Meksika Vizesi için Pasaport Özellikleri

Meksika Vize Başvurusu için Pasaport Süresi ve Özellikleri

Meksika’nın vize başvurusunda teslim edilecek pasaportun sağlaması gereken birtakım şartlar mevcuttur. Meksika vize başvurusunda sunulacak pasaportun geçerli olması, öngörülen asgari geçerlilik ile diğer gerekli kriterleri sağlaması gerekmektedir. Meksika vizesine geçersiz veya süresi dolmuş pasaport ile başvuru yapılamamaktadır.

Meksika vize başvuru işlemlerine başlamadan önce, Meksika vizesi için gerekli belgeler

arasında olan pasaport kontrol edilmeli ve Meksika vize şartlarını sağlayan bir pasaport bulunmaması durumunda başvuru sahibi yetkili makamdan pasaport alarak ya da var olan pasaportunu yenileyerek vize işlemlerine başlamalıdır.

Meksika vize işlemleri için: 0850 241 1868

Meksika Vizesi için Pasaport Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Meksika vize başvurularında yetkili makamlardan alınmış, en az 6 ay geçerli olan, güncel bilgileri içeren ve hasarsız bir pasaport sunulmalıdır.

Meksika vizelerinde pasaport için asgari geçerlilik süresi belirtilmemiş olsa da, kısa süreli pasaportlarda vize ret oranı, uzun süreli pasaport ile yapılan başvurulara göre daha yüksektir.

Meksika Vize Başvurusunda Pasaport Nasıl Sunulmalıdır?

Meksika vize başvurusunda gerekli şartları sağlayan pasaportun aslı ile pasaportun ilk ve son sayfasının A4 kağıdındaki fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır.

Meksika Vizesi için Eski Pasaportların Sunulması Gerekir Mi?

Meksika vizesi için eski pasaportun teslim edilmesi zorunlu değildir.

Meksika vizesine başvuran kişilerin eski pasaportu bulunuyorsa, bu eski tarihli pasaportların sunulması, başvuru sahibinin seyahat geçmişinin değerlendirilmesi açısından avantaj sağlamaktadır.

Meksika Vize İşlemleri için Pasaportun Konsolosluğuna Bırakılması Gerekir Mi?

Meksika vize işlemleri için pasaportun konsolosluğuna bırakılması gerekliliği, başvurulan Meksika vizesi türüne bağlıdır.

Umuma mahsus pasaport hamili olan Türk vatandaşları Meksika e-vizesi alabilmektedir. Meksika e-vize başvuruları dış temsilciliğe gidilmeden yapılabildiğinden, başvuru için pasaport veya başka evrak sunulmasına gerek yoktur.

Meksika vize başvurusunu konsolosluktan yapacak kişiler, pasaportlarını başvuru sırasında teslim etmelidir. Konsolosluktan Meksika vize başvurusu yapan kişilerin başvuruları genellikle aynı iş günü içinde değerlendirilip sonuçlanmaktadır; bu nedenle teslim edilen pasaport ve diğer evraklar eksiksiz ve geçerliyse başvuru sahipleri pasaportlarını gün içerisinde geri alabilmektedir.

Meksika Vizesi için Türkiye'den Yabancı Pasaport İle Başvuru Yapılabilir Mi?

Meksika vizesi için Türkiye’den, Türkiye’de yasal olarak ikamet eden yabancı kişiler, Türkiye’de oturum izinlerinin bulunması halinde yabancı pasaport ile başvuru yapabilmektedir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: