Libya Seyahat Sağlık Sigortası

Libya Seyahat Sağlık Sigortası 2023 Yılı Ücretleri

Yabancı bir ülkeye seyahat edecek kişiler, seyahat ettikleri ülkede yaşayabilecekleri kaza, hastalık ve ölüm benzeri beklenmedik durumlara karşı önlem olması bakımından, medikal müdahale ve ülkeye geri dönüş masraflarını karşılamak adına seyahat sağlık sigortası yaptırabilir.

Seyahat sağlık sigortasının, Libya vizesi için başvuru yaparken zorunlu olarak sunulması gerekmez. Ancak Libya’daki seyahat süresince meydana gelebilecek problemlere ve sağlık sorunlarına karşı tedbir amacıyla seyahat sigortasının yaptırılması önerilir.

Libya seyahat sağlık sigortası için: 0850 241 1868

Libya Seyahati İçin Sağlık Sigortası Nasıl Olmalıdır?

Libya seyahati için sağlık sigortasının detaylarına ilişkin yetkili makamlarca herhangi bir şart belirlenmemiş olduğundan, seyahat sağlık sigortasının süre, teminat ve kapsam olarak tüm detayları başvuru sahibinin tercihine göre belirlenir.

Libya Seyahat Sağlık Sigortası Geçerlilik Süresi

Libya seyahat sağlık sigortasının, herhangi bir sorun ile karşılaşmamak için planlı gidiş tarihinden 1 gün önce ve planlı dönüş tarihlerinden 1 gün sonrasını kapsayacak şekilde yaptırılması tavsiye edilir; ancak sigorta kapsamı ve teminatı kişinin tercihine bağlıdır.

Libya Seyahat Sağlık Sigortası Kapsamı

Libya turizm seyahat sağlık sigortası genel olarak; seyahatin gecikmesi, kesintisi ve iptali, bagajın gecikmesi, bagaj ve kişisel eşyaların kaydı, spor gereçlerinin kaybı, hava yolu sebebiyle aktarmaların kaçırılması, kiralık araç kazaları, güvenlik tahliyesi, acil tahliye, tıbbi bakım giderleri, kaza sonucu ölüm ve ülkeye geri dönüş gibi durumları kapsamalıdır.

Seyahat sağlık sigortası kapsamı, sigorta şirketleri ve alınan sağlık sigorta poliçeleri arasında farklılık göstermektedir.

Libya Seyahat Sağlık Sigortası Hangi Durumlar Kapsamaz?

Libya seyahat sağlık sigortası kapsamında genellikle, savaş, isyan, ayaklanma, kasıtlı olarak kendi kendine zarar verme, intihar, hamilelik veya doğumdan kaynaklanan kayıp veya hasar, akli veya psikolojik rahatsızlıklar, alıkonma, hukuka aykırı fiiller, uyuşturucu veya alkolden kaynaklanan sorunlar, yüksek riskli faaliyetlerden kaynaklanan sorunlar ile önceden var olan tıbbi durumlardan kaynaklanan sorunlar bulunmaz. Örneğin macera kayağı, atv gezisi veya tüplü dalışa gitmek gibi çeşitli riskler, standart sigortalar tarafından karşılanmaz. Seyahat sigortası poliçelerinin yarısından fazlası terörden kaynaklanan kayıp veya zararı karşılamaktadır.

Bazı seyahat sağlık sigortası poliçeleri belirli ülkeleri veya bazı ülkelerin belirli bölgelerini kapsamamaktadır ve ziyaret edilmek istenen yerlerin poliçeye dahil edilmesi kişinin sorumluluğundadır. İsteğe bağlı teminatlar için poliçe ücretleri değişebilir.

Libya Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları

Libya için 1 haftalık seyahat sağlık sigortası fiyatı ortalama 9-18,5 euro, 1 aylık sigorta 20-25 euro arasında, 3 aylık sigorta 30-45 euro arasında ve 1 yıllık sağlık sigortası ise 55-80 euro arasında değişmektedir.

Libya seyahat sağlık sigortası ücretleri, sigorta süresine, yaşa, Covid geçmişine ve aşı durumuna göre farklılaşmaktadır.

Libya Seyahati İçin Sağlık Sigortası Nereden Yaptırılır?

Libya seyahat sağlık sigortası, Türkiye'de faaliyet gösteren sigorta acenteleri aracılığı ile yaptırılabilir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Libya vize başvurularında seyahat sağlık sigortası, başvuru sahibi adına Vizem.net sigorta birimi tarafından en uygun fiyatlar sunularak yapılır ve isteğe bağlı olarak Vizem.net’ten sadece seyahat sağlık sigortası hizmeti de en uygun ücretlerle alınabilir.

0850 241 1868 numaralı Vizem.net çağrı merkezinden Libya seyahat sağlık sigortası hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: