Vize Almak için Hesapta Ne Kadar Para Olmalıdır?

2022'de Vize Almak için Hesapta Ne Kadar Para Olmalıdır?

2022’de vize almak için hesapta ne kadar olması gerektiği; başvuru yapılan ülkeye, vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Banka hesabının güncel bakiyesinin yanı sıra hesap hareketlerinin varlığı ve hesaptaki paranın gösterilebilmesi de aynı oranda öneme sahip olmaktadır.

Vize Başvurusu için Finansal Kaynak Belgeleri Nelerdir?

Vize başvurusu için finansal kaynak belgeleri; vize başvurusunda bulunan kişinin hem planlanan kalış süresi boyunca hem de ikamet etmekte olduğu ülkeye dönüşü için veya planlanan üçüncü bir ülkeye transit için yeterli finansal kaynağa sahip olduğunu ve kabul ettiğini ispatlayan belgelere denilmektedir.

Vize Başvurusunda Kredi Kartı Ekstresi Kabul Edilir Mi?

Evet, banka kaşe ve imzasının bulunması durumunda, vize başvurusunda kredi kartı ekstresi kabul edilmektedir.

Amerika Vize Başvurusunda Hesapta Ne Kadar Para Olmalıdır?

Amerika öğrenci vizesi başvurularında; öğrencinin masraflarını karşılayacak kişinin (sponsor) banka hesap bilgileri ve dökümleri ibraz edilmelidir. Turistler için Amerika vize başvurusunda; başvuruda bulunan kişinin hesabında en az 7.000 TRY para bulunmalıdır.

İngiltere Vize Başvurusu için Bankada Ne Kadar Para Olmalıdır?

İngiltere vize başvurusu için bankada en az 7.000 TRY para bulunmalıdır ve turistlerin düzenli bir gelir kaynağına sahip olunduğunun ispatlanması gerekmektedir.

İngiltere öğrenci vize başvurusu için; öğrencinin masraflarını karşılayacak kişinin (sponsor) banka hesap dökümleri ibraz edilmeli ve finansal yeterliliğe sahip olduğu kanıtlanmalıdır.

Kanada Vizesi için Bankada Ne Kadar Para Olmalıdır?

Kanada öğrenci vizesi için; öğrencinin, eğitimi sırasındaki masraflarını karşılayacak kişinin (sponsor) banka hesap detayları ibraz edilmeli ve maddi yeterliliğe sahip olduğu ispatlanmalıdır. Turistlerin Kanada vizesi için bankada en 700 CAD birikimi olmalıdır.

Schengen Vizesi için Bankada Ne Kadar Para Olmalıdır?

Schengen vizesi için hesapta olması gereken para; planlanan seyahat için kullanılacak olan konaklama yöntemleri, ve seyahat süresi baz alınacak şekilde ve diğer Schengen ülkelerindeki ortalama fiyatlar da alınarak hesaplanmaktadır. Schengen ülkelerinin kendi finansal şartlarını belirleme izni olduğu için, gerekli mali birikimin belirlenen Schengen ülkesi için kontrolü sağlanmalıdır.

Uzun süreli veya kısa süreli Schengen vizesi alırken banka hesabı dökümleri, banka şubesinden alınmalıdır internet üzerinden banka hesap dökümleri kabul edilmemektedir.

Hesapta Para Olmadan Vize Almak Mümkün Müdür?

Evet, sponsorlu vize başvurularında; hesapta para olmadan vize almak mümkün olmaktadır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda uygun adaylar için, hedef ülkedeki şirketlerden sponsorluk dilekçesi talep edilebilmektedir.

Vizem.net sponsorlu vize başvurusu danışmanlık hizmet vermektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Vize Başvurusu için Vadeli Hesap Hareketi Gösterilebilir Mi?

Hayır, vize başvurusu için vadeli hesap hareketi gösterilememektedir. Vize başvurusunda bulunurken, başvuruda bulunan kişinin her zaman erişiminde olan ve gidilecek ülkedeki harcamalarını karşılayan vadesiz hesabının hareketi gösterilmelidir. Vade süresi olan hesaplar, başvuru yapılacak konsolosluk tarafından kabul edilmemektedir.

Vize Başvurusu için Banka Hesap Hareketleri Nereden Alınmalıdır?

Vize başvurusu için banka hesap hareketleri, banka şubesinden alınmalıdır.

İnternet üzerinden alınan vize için banka hesap dökümü kabul edilmemektedir.

Paylaş: