Polonya Vize Sorgulama ve Takip İşlemleri

Başvuru Sonrası Polonya Vize Takip ve Sorgulama Rehberi

Başvuru sonrası Polonya vize takip işlemi yetkili vize aracı kurumun online takip sistemi üzerinden veya akredite acentelerden alınan vize danışmanlık hizmeti kapsamında yapılabilmektedir.

2017-2022 yıllarında danışmanlık hizmeti verdiği Polonya vize başvurusu için %96,7'lik bir onaylanma skoru elde eden akredite kurum Vizem.net, Polonya vize takibinde hem online hem de 5 aşamalı SMS bilgilendirme servis hizmeti sunmaktadır.

Polonya vize başvurusu için: 0850 241 1868

VFS Global Üzerinden Polonya Vize Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

VFS Global Polonya vize takip işlemi VFS Global'in resmi internet sitesi üzerinden “başvurunuzu takip edin” seçeneğinin seçilmesi ile yapılmaktadır. VFS Polonya vize takip işlemi için gerekli bilgiler referans numarası ve doğum tarihi olup referans numarası vize başvuru merkezinden alınan makbuzda bulunmaktadır.

VFS Global üzerinden Polonya vize başvuru durumu, çevrimiçi olarak vize başvuru merkezi tarafından verilen makbuzda bulunan referans numarası ve soyadı bilgisi ile takip edilebilmektedir.

VFS Global Polonya vize takip ekranı görseli aşağıda verilmiştir.

VFS Global Üzerinden Polonya Vize Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?
VFS Global Üzerinden Polonya Vize Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Ulusal Polonya Vizesi Başvuru Takibi Nasıl Yapılır?

Ulusal Polonya vizesi başvuru takibi online olarak VFS Global üzerinden yapılmakta olup vize takip prosedürü kısa süreli (C tipi) vizeyle aynıdır.

Polonya Konsolosluğu Vize Takip Hizmeti Verir Mi?

Hayır, Polonya Konsolosluğu vize takip işlemi adına bir sistemi olmaması sebebiyle vize takip hizmeti vermemektedir.

Polonya Vize Başvurusu Sorgulama İşlemi Ücretli Midir?

Polonya vize başvurusu yapıldıktan sonra vize takip işlemleri ücretsiz olarak online sistemler üzerinden yapılabilmektedir. Polonya vize takip işlemleri için ücret talep eden kötü niyetli şahıs ve şirketlere itibar edilmemelidir.

Polonya Vize Sonucu Ne Zaman Çıkar?

Polonya vize sonucu ortalama 15 gün içinde çıkmakta olup ek evrak talep edilmesi gibi bazı durumlarda bu süre, azami 30 veya 60 güne kadar uzatılabilmektedir.

Polonya Vize Sonuçları Nereden Öğrenilir?

Polonya vize başvuru sonuçları başvuru yapılan aracı kurum web sitesi üzerinden öğrenilmektedir. Polonya vize onayı alınıp alınmadığı pasaport teslim alındıktan sonra öğrenilmektedir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: