007 tarihli Cezayir Merkez Bankası yönetmeliğine göre Cezayir’e girişte, ülkeye getirilen döviz gümrük kapılarında yetkililere beyan edilmektedir ve Cezayir’den çıkışta, girişte beyan edilen döviz miktarı kadar döviz yurt dışına çıkarılabilmektedir.

Cezayir’e girişte beyan edilen döviz harcandığı takdirde, harcanan miktara dair imzalı ve kaşeli bozdurma belgelerinin gümrük yetkililerine ibraz edilmesi gerekmektedir.

Cezayir'e Girişte Uygulanan Covid-19 Önlemleri Nelerdir?

Cezayir’e girişte uygulanan Covid-19 önlemleri, seyahatte en fazla 9 ay (270 gün) önce aşı yaptıran ve aşı sertifikası sunan yolculara uygulanmamaktadır.

Aşı sertifikası bulunmayan yolcuların Cezayir’e giriş yapmadan son 72 saat içinde yapılan negatif bir PCR testinin kanıtını sunması ve varışta bir sağlık sayfası doldurması gerekmektedir.

Cezayir’e girişte aşı sertifikası olan veya olmayan tüm yolcuların varışta adres de dahil olmak üzere iletişim bilgilerini sağlaması gerekmektedir.

Covid ve diğer salgın hastalıklarla ilgili önlemler seyahat tarihinden önce Cezayir Konsolosluğu aranarak bilgi alınmalıdır.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: