Avusturya Vizesi

Avusturya Vize Başvuru ve Takip Merkezi

Avusturya vizesi; turizm, eğitim, çalışma gibi amaçlarla Avusturya’ya gidecek yabancı vatandaşların alması gereken vize türüdür.

Avusturya vizesi için 2020 yılında Türkiye’deki dış temsilciliklere yapılan toplam vize başvuru, vize onay ve vize ret sayıları aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Avusturya dış temsilciliğiVize başvuru sayısıVize onay sayısıVize ret sayısı
İstanbul Avusturya Başkonsolosluğu44213886533 (%12.06)

Vizem.net Türkiye’den yapılan Avusturya vizesi başvurularında gerekli evrakların kontrolü, seyahat sigortası işlemleri ve başvuru takibine dek tüm süreç için danışmanlık hizmeti sunan, 2017- 2021 arasında %98.6 ile vize onay oranı en yüksek akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Avusturya Vize İstiyor Mu?

Avusturya, umuma mahsus (bordo) pasaport sahiplerinden vize istemektedir. Diplomatik (siyah) pasaport, hizmet (gri) pasaportu ve hususi (yeşil) pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak suretiyle, Avusturya’ya yapacakları seyahatlerinde vizeden muaf olmaktadır.

Avusturya Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Avusturya yeşil pasaporta sahip T.C vatandaşları için 180 gün içinde 90 günlük seyahatlerde vize istememektedir.

Yeşil pasaport, Türkiye‘de kamu kurumlarında çalışan, memurlara ve belli şartları karşılayan aile üyelerine verilen pasaport çeşididir.

Avusturya Vize Türleri Nelerdir?

Avusturya vize türleri, geçerlilik süresi ve veriliş amaçlarına göre aşağıda verilmiştir.

 • Avusturya C tipi vize: C tipi Schengen vizesi, sahibine Avusturya’da 90 güne kadar seyahat imkanı sağlayan vize türüdür. C tipi vize turistik gezi, iş, staj, fuar, konferans gibi kısa süreli seyahatler için alınmaktadır.
 • Avusturya D tipi vize: Avusturya D tipi ulusal vize hamiline 90 gün ila 1 yıl arasında konaklama imkanı veren vize türüdür. Avusturya’ya ikamet etmek, çalışmak, eğitim görmek veya araştırma yapmak için seyahat edecek kişilerin D tipi (uzun süreli) vize alması gerekmektedir.

Avusturya’ya giriş sayısına göre tek giriş, çift giriş, multi (çok) girişli vize türleri bulunmaktadir. Çok girişli vize hamiline Avusturya’ya birden çok giriş hakkı yapmaya izin veren vize türüdür. Çift girişli Avusturya vizesi hamillerine iki kez giriş hakkı sunmaktadır. Tek girişli vize hamilleri Schengen ülkelerine bir kez giriş yapma hakkına sahiptir; giriş yaptıkları ülkeden çıkmaları durumunda tekrar giriş yapma hakları bulunmamaktadır.

Avusturya C Tipi (Schengen) Vize Türleri Nelerdir?

Avusturya C tipi (Schengen) vize türleri aşağıda belirtilmiştir.

 • Avusturya turist vizesi
 • Avusturya aile arkadaş ziyareti vizesi
 • Avusturya iş vizesi
 • Avusturya erasmus vizesi
 • Avusturya evlilik vizesi
 • Avusturya kültürel- sportif etkinlik vizesi

Avusturya D Vizesi (Ulusal Vize) Türleri Nelerdir?

Avusturya D vizesi (ulusal vize) türleri aşağıda belirtilmiştir.

 • Avusturya çalışma vizesi
 • Avusturya iş arama vizesi
 • Avusturya uzun süreli ziyaret vizesi
 • Avusturya aile birleşimi vizesi
 • Avusturya erasmus vizesi
 • Avusturya dil okulu vizesi
 • Avusturya onaylanmış oturum izni vizesi

Ulusal vize olan Avusturya D tipi vize için bazı durumlarda konsolosluk tarafından ek belge talep edilebilmektedir.

Avusturya Vizesi için Gerekli Şartlar Nelerdir?

Avusturya vizesi için gerekli şartlar aşağıda verilmiştir.

 • Adli sicil kaydında olumsuz durumların olmaması
 • Başvurunun sahibinin ülkesine tekrar döneceğine dair kanıt teşkil edecek belge
 • Geçmişteki vize başvurularında vize ihlali yapmamak
 • Schengen İstihbarat Sistemi’nde(SIS)geçmişe dayalı bir kayıt bulunmaması
 • Seyahat sırasında masrafların karşılanacağına dair yeterli gelir, birikim veya geçerli bir sponsora ait belge sunmak

Başvuru sahibi tarafından Avusturya vize şartları sağlanamadığı takdirde, vize başvurusu olumsuz sonuçlanabilmektedir.

Avusturya Vizesi Almak Zor Mudur?

Avusturya vizesi, gerekli evrakların kurallar dahilinde hazırlanıp şartların yerine getirilmesi durumunda kolaylıkla alınabilmektedir.

Avusturya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Avusturya vize başvurusu gerekli vize evraklarının hazırlanmasının ardından akredite acenteler ve Avusturya vize başvuru merkezi üzerinden yapılabilmektedir.

Vizem.net Avusturya C tipi ve D tipi vize başvuruları için danışmanlık ve takip hizmeti veren akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Avusturya Vize Başvurusu için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Avusturya vize başvurusu için gerekli evraklar aşağıda belirtilmiştir.

 • Pasaport: Pasaportun en az iki boş sayfa bulundurması, son 10 yıl içinde verilmiş olması gerekmektedir.
 • Avusturya vize başvuru formu: Eksiksiz olarak doldurulmuş ve imzalanmış olması gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: İki adet fotoğrafın son altı ay içinde çekilmiş olması, beyaz fona sahip olması ve ölçülerinin 3.5 x 4.5 cm olması gerekmektedir.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi: E- devlet üzerinden alınabilecek belgenin, QR kod bulundurması gerekmektedir.
 • Seyahat sağlık sigorta poliçesi : Seyahat sağlık sigorta poliçesinin, Avusturya seyahat tarihlerinin tamamını kapsaması gerekmektedir.
 • Ulaşım ve konaklama kanıtı: Ulaşım sağlanacak uçağa ya da ulaşım aracına ait seyahat bilgilerinin ve ikamet edilecek yere ait rezervasyon bilgilerinin başvuru dosyasında belirtilmesi gerekmektedir.
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği: Yeni tarihli ve aile üyelerini içeren nüfus kayıt örneği gerekmektedir.

Yukarıda verilen evrak listesi tüm Avusturya vize başvurularında istenilen standart vize belgeleridir. Başvuru sahibinin çalışma durumuna ve başvuru yapılacak vize türüne göre Avusturya vize evrakları değişiklik göstermektedir.

Avusturya vizesi için belgelerin eksiksiz ve doğru beyanlarla hazırlanarak ibraz edilmesi gerekmektedir. Yabancı dilde olan Avusturya vizesi için gerekli evraklar, Almanca veya İngilizce’ye tercüme edilerek beyan edilmek durumundadır.

Avusturya Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Avusturya vizesi başvuru formuna Avusturya Konsolosluğu web sitesi üzerinden erişim sağlanmaktadır. Başvuru formunda yanlış beyan verilmemesi ve eksik alanların bırakılmamasına özen gösterilmelidir. Avusturya vize başvuru formu örneği ile beyan edilen diğer evraklarda yer alan bilgilerin uyuşmasına dikkat edilmelidir.

Başvuru formunda istenilen pasaport, medeni durum, meslek gibi bilgilerin bilgisayar ortamında doldurularak çıktısı alınmalıdır. Avusturya vize başvuru formu ıslak imzalı olmalıdır.

Avusturya vizesi başvuru formu örneğine ait görsel aşağıda verilmiştir.

Avusturya Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?
Avusturya Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Avusturya Konsolosluğu Vize Başvuru Formu Nereden İndirilebilir?

Avusturya Konsolosluğu vize başvuru formu https://www.bmeia.gv.at/fileadmin/user_upload/Vertretungen/GK_Istanbul/Dokumente/Visum_C.pdf adresinden indirilebilmektedir.

Avusturya Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

Avusturya vize dilekçesi konsolosluğa hitaben resmi bir dille yazım kurallarına dikkat edilerek yazılmalıdır. Avusturya vize dilekçesinde kişisel bilgiler, konaklama detayları, kalış süresi, seyahat masrafları ve ulaşım şekli net bir şekilde belirtilmelidir.

18 yaşından küçükler için Avusturya vize dilekçe örneği ebeveynler tarafından yazılmalıdır. Başvuru sahibinin Avusturya’da yapacağı masrafların kim tarafından karşılanacağı vize dilekçe örneğinde belirtilmelidir.

Avusturya Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Avusturya vize fotoğraf ölçüsü 35 mm genişliğinde, 45 mm uzunluğunda olmalıdır. Avusturya vizesi için fotoğrafların en fazla 6 aylık olması, beyaz bir arka planda çekilmesi ve yüz hatlarını net bir şekilde göstermesi gerekmektedir.

Avusturya vize fotoğrafı için örnek görsel aşağıda verilmiştir.

Avusturya Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?
Avusturya Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Avusturya Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Avusturya vizesi seyahat sağlık sigortasının en az 1 aylık seyahat süresini kapsaması, sigorta limitinin en az 30.000 Euro olması ve Schengen ülkelerinde geçerli olması gerekmektedir.

Vefat durumunda cenazenin defin veya nakil işlemlerine ait giderlerin sigorta senedinde belirtilen şartlarla karşılandığı ifadesi veya bu ifadenin detaylı hali Avusturya seyahat sağlık sigortasında yer almalıdır.

Vizem.net üzerinden en uygun fiyat garantisi ile Avusturya seyahat sigortası alınabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Avusturya Vize Sponsor Dilekçe Örneği Nasıl Yazılmalıdır?

Avusturya vize sponsor dilekçesi, finansal yeterliliğin olmaması durumunda şirket, vakıf veya akraba tarafından tüm masrafların karşılanacağına dair taahhüt veren bir belge türüdür. Vize sponsor dilekçe örneği yazılırken uzun olmamasına, gereksiz ayrıntılara yer verilmemesine ve konu bütünlüğünün bozulmamasına dikkat edilmelidir.

Avusturya vize sponsor dilekçe örneği seyahat amacı ve tarih bilgilerini içermelidir. Vize sponsor dilekçe örneğinin Avusturya konsolosluğuna hitaben yazılması gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan vize başvurularında kişisel durum ve sponsorun koşullarına göre Avusturya vize sponsor dilekçe örneği deneyimli danışmanlar tarafından yazılmaktadır.

Avusturya Vizesi için Hesapta Ne Kadar Para Olmalıdır?

Avusturya vizesi için hesapta olması gereken para miktarı kesin olarak belirtilmemiştir. Avusturya vizesi başvurusunda mali kaynaklar ve geçim olanakları kişiye özel olarak incelemeye alınmaktadır.

Avusturya Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Avusturya vizesi ücreti, vize süresine bağlı olmaksızın harç tutarı 80 Euro’dur ve işlem ücreti başvuru sırasında nakit olarak yapılmaktadır. Avusturya vizesi için Euro haricinde farklı para birimleri ve kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir. 6 yaşından küçük çocuklar için ücretsiz olan işlem ücreti 6- 12 yaş arası çocuklar için 40 Euro olmaktadır.

2022 yılı için tüm vize harcı, seyahat sigortası, gerekli görüldüğü durumlarda yeminli tercüme, biyometri işlemleri ve danışmanlık ücreti dahil Avusturya vize ücreti ortalama 195 Euro tutmaktadır

Avusturya Vize Danışmanlık Ücreti Nedir?

Avusturya vize danışmanlık ücreti kısa süreli vizeler için 25- 90 euro, uzun süreli vizeler için 70- 160 Euro arasındadır.

Avusturya Vizesi Nasıl Alınır?

Avusturya vizesi alınmadan önce başvuru sahibinin seyahat amacına göre başvuracağı vize türünü belirlemesi gerekmektedir. Avusturya vizesi için başvuru formu online veya elle doldurularak ve gerekli evraklar hazırlanarak vize başvuru merkezinden randevu alınmaktadır.

Başvuru sahibinin Avusturya vizesi için randevu saatinde vize başvuru merkezine giderek başvuru formunu ve vize için gerekli evrakları teslim etmesi gerekmektedir. Vize başvuru merkezinde Avusturya vizesi için biyometri işlemleri yapılmaktadır. Avusturya vizesi için tüm işlemler tamamlandıktan sonra vize ücreti ödenerek başvuru işlemleri sona ermektedir.

Çalışmayanlar ve İşsizler için Avusturya Vizesi Nasıl Alınır?

Çalışmayanlar ve işsizler için Avusturya vizesi; sabit gelir gösteren gayrimenkul tapuları, kira sözleşmesi, şirket hissedarlığı belgeleri beya birinci dereceden aile üyesinin sponsor gösterilmesi ile alınmaktadır. Avusturya vizesi için pasaport, başvuru formu, biyometrik fotoğraf ve seyahat sağlık sigortası gibi standart evrakların ibraz edilmesi gerekmektedir.

Öğrenciler için Avusturya Vizesi Nasıl Alınır?

Öğrenciler için Avusturya vizesi, yapılacak harcamaların karşılanacağına dair bir sponsor sunulması ve sponsor olacak kişinin dilekçesi ile alınabilmektedir. Öğrencilerin Avusturya seyahati boyunca yapacağı harcamalar aile fertleri, eğitim kurumları, şirketler veya dernekler tarafından karşılanmalıdır. Avusturya vizesi için öğrencinin, okuduğu kuruma ait öğrenci belgesini sunması gerekmektedir.

18 Yaşından Küçükler için Avusturya Vizesi Nasıl Alınır?

18 yaşından küçükler için Avusturya vizesi standart evraklara ek olarak, 6 aydan eski olmamak şartı ile anne ve baba tarafından hazırlanan noter onaylı muvafakatname ile alınmaktadır. 18 yaşından küçükler için Avusturya vizesi başvuru formu ebeveynler tarafından imzalanmış olmalıdır ve masrafların karşılanacağına dair sponsor dilekçesinin ebeveynler tarafından ibraz edilmesi gerekmektedir.

Avusturya Vizesi Nereden Alınır?

Avusturya vizesi için VFS Global aracı kurumu veya Vizem.net üzerinden başvuru yapılabilmektedir.

Avusturya vize başvurularında değerlendirmeyi gerçekleştiren tek kurum Türkiye’de bulunan Avusturya dış temsilciliğidir. Avusturya vizesi için yapılan vize başvuruları konsolosluk dahilinde oluşturulan vize departmanlarıyla onay aldıktan sonra başvurunun yapıldığı merkez birime gönderilmekte ve ardından başvuru sahibi gönderilen birimden pasaportunu alabilmektedir.

Avusturya Konsolosluğu Vize Başvurusu Alır Mı?

Avusturya Başkonsolosluğu direkt konsolosluktan yapılan vize başvurularını belirsiz bir süreliğine kabul etmemektedir. Avusturya vizesi için yapılacak başvurular yetkili aracı kurum vize başvuru merkezleri tarafından değerlendirilmektedir.

Türkiye'de ikamet ikamet izni olan başvuru sahiplerinin vize başvuruları, Türkiye'de herhangi bir yetki bölgesine ayrılmadan İstanbul Avusturya Başkonsolosluğu tarafından incelenmektedir.

Avusturya Vizesi için Yetkili Kurum Hangisidir?

Avusturya vizesi için yetkili aracı kurum VFS Global’dir. VFS Global vize ve pasaport işlemlerinde yurt dışına çıkmak isteyen kişilere hizmet vermektedir.

Avusturya vizesi için başvuru yapmak isteyen kişiler Avusturya VFS yetkili aracı kurum ile online randevu alarak işlemlerini başlatabilmektedir.

Vizem.net Türkiye geneli Polonya vize başvuruları için danışmanlık ve takip hizmeti sunmaktadır.

Avusturya Vize İşlemleri Hangi İllerden Yapılabilir?

Avusturya vize işlemleri aşağıdaki illerden yapılabilmektedir.

 • Avusturya vize başvurusu Ankara merkezi
 • İstanbul Avusturya vize başvuru merkezi
 • Avusturya vize başvurusu İzmir merkezi
 • Bursa Avusturya vize başvuru merkezi
 • Antalya Avusturya vize başvuru merkezi
 • Gaziantep Avusturya vize başvuru merkezi
 • Trabzon Avusturya vize başvuru merkezi
 • Edirne Avusturya vize başvuru merkezi

Diğer illerde ikamet eden T.C vatandaşları en yakında vize başvuru merkezine gelerek biyometri işlemlerini tamamlayabilir.

Son 59 içerisinde alınmış Schengen vizesi olan kişiler gerekli evrakları vizem.net merkez ofisine göndererek şahsen gelmelerine gerek kalmaksızın başvuruyu tamamlayabilirler.

Avusturya için Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Avusturya için vize randevusu VFS Global aracı kurumunun internet sitesi üzerinden alınabilmektedir. Başvuru sahipleri Avusturya vizesi için VFS Global üzerinden hesaplarına erişim sağlayarak randevu alabilmektedir.

Vizem.net aracılığı ile yapılan başvurularda Avusturya vize randevu işlemi danışmanlar tarafından yapılmaktadır.

Avusturya Vize Randevu İptali Nasıl Yapılır?

Avusturya vize randevu iptali, randevu alınan kurumun web sitelerinden online olarak veya kurumun iletişim bilgilerinde bulunan telefon numarası aranarak yapılabilmektedir. Başvuru sahibinin, vize randevusu yapılan kurum tarafından belirlenen zaman içinde vize randevusunu iptal etme talebini ibraz etmesi gerekmektedir.

Vizem.net üzerinden yapılan randevuların iptali için Avusturya danışmanına mail ya da telefon yoluyla ulaşmak yeterlidir.

Avusturya Vizesi Parmak İzi İşlemleri Nerede Yapılır?

Avusturya vizesi parmak izi işlemleri başvuru yapılan VFS Global merkezinde yapılmaktadır. Başvuru sürecinde yapılan parmak izi ve biyometrik fotoğraf belirtme işlemleri kimlik sahteciliğini engellemek amacıyla yaptırılmaktadır.

Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Avusturya Schengen vizesi, vizesi için ortalama 15 günde çıkmaktadır. Başvuru esnasında yapılacak olan denetim ve başvuru sahibinin mesleği, gelir durumu gibi belgelerde ek evrak sunulması istenebilmekte ve istenen ek evraklar işlem sürecini 45 güne kadar uzatabilmektedir.

Avusturya D tipi vize başvurularında işlem süreci en fazla 6 aya kadar uzayabilmektedir. Türkiye ve Avusturya’nın resmi ve dini tatil günleri öncesinde yapılan başvurularda, dış temsilciliklerin vize birimlerinde yaşanan yoğunluk gerekçesiyle işlem süreçleri uzayabilmektedir.

Avusturya Vize Takip ve Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır

Avusturya vize takip ve sorgulama işlemleri VFS global Avusturya vize takip merkezi web sitesi üzerinden online olarak yapılabilmektedir. Avusturya vize sorgulama için vize sonuçlarına online olarak erişim sağlanmamaktadır.

Vizem.net danışmanlığında gerçekleştirilen vize başvuruları için Avusturya vize takip ve sorgulama işlemi 5 aşamalı otomatik SMS servisi ve online olarak gerçekleştirilmektedir.

Avusturya Vize Başvuru Sonucu Nereden Öğrenilir?

Avusturya vize başvuru sonucu öğrenme işlemi, başvuru yapılan aracı kurum web sitesi üzerinden yapılmaktadır. Vize için onay alınıp alınmadığı ancak pasaport teslim alındıktan sonra öğrenilmektedir.

Avusturya Vize Reddi Sebepleri Nelerdir?

Avusturya vize reddi sebepleri aşağıda belirtilmiştir.

 • Geçmiş veya mevcut suç ihlalinde bulunulması
 • Sahte seyahat belgesi ibraz edilmesi
 • Seyahatin amacı ve koşullarına ilişkin yetersiz bilgi sunulması
 • Hasar görmüş pasaport gösterilmesi
 • Pasaport geçersizliği
 • Geçersiz referans mektubu sunulması
 • Yetersiz varlık kanıtları
 • Yasal olarak kanıtlanamaz doğum veya evlilik belgesi
 • Geçersiz seyahat sigortası

Avusturya vize reddi alınması halinde yeniden başvuru yapılabilmekte veya başvurunun yeniden değerlendirilmesi amacıyla itiraz başvurusu yapılabilmektedir.

Avusturya Vize Reddine İtiraz İşlemi Nasıl Yapılır?

Avusturya vize reddine itiraz işlemi ret sebebine bağlı itiraz ve kanıt niteliğinde belgeler ile en geç bir ay içinde yapılmaktadır. Vize ret kararının yeniden değerlendirilmesi için dilekçe ile Avusturya konsolosluğuna yazılı olarak vize reddi itirazı yapılabilmektedir.

Avusturya'da Vize Uzatma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Avusturya vize uzatma işlemleri geç giriş, insani nedenler veya mücbir sebepler doğrultusunda gerçekleşmektedir. Vize uzatma işleminin vize süresi dolmadan önce yapılması gerekmektedir. Schengen kurallarına göre 6 aylık süre içinde en fazla 3 ay süreyle vize uzatım işlemi yapılmaktadır.

Avusturya Vizesi Schengen Özellikli Midir?

Avusturya vizesi Schengen vize olarak tanımlanmaktadır.

Vize geçerlilik süresi boyunca Avusturya Schengen vizesi ile Schengen ülkelerine seyahat edilebilmektedir.

Avusturya Vizesi ile Hangi Ülkelere Gidilir?

Avusturya vizesi ile 180 içerisinde 90 günü aşmamak şartıyla seyahat edilebilecek Schengen ülkeleri; Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Almanya, Yunanistan, İzlanda, Avusturya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, İtalya, Fransa, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İsveç, İsviçre, İzlanda, Norveç ve Lihtenştayn’dır.

Avusturya E-Vize Uygulaması Var Mıdır?

Avusturya e-vize uygulaması bulunmamaktadır. Gidiş amacı ve statü farklılıkları dolayısıyla hazırlanması gereken evraklar düzenlenerek Avusturya vizesi için başvuru yapılması gerekmektedir.

Avusturya Vize Muafiyeti Hangi Şartlarda Geçerli Olur?

Avusturya vize muafiyeti hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahiplerinin 180 gün içerisinde 90 günlük seyahatlerinde geçerli olmaktadır.

Türkiye Avusturya'dan Vize İstiyor Mu?

Türkiye Avusturya’dan umuma mahsus pasaportlarda vize istemektedir.

Avusturya Vizesi için Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Avusturya vizesi için danışmanlık hizmeti veren Vizem.net, T.C. vatandaşları için Avusturya vize başvurularında, evrakların oluşturulmasından pasaport teslimine kadar danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli ve Mersin’de bulunan Vizem.net ofislerine müracaat edilerek veya çağrı merkezine ulaşılarak Avusturya vize danışmanlık sağlanmaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Paylaş: