Lihtenştayn Seyahat Sağlık Sigortası

Lihtenştayn Vizesi için Seyahat Sağlık Sigorta İşlemleri

Lihtenştayn seyahatleri için İsviçre vizesi almak gerekmektedir ve İsviçre vizesi gereklilikleri arasında seyahat sağlık sigortası bulunmaktadır. Lihtenştayn’da kalınan süre boyunca sağlık hizmetlerinden faydalanmak için gerekli olan ve ölüm gibi beklenilmeyen bir durum olduğunda başvuru sahibinin ülkesine iade edilmesini garanti eden seyahat sağlık sigortası, önemli vize gereksinimlerinden biridir. Lihtenştayn’a seyahat etmeyi planlayan kişilerin İsviçre vizesine başvuru yapmaları gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortası, İsviçre vizesi başvuru evrakları arasında teslim edilmesi gereken bir belgedir.

Lihtenştayn’a gitmek için tam kapsamlı seyahat sağlık sigortaları Vizem.net sigorta birimi tarafından en uygun fiyat garantisi ile yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Lihtenştayn Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası Zorunlu Mudur?

Lihtenştayn vizesi için seyahat sağlık sigortası zorunludur.

Lihtenştayn Vize Başvurusu için Seyahat Sigortası Nasıl Olmalıdır?

Lihtenştayn seyahat sağlık sigortasının; acil tıbbi müdahale, hastanede tedavi veya olası bir tıbbi müdahale için menşe ülkeye acil ulaşım masraflarını karşılayabilecek kapsamda ve en az 30.000 Euro teminatlı olacak şekilde düzenlenmiş olması gerekmektedir. Lihtenştayn seyahat sağlık sigortasının kısa süreli Lihtenştayn seyahatlerinde Schengen bölgesinde geçerli olması gerekirken uzun süreli Lihtenştayn seyahatlerinde sadece İsviçre’de geçerli olması yeterlidir.

Seyahat sağlık sigortasının Schengen bölgesinde kalınan süreyi kapsaması, diğer Lihtenştayn vizesi için gerekli evraklar ile uyumlu tarihlere sahip olması ve tüm Schengen üye ülkelerinde geçerli olması gerekmektedir.

Lihtenştayn Seyahat Sağlık Sigortası Hangi Durumları Kapsar?

Lihtenştayn seyahat sağlık sigortasının kapsadığı durumlar aşağıda listelenmiştir.

  • Tıbbi nedenle menşe ülkeye geri gönderilme
  • Acil sağlık bakımı
  • Acil hastane tedavisi
  • Vefat durumuyla bağlantılı ortaya çıkabilecek masraflar

Covid-19 Lihtenştayn Seyahat Sağlık Sigortası Kapsamına Dahil Midir?

Covid-19 Lihtenştayn seyahat sağlık sigortası kapsamına, bazı Schengen sigorta poliçelerinde Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) yasalarına ve düzenlemelerine uyulduğu sürece dahildir.

Covid-19 masraflarını karşılayan sağlık sigortaları tıbbi tedaviyi, ilaç tedavisini, hastaneye yatış da dahil olmak üzere Covid-19 ile ilgili acil durumları, bazen PCR testi gibi masrafları karşılamaktaysa da konaklama gibi karantina gereksinimleri ile ilgili masraflar seyahat sağlık sigortası tarafından karşılanmamaktadır.

Lihtenştayn Vizesi için Sağlık Sigortası Nereden Yaptırılır?

Lihtenştayn vizesi için sağlık sigortası Türkiye’deki sigorta acentelerinden ve anlaşmalı olunan bankalardan yaptırılabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Lihtenştayn vize başvurularında seyahat sağlık sigortası başvuru sahibinin adına en uygun fiyatlarla yaptırılmaktadır. Vizem.net üzerinden sadece seyahat sağlık sigortası hizmeti de en uygun fiyatlarla alınabilmektedir.

Fiyat bilgisi için: 0850 241 1868

Lihtenştayn Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti Ne Kadardır?

Lihtenştayn seyahat sağlık sigortası ücreti; yaş, Covid-19 geçmişi, cinsiyet ve seyahat süresine göre ortalama 20 Euro ile 279 Euro arasında değişiklik göstermektedir.

7 Günlük Lihtenştayn Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti Ne Kadardır?

7 günlük Lihtenştayn seyahat sağlık sigortası ücreti; yaş, Covid-19 geçmişi ve aşı durumuna göre değişiklik göstermekte olup ortalama 20 Euro ile 30 Euro arasında değişiklik göstermektedir.

30 Günlük Lihtenştayn Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti Ne Kadardır?

30 günlük Lihtenştayn seyahat sağlık sigortası ücreti; başvuru sahibinin yaşı, Covid-19 geçmişi ve aşı durumuna göre değişiklik göstermektedir ve ortalama 56 Euro ile 74 Euro arasında bir ücret karşılığında Lihtenştayn 30 günlük seyahat sağlık sigortası yaptırılabilmektedir.

Türkiye’deki Özel Sağlık Sigortaları Lihtenştayn'da Geçerli Midir?

Türkiye’deki özel sağlık sigortaları yurt dışında geçerli olması durumunda Lihtenştayn’da da geçerli olmaktadır.

Vize için Seyahat Sağlık Sigortası Lihtenştayn'da Yaptırılabilir Mi?

Vize için seyahat sağlık sigortası Lihtenştayn’da yaptırılamamaktadır.

Lihtenştayn vize başvurusunda gerekli vize evrakları içerisinde seyahat sağlık sigortası bulunmasından dolayı seyahat sağlık sigortasının Lihtenştayn vize başvurusundan önce yaptırılması gerekmektedir.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: