Malta Ankara Büyükelçiliği

Malta Büyükelçiliği Ankara Güncel Bilgilendirme ve Seyahat Olanakları

Malta Ankara Büyükelçiliği 14 Aralık 2017 tarihinde faaliyete geçmiştir. Malta Büyükelçisi Theresa Cutajar 2020 yılında göreve gelmiştir. Malta Konsolosluğu’nun Ankara’da Büyükelçilik statüsünde verdiği genel hizmetler pasaport, Malta vatandaşlığı, belgelerin resmi tasdiki, Malta’da evlilik, Malta vizesi, kamu sicil belgesi, oturum planı ve yemin icrası işlemleridir.

Malta Büyükelçiliğinin Ankara ve İstanbul’da Başkonsolosluk departmanları, Antalya’da ise Fahri Konsolosluk departmanı bulunmaktadır. Malta Ankara Büyükelçiliği Reşit Galip Caddesi No.70/1, Gaziosmanpaşa 06700, Çankaya, Ankara adresinde yer almaktadır.

Malta Büyükelçisi Kimdir?

Malta Büyükelçisi 2020 yılından itibaren Theresa Cutajar’dır. Theresa Cutajar, 16 Mart 1963 tarihinde Malta’nın Gozo adasında doğmuştur.

Malta Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri ve Adresi Nedir?

Malta Ankara Büyükelçiliği Reşit Galip Caddesi No. 70/1, Gaziosmanpaşa 06700, Çankaya, Ankara, Türkiye adresinde bulunmaktadır.

Malta Ankara Büyükelçiliğine randevu alınarak gidilmelidir. Malta Büyükelçiliği Ankara telefon hattı 0090 312 447 8051, acil durum telefon hattı ise 0090 552 388 4205 şeklindedir. Malta email maltaembassy.ankara@gov.mt şeklindedir.

Malta Büyükelçiliği Ankara Telefon Numarası Nedir?

Malta Büyükelçiliği Ankara telefon numaraları aşağıda listelenmiştir.

  • Malta Büyükelçiliği Ankara telefon hattı: 0090 312 447 8051
  • Malta Büyükelçiliği Ankara acil durum telefon hattı: 0090 552 388 4205

Malta Büyükelçiliği Mail Adres Nedir?

Malta Büyükelçiliği Ankara mail adresi maltaembassy.ankara@gov.mt şeklindedir.

“Malta Konsolosluğu Ankara Resmi Web Sitesi Nedir?

Malta Ankara Büyükelçiliği resmi web sitesine https://foreign.gov.mt/en/embassies/me_ankara/pages/me_ankara.aspx bağlantısı ile ulaşılabilmektedir.

Malta Konsolosluğu Ankara’da Nerededir?

Malta Konsolosluğu Ankara’da Çankaya ilçesinin Gaziosmanpaşa semtindeki Reşit Galip caddesi üzerinde bulunmaktadır. Malta Konsolosluğu Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Kuğulu Parka 21, Seğmenler Parkına ise 18 dakikalık yürüme mesafesindedir. Malta Konsolosluğunun Esenboğa Havalimanına olan uzaklığı 31.4 km, Ankara şehir merkezine olan uzaklığı ise 4.7 km’dir.

Ankara Malta Büyükelçiliği Çalışma Saatleri Nedir?

Ankara Malta Büyükelçiliği çalışma saatleri pazartesi- cuma günlerinde sabah 10.00- 12.00, öğleden sonra 14.00- 16.00 saatleri arasındadır. Hafta sonlarında, Türkiye’nin resmi tatillerinde ve Malta’nın resmi tatilerinde Ankara Malta Büyükelçiliği kapalıdır.

Malta Büyükelçiliğinin 2021 ve 2022 yıllarında kapalı olduğu resmi tatiller 1 Ocak Yeni Yıl Tatili, 31 Mart Malta Özgürlük Günü, Kutsal Cuma (2021 için 2 Nisan; 2022 için 15 Nisan), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Ramazan Bayramı (2021 için 13- 15 Mayıs; 2022 için 2-4 Mayıs), 15 Temmuz Demokrasi günü, Kurban Bayramı (2021 için 20- 23 Temmuz; 2022 için 9- 12 Temmuz), 30 Ağustos Zafer Bayramı, 8 Eylül Malta Zafer Günü, 21 Eylül Malta bağımsızlık Günü, 19 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 25 Aralık Noel Bayramıdır.

Malta Büyükelçiliği Çankaya Ankara Adresine Nasıl Gidilir?

Malta Büyükelçiliği Çankaya Ankara adresine özel araç, otobüs veya metro ile gitmek mümkündür. Malta Büyükelçiliğine ulaşım için otobüs veya özel araç tercih edilmesi metroya göre daha kolay bir ulaşım sağlamaktadır ancak özel araçla ulaşımın tercih edilmesi durumunda Malta Büyükelçiliğinin, iş çıkış saatlerinde trafiğin sıkışık ve park yeri bulmanın oldukça zor olduğu bir bölgede olduğunun göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Ankara şehir merkezinden Macar Büyükelçiliğine özel araç ile Bülbülderesi caddesi üzerinden ortalama 13 dakika içerisinde varılabilmektedir. Malta Büyükelçiliğine Esenboğa Havalimanından ulaşım ise özel araçla Özal Bulvarı üzerinden 44 dakikadır.

Malta Büyükelçiliği Ankara Çankaya adresine gitmek için metronun tercih edilmesi durumunda Kızılay metro istasyonundan 117- 7, 304 veya 391 nolu şehir otobüslerine aktarma yapılarak 15 dakika içerisinde ulaşılabilmektedir.

Malta Büyükelçiliği Ankara Çankaya adresine gitmek için otobüsün tercih edilmesi durumunda 117- 7, 304 veya 391 nolu otobüsler ile Ankara şehir merkezinden Malta Büyükelçiliğine 33 dakika içerisinde ulaşmak mümkündür. Esenboğa Havalimanından Malta Büyükelçiliğine gitmek için ise öncelikle Kızılay ring seferleri ile Kızılay’a ulaşılması ve daha sonra 117- 7, 304 veya 391 nolu şehir otobüslerine binilmesi gerekmektedir.

Malta Büyükelçiliği Ankara Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Malta Dışişleri bakanlığı, Malta vizesi başvuru işlemleri için VFS Global’i yetkili kılmıştır. Vize Başvuru Merkezleri üzerinden ve akredite acenteler üzerinden başvuru yapılabilmetedir. Vizem.net 2016- 2020 yılları arasında %98,3 ile onay oranı en yüksek olan akredite acentedir.

Malta vizesi Ankara vize başvuru merkezlerine veya akredite acentelerine yapılan Malta vizesi başvuruları Malta Ankara Büyükelçiliği’ne iletilmektedir.

Malta Büyükelçiliği Ankara Oturma İzni Başvurusu Nasıl Yapılır?

Malta oturma izni alınabilmesi için Malta Büyükelçiliği’ne Malta vatandaşlığı başvurusunda bulunabilmektedir. Malta vatandaşlık başvurusunda bulunmak için Malta’da doğmuş bir ebeveyne, büyükanneye veya büyükbabaya sahip olmak veya bir Malta vatandaşı ile evli olmak gerekmektedir.

Malta vatandaşlık başvurusunda bulunmak için gerekçeli bir Malta vatandaşlık başvuru formu doldurulmalı ve randevu alınarak gerekli evraklarla birlikte Malta Konsolosluğuna teslim edilmelidir. Malta vatandaşlık başvurularının sonuçlanması 1 yıla kadar sürebilmektedir. Malta vatandaşlık başvurusunun olumlu sonuçlanması durumunda başvuru sahibine Malta oturma izni verilmektedir.

Malta’da gayrimenkul yatırımı yaparak Malta daimi oturum programı sayesinde Malta’da kalıcı oturma izni almak da mümkündür.

Malta Büyükelçiliği Ankara Randevu İşlemleri Nasıl Yapılır?

Malta Büyükelçiliği randevu alma işlemi 0090 312 447 8051 nolu telefon hattı aranarak veya maltaembassy.ankara@gov.mt adresine mail atılarak yapılabilmektedir.

Malta Büyükelçiliği İş İlanları Nerede Yayınlanır?

Malta Büyükelçiliği iş ilanları Malta Büyükelçiliği resmi web sitesinin iş ilanları sekmesinde ve kariyer sayfalarında yayınlanmaktadır. Malta Büyükelçiliği iş ilanlarının yayınlandığı sayfalar düzenli olarak takip edilmelidir.

Ankara Malta Konsolosluğu Dışındaki Diğer Malta Dış Temsilcilikleri Hangileridir?

Ankara Malta Konsolosluğu dışındaki diğer Malta dış temsilcilikleri aşağıda listelenmiştir.

Malta Türk Büyükelçiliği Nerededir?

Malta Türkiye Büyükelçiliği 35, Sir Luigi Preziosi Square FRN-1154, Floriana, Malta adresinde yer almaktadır. Malta Türkiye Büyükelçiliği telefon hattı +356 21 22 34 24, acil durum telefon hattı ise +356 99 74 45 88 şeklindedir. Malta Türkiye Büyükelçiliği email adresi embassy.valletta@mfa.gov.tr şeklindedir.

Malta Türkiye Büyükelçiliği Malta başkenti Valetta’da bulunmaktadır. TC Valetta Büyükelçiliği çalışma saatleri pazartesi- cuma günleri 09.00-14.30 saatleri arasındadır. Malta ve Türkiye’nin resmi tatil günlerinde TC Valetta Büyükelçiliği kapalıdır.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: