Meksika Vizesi

Meksika Vize Türleri ve Başvuru Süreçleri 2023

Meksika vizesi, başvuru sahibinin belirli bir süre için, herhangi bir amaç ile Meksika’ya giriş yapmaya uygun olduğunu gösteren ve Meksika Konsolosluğu tarafından verilen belgedir. Mexico vizesi sahibi olmak ülkeye kabul edilme garantisini vermemektedir. Giriş iznini onaylamak, ülke girişinde bulunan göçmenlik görevlilerinin işidir.

Meksika vizeleri, İçişleri Bakanlığı’na bağlı olan Ulusal Göç Enstitüsü tarafından değerlendirilmektedir. Meksika vize politikası, yabancı uyruklu vatandaşların vizeden muaf tutulan 78 ülkeden birinden ya da elektronik yetkilendirme sistemine dahil olan 3 ülkeden birinin vatandaşı olmamaları halinde vize alınmasını zorunlu kılmaktadır.

Elektronik vize yetkilendirmesi, kısaca e-vize uygulaması, hava yolu ile Meksika’ya ticari, transit ya da turizm amacı ile seyahat eden yolcuların konsolosluktan Meksika vizesi almadan, sadece e-vize alarak Meksika’ya giriş yapabilmelerini sağlayan bir uygulamadır ve Türkiye’deki bordo pasaport sahipleri Meksika elektronik vizesini alarak bu uygulamadan yararlanabilmektedir. Meksika’ya vardıktan sonra e-vize sahipleri Meksika’da 180 güne kadar kalabilmektedir.

Vizem.net Türkiye'den kısa süreli Meksika vizesi başvurularını başvuru sahibinin şahsen gelmesine gerek kalmaksızın doğrudan yapabilen, uzun süreli Meksika vizesi başvurularında ise tüm süreç için danışmanlık hizmeti veren akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Meksika Vize İstiyor Mu?

Meksika bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının e-vize uygulaması ile Konsolosluğa gitmeksizin internetten vize alarak Meksika’ya girmelerine izin vermektedir. Yeşil ve gri pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ise Meksika seyahatleri için Türkiye’de bulunan Meksika diplomatik temsilciliklerinin birinden seyahat amacına yönelik vize almaları gerekmektedir. Siyah pasaport sahipleri 90 günü aşmamak kaydı ile Meksika vizesinden muaf tutulmaktadır.

Meksika Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Meksika yeşil pasaporta vize istemektedir. Yeşil (hususi) pasaport sahiplerinin Meksika’ya seyahat etmeden önce seyahat amaçlarına yönelik Meksika vizesini dış temsilcilikler üzerinden almaları gerekmektedir. Yeşil pasaport devlet memurlarına ve belirli şartları taşımaları halinde ailelerine 5 yıl süre ile verilen bir pasaporttur ve hamiline 160 ülkeye vize almaksızın giriş yapabilme hakkını vermektedir; ancak hususi (yeşil) pasaport sahiplerinin vizesiz yabancı ülkeye giriş yapma hakkı Meksika için geçerli değildir.

Meksika Vize Şartları Nelerdir?

Meksika vize şartları aşağıda listelenmiştir.

 • Başvuru sahibinin Meksika vizesi alabilmesi için, Meksika seyahatini finanse edecek kadar yeterli geliri, birikimi ya da geçerli bir sponsorunun olması gerekmektedir.
 • Başvuru sahibi, Meksika vizesi bitiminde ülkesine döneceğini belgeler ile kanıtlamalıdır.
 • Başvuru sahibinin daha önce herhangi bir vize ihlalinde bulunmamış olması gerekmektedir.
 • Başvuru sahibinin adli sicil kaydının temiz olması gerekmektedir.

Meksika Vize Türleri Nelerdir?

Geçerlilik süresi ve seyahat amaçlarına göre Meksika vize türleri aşağıda verilmiştir.

 • Kısa süreli Meksika vizesi: Kısa süreli Meksika vizesinin geçerlilik süresi 6 aydır ve turistik, iş, kısa süreli eğitim, sportif etkinlik, kültürel ya da aile ziyareti gibi amaçlar ile Meksika’ya seyahat etmek isteyen kişilerin alması gereken vize türüdür.
 • Uzun süreli Meksika vizesi: Uzun süreli Meksika vizesi, Meksika’da 6 aydan fazla süre kalacak kişilere verilmektedir. Uzun süreli vize türü eğitim, aile birleşimi ve çalışma gibi amaçlar ile Meksika’da kalmak isteyen kişilere verilmektedir; 6 aydan uzun ve 4 yıldan kısa süreli olarak Meksika’da ikamet edecek kişilerin geçici oturum vizesi almaları, 4 yıldan uzun süre Meksika’da ikamet edeceklerin ise kalıcı oturum vizesi almaları gerekmektedir.

Kısa Süreli Meksika Vize Türleri Nelerdir?

Kısa süreli Meksika vize türleri aşağıda verilmiştir.

 • Meksika elektronik vize
 • Meksika turist vizesi
 • Meksika iş vizesi
 • Meksika kültürel vize
 • Meksika transit vize

Uzun Süreli Meksika Vize Türleri Nelerdir?

Uzun süreli Meksika vize türleri aşağıda verilmiştir.

 • Meksika çalışma vizesi
 • Meksika öğrenci vizesi
 • Meksika aile birleşimi vizesi
 • Meksika yatırımcı vizesi
 • Meksika emekli vizesi
 • Meksika araştırmacı vizesi

Meksika’da çalışma, yatırım yapma, aile birleşimi ya da uzun süreli eğitim görmek isteyen kişilerin 6 aydan uzun Meksika’da kalabilmeleri için Meksika uzun süreli vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Meksika Vizesi Nereden Alınır?

Meksika vizesi akredite vize acentelerinden ya da şahsen İstanbul Meksika Başkonsolosluğuna ya da Ankara Meksika Büyükelçiliği Vize Bölümüne vize başvurusunda bulunarak alınabilmektedir. Seyahat amaçlarına göre alınması gereken vize türü değişmektedir.

Meksika’ya seyahat edebilmek için Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahipleri Meksika vizelerini herhangi bir Meksika Konsolosluğu gitmeye gerek kalmadan e-vize uygulaması ile de alabilmektedir.

Meksika Vize Başvurusu için Aracı Kurum Var Mı?

Meksika vize başvurusu için herhangi bir aracı kurum bulunmamaktadır ve vize başvuruları yalnızca doğrudan Ankara Meksika Büyükelçiliğine ya da İstanbul Meksika Başkonsolosluğuna yapılabilmektedir.

Meksika Vizesi Nasıl Alınır?

Meksika vizesi almak için bordo pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları e-vize uygulamasını kullanabilmektedir. Meksika’nın e-vize uygulaması, konsolosluğa gidilmeden, doğrudan internet üzerinden vize alınmasını mümkün kılmaktadır.

Konsolosluk üzerinden Meksika vize başvurusu yapmak için ise ilk olarak vize için gerekli evrakların hazırlanması ve Meksika vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Daha sonra Meksika dış temsilciliğinden vize randevusu alarak, randevu gününde vize evrakları teslim edilir, biyometri işlemleri tamamlanır ve başvuru ücreti ödenerek vize başvurusu tamamlanır.

Meksika Elektronik Vize Nedir?

Meksika elektronik vize, yalnızca umuma mahsus (bordo) pasaport sahiplerine, yalnızca hava yolu ile Meksika’ya seyahat edecek olmaları halinde verilen bir vizedir. E-vize alındıktan sonra 30 gün içerisinde Meksika’ya giriş yapılmalıdır ve e-vize hamiline 180 güne kadar Meksika’da kalma hakkı vermektedir. Meksika online vize veriliş tarihinden sonra 30 gün geçerlidir ve tek girişlidir. Meksika e vize başvurusu internet üzerinden yapılmaktadır.

Meksika, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından giriş için vize istemektedir. Umuma mahsus pasaport sahiplerinin Meksika’ya seyahat etmek istediklerinde en kolay ve en ekonomik vize seçeneği e-vize olmaktadır. Meksika e-vize başvurusu internet üzerinden kolay bir şekilde harçsız olarak yapılabilmektedir.

Vizem.net aracılığıyla yapılan Meksika e-vize başvurularında gerek vize alımı gerekse Meksika'ya giriş için gereken tüm evrakların hazırlığı, ulaşım ve konaklama rezervasyonları, vize dilekçesi yazımı ve seyahat sigortası işlemleri uzman danışmanlar tarafından yapılmakta olup, başvuru sahibinin sadece taranmış pasaportunu mail ile iletmesi yeterli olmaktadır.

Meksika e-vize bilgi hattı: 0850 241 1868

Meksika Turist Kartı Nedir?

Meksika turist kartı, Meksika’ya giriş yapılırken verilen bir tür izin belgesidir ve turist vizesi ile aynı şey değildir. Meksika vizesinden muaf olan kişiler de, turist olarak Meksika’ya geldiklerinde turist kartını almak zorundadır.

Meksika turist kartını, Meksika’ya giriş yapmadan önce her yabancının alması gerekmektedir. Turist kartı, ülkede kalmak için verilen gün sayısını belirtir ve bu süre bitmeden önce kişinin Meksika’dan ayrılması gerekmektedir. The Forma Migratoria Multiple olarak da bilinen turist kartı, hamilinin Meksika’da yalnızca kalmasına izin vermektedir, hamiline çalışma hakkı tanımamaktadır. Meksika’ya gelen yabancıların turist kartını her zaman yanlarında bulundurması gerekmektedir. Meksika'ya turist olarak giriş yapan herkesin turist kartına sahip olması gerekmektedir ve buna Meksika turist vizesi almaları zorunlu olmayan kişiler de dahildir.

Meksika turist kartının görseli aşağıda verilmiştir.

Meksika Turist Kartı Nedir?
Meksika Turist Kartı Nedir?

Meksika Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Meksika vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: Seyahat dönüşünden sonra en az 6 ay daha geçerli, 10 yıl içerisinde alınmış, en az 1 sayfası boş olan bir pasaport gerekmektedir.
 • Meksika vize başvuru formu: İnternet üzerinden Meksika vize başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulmalı ve çıktısı alınmalıdır. Başvuru sahibi vize başvuru formunun çıktısını imzalamalıdır.
 • Biyometrik fotoğraf: Arka fonu beyaz olan, 6 aydan eski olmayan, 1 adet biyometrik fotoğraf gerekmektedir.
 • Ulaşım belgeleri: Meksika dönüş uçak biletinin rezervasyon bilgileri sunulmalıdır.
 • Maddi kanıt: Başvuru sahibinin Meksika seyahat masraflarını karşılayabileceğini gösteren son 3 aya ait banka hesap dökümleri, son 3 aya ait maaş bordrosu ya da sponsor mektubu ibraz edilmelidir.
 • Şirket yazısı: başvuru sahibinin çalıştığı yerden görev tanımını ve çalışma süresini içeren bir yazı alınmalıdır.
 • Pasaport fotokopisi: A4 ebadında pasaportun ilk ve son sayfasının fotokopisi sunulmalıdır.
 • Meksika vize harç makbuzu: Meksika vize başvuru ücretinin ödendiğini gösteren makbuz gereklidir.
 • Ön yazı: Meksika’ya ne amaç ile seyahat edilmek istendiği ve seyahat ile ilgili detayları içeren bir ön yazı hazırlanmalıdır.

Meksika vizesi için gerekli standart evraklar yukarıda verilmiştir; bununla birlikte standart vize evraklarının yanı sıra başvuru sahibinin durumuna ve vize türüne göre Meksika vizesi için gerekli belgeler değişebilmektedir.

Meksika Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Meksika vize başvuru formu online olarak doldurulmalı ve daha sonra çıktısı alınarak başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır. Meksika Konsolosluğu vize başvuru formu temin eden tek resmi kurumdur.

Meksika vize başvuru formu doldurulurken tüm bilgilerin doğru olmasına, boş alan bırakılmamasına ve diğer vize evrakları ile çelişkili ifadeler verilmemesine dikkat edilmelidir. Meksika vizesi başvuru formu içeriğinde başvuru sahibinin adı, soyadı, cinsiyeti, doğum yeri ve tarihi, yaşı, pasaport numarası, pasaport veriliş ve bitiş tarihi, evlilik durumu, adres, telefon numarası, e-mail, Meksika’ya giriş tarihi, Meksika’ya giriş yapılan şehir, seyahat süresi ve seyahat amacı gibi bilgiler yer almaktadır.

Meksika vize başvuru formunun görseli aşağıda verilmiştir.

Meksika Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur? #1
Meksika Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur? #1
Meksika Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur? #2
Meksika Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur? #2

Meksika Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Meksika vize fotoğraf ölçüsü 35 mm x 45 mm’dir. Vize fotoğrafının arka planı beyaz olmalı, gözlük gibi aksesuarlar bulunmamalı ve yüz net bir şekilde görünmelidir. Vize fotoğrafının 6 aydan eski olmaması ve renkli olması gerekmektedir.

Örnek Meksika vize fotoğrafının görseli aşağıda verilmiştir.

Meksika Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?
Meksika Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Meksika Vizesi için Davet Mektubu Nasıl Olmalı?

Meksika vizesi için davet mektubu, Meksika’ya bir davet ile ziyaret edecek kişiler tarafından vize başvurusunda sunulan bir evraktır. Vize davet mektubunda davet edilen kişinin adı ve soyadı, davet eden kişinin ya da kurumun adresi ve iletişim bilgileri, davet edilen kişinin Meksika’da tahmini kalma süresi ve seyahat amacı gibi bilgiler yer almaktadır.

Meksika vize davet mektubu resmi bir ile detaylı bir şekilde, yanlış bilgi vermekten kaçınılarak yazılmalıdır. Davet mektubuna davet eden kişinin imzası, resmi ve imzası da eklenmelidir.

Meksika Vize Başvurusu için Maddi Yeterlilik Kanıtı Nasıl Olmalı?

Meksika vize başvurusu için maddi yeterlilik kanıtı, Meksika seyahat masraflarını karşılayacak miktarda olmalıdır. Başvuru sahibi, Meksika seyahati sırasında konaklama, yeme ve içme gibi masrafları karşılayabilecek kadar maddi yeterliliği olduğunu son üç aya ait banka hesap dökümleri, son üç aya ait maaş bordrosu veya sponsor mektubu gibi belgeler ile kanıtlamalıdır.

Meksika seyahatinin sponsorlu olarak yapılacağı durumlarda, sponsorluk dilekçesi, sponsorun kimlik fotokopisi ve sponsorun son 12 aya ait banka hesap dökümlerinin gerekli evraklarla birlikte sunulması gerekmektedir.

Meksika Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası Gerekir Mi?

Meksika vizesi için seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorunlu değildir; ancak başvuru sahibinin Meksika seyahati esnasında ortaya çıkabilecek sağlık sorunlarına önlem olarak seyahat sağlık sigortasını yaptırması önerilmektedir.

Seyahat sağlık sigortası, yabancı bir ülkeye giderken yaptırılmaktadır ve her ülke seyahat sağlık sigortasını vize için zorunlu tutmamaktadır. Meksika seyahat sağlık sigortası yaptırıldığında, Meksika seyahati sırasında meydana gelebilecek kaza gibi acil olaylarda ve sağlık sorunlarında başvuru sahibinin masrafları sigorta ile karşılanmaktadır.

Meksika için tam kapsamlı seyahat sağlık sigortaları Vizem.net sigorta birimi tarafından en uygun fiyat garantisi ile yaptırılabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Meksika Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Meksika vize randevusu, başvuru yapılacak Meksika dış temsiliğine mail atılarak alınabilmektedir. İstanbul Meksika Konsolosluğundan vize randevusu almak için infoetb@sre.gob.mx adresine, Ankara Meksika Büyükelçiliğinden randevu almak için consulartur@sre.gob.mx adresine mail atılmalıdır. Meksika dış temsilcilikleri hafta içi her gün 09:00 ile 17:00 saatleri arasında hizmet vermekte, randevular ise pazartesi ve cuma günleri arasında 09:00 ile 13:00 saatleri arasında alınabilmektedir.

Meksika Vizesi için Biyometri İşlemleri Nasıl Yapılır?

Meksika vizesi için biyometri işlemleri konsoloslukta gerçekleştirilen vize randevusu esnasında yapılmaktadır ve başvuru sahibinin biyometri kaydını verebilmesi için şahsen randevuya katılması gerekmektedir. Vize için gerekli olan biyometri işlemleri vize başvuru sahibinin ölçülebilir biyolojik izlerini ifade eden işlemlere denilmektedir ve başvuru sahibinin parmak izleri alınmaktadır.

Meksika Vizesi için Mülakat Yapılır Mı?

Meksika vizesi için mülakat, vize randevu esnasında yapılmaktadır ve bu nedenle vize randevusuna başvuru sahibinin şahsen katılması gerekmektedir.

Meksika Vize Mülakatında Hangi Sorular Sorulur?

Meksika vize mülakatında sorulan sorular aşağıda verilmiştir.

 • Neden Meksika’ya seyahat etmek istiyorsun?
 • Meksika’da nerede kalacaksın?
 • Meksika’da tanıdığın var mı?
 • Seyahat masraflarını nasıl karşılayacaksın?
 • Meksika’da ne kadar kalacaksın?
 • Ülkeden ne zaman ayrılacaksın?

Meksika Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Meksika vizesi başvuru ücreti 48 USD'dir ve elektronik vize başvurularında ise ücret alınmamaktadır.

Meksika vizesi fiyatı vize başvurusu esnasında nakit ve tam olarak ödenmelidir ve Meksika vize ücreti konsolosluk tarafından belirlenmektedir.

Meksika Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Meksika vize ücreti 48 USD’dir ve tam ve nakit olarak Meksika dış temsilciliğinde gerçekleştirilen vize randevusu esnasında ödenmesi gerekmektedir.

Meksika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Meksika vizesi, Türkiye ve Meksika arasında yapılan anlaşmalar sonucunda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için en geç 5 gün içerisinde çıkmaktadır. Başvuru sahibinin vize için gerekli belgeleri tam olarak sunması ve teknik ya da elektronik problemlerin yaşanmaması durumunda, kısa süreli vize işlemleri başvuru günü ile aynı günde, uzun süreli vize başvuruları ise genellikle 2 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Meksika Vize Takip İşlemleri Nasıl Yapılır?

Meksika vize takip işlemleri başvuru yapılan Meksika dış temsilciliğine mail atılarak yapılabilmektedir.

Meksika vize değerlendirme süreci normal durumlarda yalnızca birkaç iş günü içerisinde sonuçlandığı için bekleme süresi uzun değildir; yine de vize başvurusunun hangi aşamada olduğu hakkında bilgi almak isteyen başvuru sahiplerinin mail yoluyla dış temsilcilikten Meksika vize takip ve sorgulama yapmak mümkündür.

Vizem.net, danışmanlığında yapılan başvurularda 5 aşamalı bilgilendirme SMS servisi ve online takip hizmeti verilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Meksika Vizesi Kaç Aylık Verilir?

Meksika vizesinin süresi, sahip olunan vize türüne göre değişmektedir. Meksika turist vizesi en fazla 180 gün süreyle verilmektedir; ancak Meksika’ya turist olarak varıldığında göçmenlik memurları 30, 60 ya da 90 gün geçerlilik süresine sahip turist kartı vermektedir.

Meksika geçici oturum vizesi 1 yıl için geçerlidir, ancak yenilenebilmekte ve 4 yıla kadar uzatılabilmektedir. Geçici oturum vizesi ile Meksika’da 4 yıl ikamet ettikten sonra, daimi oturum iznine başvuru yapılabilmektedir.

Meksika Vize Süresi Uzatılabilir Mi?

Meksika vize süresini uzatmak, sahip olunan vize türüne bağlıdır. 180 günden daha az süre için Meksika’da kalmaya izin veren turist kartı alındığında, 180 gün doluncaya kadar süre uzatılabilmektedir; ancak turist vizesini ya da turist kartını 180 günden fazla uzatmak mümkün değildir. Meksika’daki göçmenlik merkezlerine turist kartı uzatma başvurusu yapılabilmekte, ancak göçmenlik memurları genellikle vize uzatmaya izin vermemektedir. Meksika geçici oturum vizesine sahip olunduğunda, daimi oturum izni için uygun olana kadar, en fazla 4 yıla kadar vize yenileme ya da uzatma işlemi yapılabilmektedir.

Meksika Vize Reddi Sebepleri Nelerdir?

Meksika kısa süreli vize başvurularında ret kararı çok nadiren çıkmaktadır.

Meksika vize reddi verebilecek sebepler aşağıda listelenmiştir.

 • Geçmişte herhangi bir suç kaydına sahip olunması
 • Geçerli bir gerekçe olmadan, kısa süreli vize başvurusu yapılması
 • Seyahat bitiminde ülkeye geri dönüleceğinin kanıtlanamaması
 • Bulaşıcı bir hastalığa sahip olunması
 • Pasaportun yeterli boş sayfası olmaması veya süresinin dolmuş olması
 • Daha önce verilen vizenin geçerli bir sebep sunmadan kullanılmaması
 • Vize için gerekli şartların bulunduğunun ispatlanamaması
 • Seyahat için geçerli bir sebep sunulamaması
 • Geçmişte vize ihlali yapılmış olması
 • Vize türünün doğru bir şekilde belirtilmemesi

Meksika Vizesi Almak Kolay Mıdır?

Evet, Meksika vizesi almak kolaydır. Türkiye ve Meksika’nın yapmış olduğu ikili anlaşmalar sonucunda vize süreci kolaylaşmıştır ve bununla birlikte vize için gerekli evrakların eksiksiz ve tam olması halinde, vize başvurusu aynı günde ya da birkaç iş günü içerisinde onaylanmaktadır. Aynı zamanda Meksika vize başvurusu akredite acenteler üzerinden ve posta ile online olarak yapılabildiği için kolay bir süreçtir.

Vizem.net üzerinden yapılan Meksika vizesi başvurularında, vize başvuru formu doldurma, ulaşım ve konaklama rezervasyonu ile seyahat sigortası işlemleri uzman danışmanlar tarafından tamamlanmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Meksika vize politikası ve başvuru süreçleri ile ilgili merkezimize sıkça iletilen sorular aşağıda cevaplanmıştır.

Meksika'ya Giriş Yapmak Kolay Mı?

Meksika’ya giriş yapmak Meksika sınırlarında yabancılara ve özellikle Türk vatandaşlarına sıkı denetim uygulandığı ve çok fazla soru sorulduğu için kolay olmamaktadır. Yabancı ülke vatandaşları ve Türklerin Meksika’daki havalimanında uzun süre bekletilmesi ve ülkeye alınmadan geri çevrilmesi gibi olaylar sıklıkla yaşanmaktadır.

Meksika vizesini almak kolay olduğu için Meksika’ya gelerek oradan Kanada’ya ya da ABD’ye kaçak bir şekilde geçildiğinden dolayı ABD ve Kanada baskısı nedeni ile de Meksika girişlerinde sıkı denetim yapılmaktadır. Özellikle seyahat bitiminden sonra ülkesine geri döneceğini kanıtlayamayan kişiler havaalanında geri çevrilmektedir. Pasaportunda Schengen, ABD ya da Kanada vizesi olan kişilerin Meksika’ya girişleri zor olmamaktadır.

Meksika’ya sorunsuz bir şekilde girebilmek için Meksika’ya varıldığında sahip olunan pasaportun en az 6 ay geçerliliği olması ve varsa eski pasaportun yanında bulundurulması gerekmektedir; ayrıca kılık, kıyafet ve saç, sakala özen gösterilmelidir.

Meksika'ya Gitmek için Covid-19 Aşı Şartı Var Mıdır?

Meksika’ya gitmek için Covid-19 aşı şartı ve karantina zorunluluğu bulunmamaktadır. Pandemi esnasında Meksika’ya giriş ve çıkış yapanların yolcu bilgi formu doldurmaları zorunlu tutulmuş ve bu uygulama 1 Mart 2022 itibari ile yürürlükten kaldırılmıştır.

Sınırda Meksika Vizesi Alınabilir Mi?

Hayır, sınırda Meksika vizesi alınamamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Meksika’ya seyahatlerinde vize uygulaması bulunmamakta ve Meksika seyahatinden önce seyahat ve vize belgelerini tamamlamaları gerekmektedir. Rusya Federasyonu, Ukrayna ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Meksika tarafından tanınan e-vize uygulamasından yararlanarak e-vize ile 30 gün içerisinde Meksika’ya girebilmektedir.

Bordo pasaport sahibi yolcuların otel rezervasyonu ve vize ile ilgili belgeleri yazılı olarak yanlarında bulundurmaları gerekmektedir; dijital ortamdaki belgeler kabul edilmemektedir.

Havaalanı Aktarmalarında Meksika Transit Vize Gerekli Mi?

Havaalanı aktarmalarında Meksika transit vizesi, 24 saati aşmamak ve havaalanından ayrılmamak şartı ile gerekmemektedir. Belirlenen bu koşullara uygun olmayan transit geçişler için kısa süreli Meksika vizesi almak gerekmektedir.

Transit vize, bir ülkeden başka ülkeye geçerken aktarma yapılan havaalanında kalabilmek için alınan bir vize türüdür. Her ülkenin transit vize politikası farklı olmaktadır. Meksika transit vize, havaalanından çıkılmayacağı durumlarda alınmasa da, aktarma yapılan havaalanından ayrılmak istenilen hallerde kısa süreli Meksika vizesi almak zorunludur.

Meksika Vize Muafiyeti Kimler için Bulunur?

Meksika vize muafiyeti Schengen Bölgesi, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Japonya, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda ülkeleri için geçerli çoklu giriş vizesine sahip olanlar için uygulanmaktadır. Schengen ülkelerinden herhangi biri, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Japonya, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Cumhuriyeti ve Pasifik ittifakı ülkeleri olan Kolombiya, Peru ve Şili ülkelerinden herhangi birinde daimi oturum izni bulunan kişilerin de Meksika’ya giriş yaparken vize almalarına gerek yoktur.

Amerika Vizesi ile Meksika'ya Giriş Yapılabilir Mi?

Amerika vizesi ile Meksika’ya giriş yapılabilmektedir. Meksika’ya Amerika vizesi ile giriş sadece seyahat edilen tarihlerde geçerli ve çok girişli ABD vizesi sahipleri için mümkündür.

Meksika Vize Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Meksika vize danışmanlık hizmeti, tüm Meksika vize başvuruları için Vizem.net üzerinden alınabilmektedir.

Meksika seyahatleri için T.C vatandaşlarının vize almaları gerekse de Meksika yabancılara kolay vize vermektedir; ancak Meksika girişinde sıkı denetim yapılmaktadır. Meksika’ya seyahat etmeden önce ülkeye girişte gerekebilecek tüm belgelerin eksiksiz olmasına ve özellikle ülkeye geri dönüleceğini kanıtlayan belgelerin bulundurulmasına dikkat edilmelidir.

Vizem.net, kısa ve uzun süreli tüm Meksika vize başvurlarında, evrakların hazırlanmasından pasaport teslimine dek danışmanlık hizmeti vermektedir. İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli ve Mersin'de bulunan Vizem.net ofislerine müracaat ederek veya çağrı merkezine ulaşarak Meksika vize danışmanlığı alınabilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: