Vize Eksik Evrak Dilekçesi

Vize Eksik Evrak Dilekçesi Nedir, Nasıl Yazılır?

Vize eksik evrak dilekçesi, vize başvurusu için işe giriş bildirgesi gibi evrakların eksik olduğu durumlarda sunulan dilekçedir. Konsolosluk başvuru dosyasında eksiksiz evrak sunulmasını beklemekte ve eksik evrakların teslimi yalnızca elden kabul edilmektedir.

Vize talep dilekçesi, temin edilemeyen evraklara dair geçerli sebeplere yer verilerek ilgili ülkenin dış temsilciliğine hitaben yazılmaktadır. Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda Vize başvuru dilekçesi, vize eksik evrak dilekçesi çerçevesinde başvuru sahibinin kişisel durumuna göre ilgili ülkenin vize danışmanı tarafından hazırlanmaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Vize Başvurusunda Eksik Evrak Verilirse Ne Olur?

Vize başvurusunda eksik evrak verilirse, geçerli sebepler sunularak başvuru eksik evrak dilekçesi yazılarak temin edilmelidir, aksi takdirde başvuru ret almaktadır. Eksik evrak dilekçesi belgeler ile birlikte sunulduğu takdirde ise sürecin devamı ve karar aşaması Konsolosluk tarafından verilmektedir.

Vize Eksik Evrak Dilekçesi Hangi Eksik Belgeler için Yazılabilir?

Vize eksik evrak dilekçesi yazılabilecek evraklar aşağıda listelenmiştir.

  • Otel rezervasyonu
  • Uçak bileti ve rezervasyonu
  • SGK hizmet dökümü
  • Faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi ve imza sirküsü
  • İşyeri izin belgesi
  • Banka hesap hareketleri
  • Öğrenci belgesi

SGK Hizmet Dökümü Olmayanlar için Vİze Eksik Evrak Dilekçesi Nasıl Yazılır?

SGK hizmet dökümü olmayanlar için vize eksik evrak dilekçesi yazılırken, başvuru sahibi kişi eğer son 6 aydır bir kuruluşta çalışmıyorsa neden çalışmadığını dilekçede belirtmeli, Freelance olarak çalışıyorsa freelance olarak çalıştığı kuruluş ile arasında bulunan sözleşme örneğini vize evrakları arasına eklemelidir. Yeni iş değiştirmiş kişilerde ise iş değişikliği ile ilgili detayları vize talep dilekçesinde sunulmak durumundadır.

Eksik Şirket Belgeleri için Vize Eksik Evrak Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Eksik şirket belgeleri için vize eksik evrak dilekçesi yazılırken gerekli evrakları olmayan adi ortaklık sahibi kişiler bu durumu dilekçede belirtmek durumundadır. Şirket sahipleri için eksik şirket evraklarıyla vize başvurusu destekleyici mazeretler sunulduğu takdirde kabul edilmektedir. Sürecin devamı ve karar aşaması Konsolosluk tarafından verilmektedir.

Vize Başvurularında Eksik Evrak Maili Nedir?

Vize başvurularında eksik evrak maili, bazı ülkeler daha önce vize başvurusu yapmış kişilere başvuru esnasında eksik evrak sunulduğunu ve başvuru sahibine bu evrakların tamamlanması için belirli bir süre tanındığını belirten bir maildir. Başvuru sahibi izin verilen süre içerisinde eksik olan belge veya belgeleri tamamlamalı ve konsolosluğa elden veya vize başvuru merkezi aracılığı ile sunmalıdır. Kargo veya faks ile gönderilen eksik belgeler kabul edilmemektedir. Aksi durumda başvuru ret kararı ile sonuçlanacaktır. Eksik evrakların tamamlanması halinde başvuru kararı Konsolosluk tarafından verilmektedir.

Evraksız Vize Almak Mümkün Müdür?

Evraksız vize almak mümkündür. Sadece pasaport bilgileri ile vize alınabilecek ülkeler bulunmaktadır.

Evraksız vize alınabilen ülkelerden birisi Cezayir’dir. Cezayir için evraksız vize alınması konusunda bilinmesi gereken unsur bu vizenin diğer vize çeşitlerinden farklı bir ücreti bulunduğudur. Dubai’de evraksız vize alınabilen ülkeler arasındadır. Online vize başvurusu sistemi ile gerekli evraklar bilgisayardan taratılarak online sisteme yüklenerek vize başvuru tamamlanabilmektedir.

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: