18 Yaşın Altındakiler için Meksika Vizesi

18 Yaş Altı için Meksika Vizesi Gerekli İşlemler ve Başvuru Evrakları

Reşit olmayan kişilerin Meksika vizesi başvuruları, normal vize başvuru sürecinden ve istenen evraklar açısından farklılık göstermektedir.

İstenen kriterlere uygun olarak tüm vize belgelerine ek muvafakatnamenin de sunulması, 18 yaş altı kişilerin Meksika vizesi almak vize başvuru süreçlerinin sorunsuz ilerlemesi için önem taşımaktadır.

Meksika vizesi başvuruları için: 0850 241 1868

Bebekler ve Çocuklar için Meksika Vizesi Gerekli Midir?

Bebekler ve çocuklar için Meksika vizesi; Schengen üyesi ülkeleri, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Birleşik Krallık (İngiltere ile Kuzey İrlanda) ve Japonya için geçerli çok girişli vizeye ya da bu ülkelerde daimi oturma iznine sahip bebek ve çocuklar için gerekli değildir; bu istisna haricinde tüm bordo pasaport hamili T.C. vatandaşı çocukların Meksika seyahati için vize alması gerekmektedir.

18 Yaşından Küçükler için İstenen Meksika Vize Evrakları Nelerdir?

18 yaşından küçükler için istenen Meksika vize evrakları, standart istenen evraklara ek olarak; muvafakatname, sponsor mektubu ve sponsora ait finansal belgelerdir.

18 yaş altındaki başvuru sahibi öğrenci ise, öğrenci belgesinin de ibraz edilmesi gereklidir. Başvuru sahibinin kendisine ait pasaport ve ebeveyni tarafından doldurulup imzalanan Meksika vize formu, Meksika vize başvurularında mutlaka beyan edilmelidir.

Çocuklar için Meksika Vize Muvafakatnamesi Hangi Durumlarda Alınmalıdır?

Çocuklar için Meksika vize muvafakatnamesi, 18 yaşından küçük kişinin yalnız olarak, ebeveynlerinden sadece biri veya yasal vasisi ile seyahat edecek olması durumunda yazılmalı ve noter onaylı izin belgesi olarak sunulmalıdır.

18 yaşından küçük başvuru sahibi için noter onaylı muvafakatname, kişinin ebeveynlerinin boşanması, vefat etmesi, yurt dışında yaşaması gibi bazı durumlara göre farklı yazılmalıdır ve bu nedenle başvuru sahibi çocuğun durumuna uygun Meksika vizesi için muvafakatname hazırlandığından emin olunmalıdır.

18 Yaş Altı Başvuru Sahipleri için Meksika Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

18 yaş altı başvuru sahipleri için Meksika vize işlemleri, ebeveynleri tarafından ya da vekalet verilerek üçüncü kişiler aracılığıyla yapılır.

Başvuru sahibinin anne ve babasının boşanması durumunda, mahkeme kararı sunularak vekalet verilen ebeveyn tarafından başvuru yapılabilmektedir.

Reşit Olmayan Çocuklar için Meksika E-Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Reşit olmayan çocuklar için Meksika e-vize başvurusu; umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi olmaları durumunda ebeveynleri tarafından https://www.inm.gob.mx/sae/publico/tr/solicitud.html adresi üzerinden 18 yaş altı çocuk adına yapabilmektedir.

Yaşa ve Çalışma Durumuna Göre Diğer Meksika Vizeleri Nelerdir?

Yaşa ve çalışma durumuna göre diğer Meksika vizeleri aşağıda belirtilmiştir.

  • Öğrenciler için Meksika vizesi
  • Çalışmayanlar için Meksika vizesi
  • Çalışanlar için Meksika vizesi
  • İşverenler için Meksika vizesi
  • Çiftçiler için Meksika vizesi
  • Emekliler için Meksika vizesi
Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: