Letonya Bursa Konsolosluğu

Letonya Bursa Fahri Konsolosluğu | Latvijas Goda Konsulāts Bursā

Bursa'da bulunan Letonya dış temsilciliği olan Letonya Bursa Konsolosluğu, fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir.

Fahri konsolosluklar, ülkelerin resmi temsilciliklerinin olmadığı şehirlerdeki konsolosluk işlemlerini sürdüren dış temsilciliklerdir. Fahri konsolosluklar hem konsolosluk işlemlerinde hem de iki ülke arasındaki ticari, kültürel ve siyasi ilişkilerin geliştirilmesi için hizmet vermektedir.

Bursa Letonya Fahri Konsolosu Kimdir?

Bursa Letonya Fahri Konsolosu, Yavuz İskenderoğlu’dur.

Letonya Konsolosluğu Bursa'da Nerededir?

Letonya Konsolosluğu Bursa’da; Soğanlı Botanik Park, İskender Efendi Konaği, Bursa, Türkiye adresindedir.

Bursa Letonya Konsolosluğu Telefon Numarası Nedir?

Bursa Letonya Konsolosluğu telefon numarası; +90 224 211 26 90’dır.

Bursa Letonya Fahri Konsolosluğu Hizmetleri Nelerdir?

Bursa Letonya Fahri Konsolosluğu ticari, kültürel ve siyasi alanda hizmet vermektedir. Bursa ve çevresinde ikamet etmekte olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için konsolosluk işlemleri Letonya Bursa Fahri Konsolosluğunda yapılabilmektedir.

Bursa Letonya Fahri Konsolosluğu, Letonya vatandaşlarının evlenme, doğum, ölüm, askerlik, noter, nüfus kaydı gibi işlemlerini yapmaktadır.

Letonya Bursa Konsolosluğu Vize Başvurusu Kabul Ediyor Mu?

Letonya Bursa Konsolosluğunun vize başvurusu kabul etme yetkisi bulunmamaktadır ve bu sebeple doğrudan Bursa Konsolosluğuna yapılamamaktadır. Letonya için vize başvuruları, akredite acenteler ve aracı kurum başvuru merkezi üzerinden Letonya Büyükelçiliğine yapılabilmektedir.

Bursa'dan Letonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa’dan Letonya vize başvurusu yapmak için Letonya vize aracı kurumunun Bursa'daki vize merkezine müracaat edilmesi gerekmektedir. Letonya vize başvurusunda gerekli evraklar hazırlanmalı ve online başvuru formu doldurularak randevu alınmalıdır. Randevu gününde şahsen vize merkezine gidilmeli ve gerekli evrak teslimi, biyometri kaydı ve ücret ödemesi işlemleri yapılmalıdır.

Son 5 yıl içinde bir Schengen vizesi almış olan kişiler, biyometrik bilgi kayıtları olduğu için vize başvuru merkezine gitmeden Letonya vize başvurularını gerçekleştirebilmektedir. Letonya vizesi almak isteyen ve son 5 sene içerisinde Schengen vizesi almış kişiler akredite acente Vizem.net'in İstanbul'daki merkez ofisine gerekli vize evraklarını göndererek Letonya vize başvurusunda bulunabilir.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

Bursa Letonya Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Bursa Letonya vize başvuru merkezi; Kükürtlü Mahallesi, Kükürtlü Caddesi, Sedef Apartmanı, No: 3, Osmangazi, Bursa adresindedir.

Bursa’da bulunan Letonya vize başvuru merkezinin çalışma saatleri hafta içi her gün 08:30 ile 16:30 saatleri arasındadır. Vize merkezinin pasaport iade saatleri pazartesi gününden cuma gününe kadar 08:30 ile 14:30 saatleri arasındadır.

Bursa Letonya vize başvuru merkezi iletişim numarası, +90 224 211 26 90’dır. Bursa Letonya vize başvuru merkezi mail adresi, info@iskender.com’dur.

Türkiye'deki Diğer Letonya Konsoloslukları Hangileridir?

Türkiye’deki diğer Letonya Konsoloslukları aşağıda listelenmektedir.

  • Ankara Letonya Büyükelçiliği
  • Letonya Fahri Konsolosluğu İstanbul
  • Alanya Letonya Konsolosluğu
  • Adana Letonya Konsolosluğu
  • Antalya Letonya Konsolosluğu
  • Letonya Konsolosluğu İzmir

1 büyükelçilik ve 6 fahri konsolosluk olmak üzere Türkiye'de toplamda 7 adet Letonya dış temsilciliği bulunmaktadır. Vize başvurularının değerlendirilmesinde sadece Ankara Letonya Büyükelçiliği yetkilidir; büyükelçilik haricindeki diğer illerde bulunan diğer Letonya Konsolosluğu birimleri, Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet eden veya ziyaretçi konumundaki Letonya vatandaşları için hizmet vermektedir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: