Meksika Dil Okulları

Meksika Dil Okulları ve 2023 Meksika Dil Okulu Fiyatları

Meksika'da nüfusun büyük çoğunluğu tarafından konuşulan ulusal dil İspanyolcadır. İspanyolca Hint-Avrupa dil ailesine ait bir Roman dilidir ve Avrupa'nın İber Yarımadası'nda konuşulan Latinceden evrilmiştir. 20 ülkenin resmi dili olan İspanyolca, Mandarin Çincesinden sonra dünyanın en çok konuşulan ikinci ana dilidir. 2020 yılı itibariyle, yaklaşık 463 milyon insanın ana dil olarak İspanyolca konuştuğu tahmin edilmektedir.

Meksika’nın 1917 Anayasası'nın ikinci maddesi, ülkeyi çok kültürlü olarak tanımlamakta, yerli halklara dillerini koruma ve zenginleştirme hakkı tanımaktadır. Ulusal dil İspanyolcanın yanında, Meksika'da yerli dilleri konuşan yaklaşık 6 milyon vatandaş bulunmaktadır.

Meksika, kelime bilgisi ve aksandaki bölgesel farklılıklara rağmen İspanyolca öğrenmek için dünyanın en iyi yerlerinden biridir. Meksika’nın bazı kasaba ve şehirleri, her seviyeden İspanyolca öğrenenleri ağırlamak için yeterli imkanlara sahiptir. Meksika'nın en iyi üniversitelerinden bazılarına ev sahipliği yapan Mexico City’de, İspanyolca kursu veren dil okulları ve özel öğretmenlerin sayısı oldukça fazladır. Geçmişte bir sömürge şehri olan Puebla, günümüzde birçok gezgin ve Meksika dil eğitimi almak isteyenler için uygun fiyatlı bir destinasyondur.

Vizem.net, dil eğitimi almak için Meksika'yı tercih eden kişilerin dil okulları için kayıt işlemlerinden vize başvurularına kadar tüm süreci tek çatı altında yürütmektedir.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Meksika'da Hangi Dil Konuşulur?

Meksika’da konuşulan ana dil İspanyolcadır. Meksika nüfusunun %90’ından fazlası sadece İspanyolca ve yaklaşık %6’sı da hem İspanyolca hem de yerli dillerinden birini konuşmaktadır. Meksika hükümeti, yerli dillerinin yaklaşık 350 lehçesi dahil olmak üzere 63'ü yerli olan 68 ulusal dili tanımaktadır.

Meksika'da bir milyondan fazla yerli tarafından konuşulan tek Meksika dili Nahuatl dilidir; diğer yerli Amerikan dilleri arasında Yucatec Maya yer almaktadır. Meksika’da konuşulan yabancı diller arasında Almanca, Yunanca, İtalyanca, Fransızca, Portekizce, Çince, Japonca, İngilizce ve Rusça öne çıkmaktadır. İkinci diller söz konusu olduğunda, birçok eğitimli Meksikalı, İngilizcede farklı derecelerde akıcılığa sahiptir. Turizm endüstrisinde çalışan birçok kişi, Meksika dili yaygın olmasına rağmen az da olsa İngilizce konuşabilmektedir.

Meksika'da İspanyolca Öğrenmenin Avantajları Nelerdir?

İspanya'da ve Latin Amerika'da konuşulan İspanyolca'nın çeşitli aksanları, dilbilgisi ve sözcük dağarcığı arasında farklılıklar bulunmaktadır. İspanyolca konuşulan bölgelerde gelinen ülkeye bağlı olarak aynı şey için farklı kelimeler kullanılsa da cümle yapıları genel olarak benzerdir.

Meksika’da İspanyolca öğrenmenin avantajlarına arasında, sınıfta öğrenilen dilin pratik aşamada kullanılması ilk sıradadır. Meksika'daki dil öğrenimi sınıfın dışındayken durmak zorunda değildir. İspanya dil okullarında alınan eğitim, gündelik hayatta da İspanyolcaya maruz kalınmasına bağlı olarak daha hızlı ilerleme sağlamaktadır.

Meksika'nın nüfusu 130 milyonun üzerine ulaştığı için konuşulan Meksika İspanyolcası versiyonu dünya üzerinde en yaygın olanıdır. İspanyolca’nın 20 dünya ülkesinin resmi dili olması iş olanakları açısından oldukça zengin fırsatlarla karşılaşma ihtimalini artırmaktadır. Meksika'da İspanyolca dil okulları sayesinde yurt dışında yaşama konusunda yeni bir deneyim kazanmak, ana dili İngilizce olan kişiler arasında yeni arkadaşlar edinmek ve zengin Meksika kültürünü tanımak edinilen artılardandır.

Meksika'nın En İyi Dil Okulları Hangileridir?

Meksika’nın en iyi dil okulları aşağıda listelenmiştir.

 • Spanish Experience Center
 • Spanish Center
 • Plateros Spanish School
 • OLE
 • Oasis Language School
 • Don Quijote / Solexico Language & Cultural Centers
 • International House - Riviera Maya
 • IMAC Spanish Language Programs

Mexico City Dil Okulları Hangileridir?

Mexico City dil okulları aşağıda verilmiştir.

 • Blue Cotton Schools
 • L&C Spanish School
 • Frida Spanish School
 • Escuela Mexicana Canadiense De Inglés
 • London Heights
 • International House

Meksika Dil Okulu Fiyatları Nasıldır?

Meksika dil okulu fiyatları, haftalık 15-20 saatlik ders süreleri için 310- 550 Amerikan doları arasında değişmektedir. Eğitim süresi, konaklama seçenekleri, kursun standart ya da yoğun İspanyolca düzeyinde olması, kurs alınan mekanın konumu gibi faktörler İspanyolca kursu fiyatları arasındaki çeşitliliğe sebep olmaktadır.

Meksika'da Dil Eğitimi Ne Kadar Sürer?

Meksika’da dil eğitimi süresi 1 hafta ile 50 hafta arasında değişen seçeneklerde tercih edilebilmektedir.

Meksika'da Hangi Şehirlerde Dil Eğitimi Alınabilir?

Meksika’da dil eğitimi alınabilecek şehirler arasında en popüler dil okulları Mexico City, Guanaja, Puerto Escondido, Oaxaca, Puerto Escondido, Merida, Playa del Carmen ve Cancun’da yer almaktadır.

Meksika'da Dil Eğitimi Alınırken Çalışılabilir Mi?

Meksika’da dil eğitimi alınırken kısa süreli Meksika vizesi, sahibine çalışma hakkı tanımazken uzun süreli Meksika vizesi sahipleri, Meksika Ulusal Göç Enstitüsü'nden temin edilecek çalışma izni ile dil eğitimleri esnasında çalışma hakkı elde edebilmektedir.

Türk Vatandaşları Meksika'da Dil Eğitimi için Vize Almalı Mı?

Türk vatandaşlarının Meksika’ya dil eğitimi alma amaçlı seyahatleri dahil olmak üzere tüm seyahatlerinde vize almaları gerekmektedir.

Meksika ve Türkiye arasında yapılan ikili anlaşmaların getirmiş olduğu düzenlemeler ekseninde eğitim süresi 180 günden az sürecek kişiler e-vize alabilmektedir. Eğitim süresi 180 günden uzun sürecek kişilerin uzun süreli Meksika vizesi (oturum vizesi) başvurusu yapmaları zorunludur. Eğitim almak istenen ilgili dil okulundan kabul alınmış olması, Meksika dil kursu vizesi başvurusu için ön koşuldur.

Meksika Dil Okulu için Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Meksika dil okulu için kısa süreli vize başvuruları internet üzerinden, Ankara Meksika Büyükelçiliği’nden veye İstanbul Meksika Başkonsolosluğu’ndan yapılmaktadır.

İnternet üzerinden yapılan Meksika e-vize başvuruları konsolosluğa gitmeden doğrudan internet aracılığıyla yapılmaktadır. Uzun süreli Meksika vize başvurusu Ankara Meksika Büyükelçiliği’nden ya da İstanbul Meksika Başkonsolosluğu'ndan yapılabilmektedir.

Vizem.net, Meksika'daki bir eğitim kurumunda dil eğitimi almak isteyen kişilerin vize başvurularında danışmanlık ve takip hizmeti sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: