Meksika Vize Başvuru Formu

Meksika Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Meksika vizesi başvuru formu, başvuru sahibinin Meksika sınırları içerisine olan seyahat amacını öğrenmek, başvuru sahibini tanımak ve seyahat detaylarını öğrenmek için doldurulması gereken bir formdur. Meksika vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulması vize başvurusu için oldukça önemlidir. Meksika vize başvuru formunda yer alan bilgiler beyan edilen destekleyici evraklarla tutarlı olmalıdır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Meksika vize başvurularında, başvuru formu başvuru sahibinin kişisel bilgilerine göre deneyimli danışmanların desteği ile doldurulmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Meksika Vizesi Başvuru Formu Nereden Alınır?

Meksika vizesi başvuru formu, Meksika Konsolosluğundan ya da konsolosluğun internet sitesi üzerinden temin edilebilmektedir. Meksika konsolosluğu vize başvuru formu konsolosluk tarafından ücretsiz verilmektedir.

Meksika Vize Başvuru Formunda Hangi Bilgiler İstenir?

Meksika vize başvuru formunda kişisel bilgiler, tamamlayıcı bilgiler, seyahat amacı ve seyahat bilgisi ve iliştirilmiş destekleyici belgeler istenmektedir.

Meksika Vize Başvuru Formu Örneği Nasıldır?

Meksika vize başvuru formuna ait görsel aşağıda verilmiştir.

Meksika Vize Başvuru Formu Örneği Nasıldır?
Meksika Vize Başvuru Formu Örneği Nasıldır?

Meksika Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Meksika vizesi başvuru formu eksiksiz şekilde doldurulmalıdır. Meksika vize başvuru formu arkalı önlü tek bir sayfa olacak şekilde basılmış olmalıdır ve doldurulan tüm belgelerde, başvuranın ismi ve soy isminin pasaportundaki ile aynı olması gerekmektedir.

Meksika vize başvuru formu doldurulduktan sonra başvuru sahibi tarafından ıslak imzalı olacak şekilde imzalanmalıdır ve 18 yaşından küçük bireylerin formu ebeveynleri ya da vasileri tarafından imzalanmalıdır. Meksika vize başvuru formu her bir başvuru sahibi için, açık bir şekilde tükenmez veya mürekkepli kalemle yazılarak veya bilgisayarda yazarak doldurulmalıdır.

Meksika Turist Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Meksika turist vizesi başvuru formu, tüm Meksika vize türleri için olan başvuru formuyla aynıdır.

Meksika turist vizesi başvuru formunun eksiksiz doldurulmuş ve arkalı önlü tek bir sayfa şeklinde basılmış olması gerekmektedir; başvuranın ismi ve soyismi, tüm belgelerde pasaporttaki ile aynı olacak şekilde doldurulmalıdır. Meksika turistik vize başvuru formu doldurulduktan sonra, başvuru sahibinin ıslak imzası gerekmektedir. 18 yaşından küçüklerin Meksika vize başvuru formu, ebeveynleri veya vasileri tarafından imzalanmalıdır ve her bir başvuru sahibi başvuru formunu açık bir şekilde tükenmez ya da mürekkepli kalemle yazarak veya bilgisayarda yazdırarak doldurmalıdır.

Meksika turist vizesi için vize türünün başvuru formunda “gelir sağlayan faaliyetlerde bulunma izni olmayan ziyaretçi vizesi” türü seçeneği işaretlenmelidir.

Meksika Elektronik Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Meksika elektronik vize başvuru formunun internet üzerinden doldurulması gerekmektedir.

Meksika online vize başvuru formunda kişisel bilgiler başvuru sahibinin pasaportunda belirtildiği gibi doldurulmalıdır. Kişisel bilgiler dışında pasaport veya kimlik kartı bilgisi, seyahat bilgileri ve diğer tamamlayıcı bilgiler Meksika e vize için olan başvuru formunda eksiksiz ve tutarlı olacak şekilde doldurulmuş olmalıdır.

Meksika Vizesi Formu Hangi Dilde Doldurulur?

Meksika vizesi formu ve diğer tüm vize evrakları, İngilizce veya İspanyolca dilinde düzenlenmiş olmalıdır.

Meksika Vize Başvuru Formuna Fotoğraf Eklenir Mi?

Meksika vize başvuru formuna ilgili yere biyometrik fotoğraf yapıştırılması gerekmektedir.

Meksika vize başvuru formuna yapıştırılacak olan fotoğraf son 3 ay içinde çekilmiş olmalıdır. Gözlüksüz çekilmesi ve arka fonunun beyaz olması gereken Meksika vize fotoğraf ölçüsü 35x45 mm ebadında olmalıdır. Türbanlı çekilmiş fotoğraflar, pasaport fotoğrafı türbanlı ise geçerli olmaktadır.

Meksika vize başvuru formu için örnek fotoğraf aşağıda verilmiştir.

Meksika Vize Başvuru Formuna Fotoğraf Eklenir Mi?
Meksika Vize Başvuru Formuna Fotoğraf Eklenir Mi?

Meksika Başvuru Formu Nereye Teslim Edilir?

Meksika başvuru formu, randevu gününde diğer gerekli evraklar ile birlikte başvurunun yapılacağı Meksika Konsolosluğuna teslim edilmelidir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: