Macaristan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Macaristan Aile - Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvuru Süreci 2023

Macaristan aile- arkadaş ziyareti vizesi, Macaristan’da yaşayan aile üyelerinin veya arkadaşların ziyaret edilebilmesi için alınan kısa süreli C tipi Schengen vizesidir.

Macaristan’daki aile, akraba ve arkadaşların ziyareti için alınan Macar vizesi maksimum 180 günlük süre içerisinde 90 gün boyunca Schengen ülkelerinde konaklama hakkı sağlamaktadır.

Macaristan Aile Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Macaristan aile, arkadaş ziyareti vizesi almak için izlenmesi gereken adımlar aşağıda listelenmiştir.

 • Vize başvurusu öncesinde ziyaret amacı belirlenmeli ve gidilecek ülkenin seyahat türlerine göre belirlenen gerekli evraklar hazırlanmalıdır.
 • Macaristan aile- arkadaş ziyareti vizesi almak için online olarak randevu alınmalıdır.
 • Gerekli evraklar vize başvuru ofisine randevu saatinde şahsen teslim edilmelidir. 25.09.2014 tarihinde veya sonrasında parmak izi verilmiş olması durumunda vize başvurusu bir acente aracılığıyla da yapılabilmektedir.
 • Macaristan aile arkadaş ziyareti vize başvurusu As Visa Solutions Başvuru Merkezi tarafından teslim alındıktan 1 gün sonra Macaristan Konsolosluğuna iletilmektedir.
 • Pasaport takibi ad ve soyad ile vize başvuru ofisinden yapılabilmektedir.
 • Başvuru sırasında başvuru sahibine verilen turuncu fiş ve kimlik ile pasaport teslimi şahsen yapılabilmektedir. Pasaportun bir yakın tarafından teslim alınması istenirse altında pasaportu teslim alacak yakının adının ve soyadının yazılı olduğu imzalı bir vekalet bulunan kimlik fotokopisi ve başvuruda verilen turuncu fiş ile pasaport teslim alınabilmektedir. Başvuru sırasında pasaportun kargo ile teslim edilmesi de talep edilebilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Macaristan Aile Ziyareti Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Macaristan aile ziyareti vize başvurusu için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Macaristan aile ziyareti vizesi başvuru formu: Başvuru formu mavi/ siyah kalemle veya bilgisayar üzerinden eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Başvuru sahibi 18 yaşın altında ise başvuru formu ebeveynler tarafından imzalanmalıdır.
 • Biyometrik fotoğraf: Son 3 ay içerisinde çekilmiş, beyaz fonlu ve yüzün doğrudan objektife dönük olduğu 35 mm x 45 mm ölçülerinde 2 adet biyometrik fotoğraf evrak dosyasında bulundurulmalıdır.
 • Pasaport: Başvuru sahibinin pasaportunun son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması, en az 2 boş sayfa bulundurması gerekmektedir. Pasaportun işlem görmüş tüm sayfalarının ve kimlik bilgisi içeren sayfalarının fotokopileri evrak dosyasında bulundurulmalıdır.
 • Kimlik fotokopisi: A4 kağıda basılmış kimlik fotokopisi evrak dosyasına eklenmelidir.
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği: E-devlet üzerinden veya nüfus müdürlüğünden alınmış tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği başvuru evrakları arasında bulunmalıdır.
 • Macaristan seyahat sağlık sigortası poliçesi: Seyahat sağlık sigortası poliçesinin ıslak imzalı ve kaşeli olması gerekmektedir. Poliçe kapsamı en az 30.000 € olmalı ve minimum seyahat süresini kapsamalıdır.
 • Davet mektubu: Macaristan aile ziyareti vizesi başvurusunda bulunan kişi aile bağının resmi ispatını ve ziyaret edilecek olan yakının kimlik fotokopisini, kira kontratını veya ev tapusunu içeren imzalanmış mektubu evrak dosyasında bulundurmalıdır. Davetiye dilekçesi resmi acentadan da alınabilmektedir.
 • Finansal yeterlilik kanıtı: Macaristan aile ziyareti vizesi için başvuruda bulunan kişinin düzenli gelir sahibi olduğunu gösteren son 3 aya ait hesap dökümü ve maaş belgesi gereklidir.
 • Uçak rezervasyonu: Başvurudan önce gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu yapılmalıdır.
 • Çalışanlar için sosyal güvence kanıtı belgeler: Macaristan aile ziyareti vizesi başvurusunda bulunan kişi bir işte çalışıyor ise işverenden alınmış mektup, faaliyet belgesi/ izin onayı, son 3 aya ait maaş bordrosu veya barkodlu işe giriş belgesi başvuru evrak dosyasında bulundurulmalıdır.
 • Çiftçiler için sosyal güvence kanıtı belgeler: Macaristan aile ziyareti vizesi başvurusunda bulunan kişi bir çiftçi ise Tarım Odası tarafından verilen çiftçi belgesi başvuru evrak dosyasında bulundurulmalıdır.
 • Özel firma çalışanları/ firma sahipleri için sosyal güvence kanıtı belgeler: Macaristan aile ziyareti vizesi başvurusunda bulunan kişi özel bir firmada çalışıyor veya özel bir firma sahibi ise Ticaret Odasından şirket kaydının ve ticaret sicil kaydı bülteninin kopyası alınmalıdır.
 • Emekliler için sosyal güvence kanıtı belgeler: Macaristan aile ziyareti vizesi başvurusunda bulunan kişi emekli ise E-devlet üzerinden alınmış barkodlu emeklilik belgesi ve emeklilik maaşının yattığı banka hesap dökümü başvuru evraklarının arasına bulunmalıdır.
 • SGK 4A hizmet dökümü: SGK müdürlüklerinden alınan barkodlu SGK 4A hizmet dökümü Macaristan aile ziyareti vizesi başvuru evrakları arasında bulunmalıdır.
 • 18 yaş altı bireyler için sosyal güvence kanıtı belgeler: Macaristan aile ziyareti vizesi başvurusunda bulunan kişi reşit olmamış ise ebeveynlerinden noter onaylı tebliğ alınmalıdır.
 • Banka hesap özeti: Son 1 hafta içinde alınmış, bankadaki gişe tarafından imzalı, kaşeli ve imza sirküsü olan son 3 ayın hesap dökümü belgesi başvuru evrakları arasına eklenmelidir.
 • Sponsorluk veya konaklama belgesi: Seyahat masraflarının bir aile üyesi tarafından karşılanması durumunda seyahat edecek kişi ve sponsor arasındaki bağ kanıtlanmalıdır. Seyahat masrafı eş tarafından karşılanacak ise evlilik cüzdanı kopyası gereklidir.
 • İkametgah belgesi: Geçerli bir ikametgah belgesi başvuru evrak dosyasına eklenmelidir.
 • Öğrenci belgesi: Macaristan aile ziyareti vizesine başvuran kişi bir öğrenci ise e-devletten barkodlu bir öğrenci belgesi alınmalıdır.

Macaristan Vizesi Garantörlük Belgesi Nedir?

Macaristan vizesi garantörlük belgesi, seyahat edecek olan kişinin Macaristan’da konaklama süresince tüm giderlerinin Macaristan’daki davet eden kişi tarafından karşılanacağına dair Konsolosluğa hitaben güvence veren belgedir.

Macaristan Aile Ziyareti Vizesi Ücreti Nedir?

Macaristan aile ziyareti vizesi ücreti aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetlerÜcret
Macaristan ziyaret vize harcı80 Euro
Başvuru formu ve dilekçe doldurma25 Euro
RandevuÜcretsiz
Biyometri işlemleri28 Euro
Danışmanlık hizmeti30 Euro
Toplam163 Euro

Macaristan Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Macaristan aile ziyareti vize başvurusu ortalama olarak 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Bazı durumlarda vize işlem sürecinde daha fazla inceleme gerekmektedir ve vize sonuçlanma süresi 30 güne kadar uzayabilmektedir. Macaristan Konsolosluğunun yoğun olması veya ek belgelere ihtiyaç duyulması durumlarında vize işlem süresi en fazla 60 güne kadar uzayabilmektedir.

Macaristan Akraba Arkadaş ve Aile Ziyareti Başvurusu Nereye Yapılır?

Macaristan aile akraba arkadaş vizesi için vize başvurusu AS Vize Macaristan vize başvuru merkezine ve akredite acentelere yapılabilir.

Vizemnet 2017-2020 yılları arasında Schengen ülkeleri ziyaret vize başvurularında %98,3 onay oranı ile en yüksek onay oranına sahip akredite acentedir.

Macaristan Arkadaş Ziyareti Budapeşte Vize Başvursu Nedir?

Budapeşte vizesi Budapeşte kentinde yaşayan aile ve akrabaların ziyareti için başvurulması gereken Macaristan vizesidir.

Macaristan Aile Ziyareti Vizesine Benzer Vize Türleri Nelerdir?

Macaristan aile ziyareti vizesine benzer vize türleri aşağıda listelenmiştir.

 • Macaristan transit vizesi
 • Macaristan ticari vizesi
 • Macaristan turist vizesi
 • Macaristan şoför vizesi
 • Macaristan kültürel/ sportif/ konferans etkinliği vizesi
 • Macaristan öğrenci vizesi

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: