Macaristan İzmir Konsolosluğu

Macaristan İzmir Konsolosluğu İletişim ve Hizmetler

Macaristan İzmir Konsolosluğu, fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir. Fahri konsolosluklar, Macaristan vatandaşı olan kişilerin Türkiye’deki evlilik belgesi, ölüm belgesi, seyahat belgesi gibi belge işlemlerini yapmaları konusunda, vize işlemleri için hangi belgelerin gerekli olduğu ve nasıl bir yol izlenmesi gerektiği konusunda yol göstermekte ve yardımcı olmaktadır. Macaristan Fahri Konsoloslukları, Türkiye Cumhuriyeti ile Macaristan arasındaki ilişkilerin devam ettirilmesi ve geliştirilmesi konusunda çalışmalar yapmaktadır.

Macaristan İzmir Fahri Konsolosluğunun vize başvurularını kabul etme yetkisi bulunmamaktadır. Macaristan İzmir Fahri Konsolosluğu yalnızca vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilere yol gösterme yetkisine sahiptir. Macaristan İzmir Fahri Konsolosluğu görevini, Christopher Dologh yürütmektedir.

Macaristan Konsolosluğu İzmir İletişim ve Adres Bilgileri Nedir?

Macaristan Konsolosluğu İzmir’de; 1479 Sokak, 15 Kristal 2 İş Merkezi, K:4 D:19 35220 Alsancak adresinde bulunmaktadır.

Macaristan İzmir Konsolosluğu, hafta arası cuma günleri hariç 09:00-16:30 saatleri arasında, cuma günleri ise 09:00-14:00 saatleri arasında çalışmaktadır. Macaristan İzmir Konsolosluğuna randevu alarak gitmek gerekmektedir.

Macaristan Konsolosluğu İzmir Telefon Numarası Nedir?

Macaristan Konsolosluğu İzmir telefon numaraları aşağıda verilmiştir.

  • Macaristan İzmir Konsolosluğu telefon: +90 (232) 421 28 61

İzmir Macaristan Konsolosluğu Mail Adres Nedir?

İzmir Macaristan Konsolosluğu mail adresi, chris@hungaryconsulizmir.org şeklindedir.

İzmir Macaristan Fahri Konsolosluğu Resmi Web Sitesi Nedir?

İzmir Macaristan Fahri Konsolosluğunun resmi web sitesi bulunmamaktadır. Macaristan konsolosluğu resmi web adresine https://ankara.mfa.gov.hu/ adresinden ulaşılabilir.

Macaristan İzmir Fahri Konsolosluğundan Nasıl Randevu Alınır?

Macaristan İzmir Fahri Konsolosluğu resmi web sitesinden online randevu alınamamaktadır. Macaristan İzmir Fahri Konsolosluğundan randevu alabilmek için telefon veya mail yolu ile randevu alınabilmektedir.

İzmir Macar Konsolosluğuna Nasıl Gidilir?

İzmir Macaristan Fahri Konsolosluğuna araba, metro ve otobüs ile ulaşım mümkündür. İzmir’de Macaristan Fahri Konsolosluğuna gidebilmek için 202, 253, 302 otobüs seferlerine binmek gerekmektedir.

İzmir Macaristan Konsolosluğuna metro ile gitmek isteyen kişiler ise, Aliağa-Cumaovası, Tepeköy-Menemen metro hatlarını kullanabilmektedir.

Macaristan İzmir Konsolosluğunda Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Macaristan İzmir Fahri Konsolosluğunun, vize başvurusu kabul etme yetkisi bulunmamaktadır. Macaristan İzmir Fahri Konsolosluğu, Macaristan vatandaşlarının ihtiyaçları olan desteği sağlanması, pasaport işlemleri, evlilik belgesi, ölüm belgesi, oturma izni gibi belgeleri düzenlenmesi gibi işlemlerlerden sorumludur.

İzmir ve çevresinde ikamet eden ve Macaristan vizesi almak isteyen kişilerin, vize merkezlerine başvuru yapmaları gerekmektedir. İzmir Macaristan Vizesi, vize merkezlerine yapılacak başvurular sonucunda alınmaktadır.

Türkiye’deki Diğer Macaristan Dış Temsilcilikleri Hangileridir?

Türkiye’de bulunan Macaristan dış temsilcilikleri aşağıda listelenmiştir.

  • Ankara Macaristan Büyükelçiliği
  • İstanbul Macaristan Başkonsolosluğu
  • İzmir Macaristan Fahri Konsolosluğu
  • Tekirdağ Macaristan Fahri Konsolosluğu
  • Kütahya Macaristan Fahri Konsolosluğu
  • Kocaeli Macaristan Fahri Konsolosluğu
Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: