Afyon Vize İşlemleri

Afyon'dan Vize İşlemleri ve Başvuru Süreci

Afyon, yurt dışı seyahatleri için gerekli olan vize için Türkiye’de en çok başvuru yapan 31. şehirdir.

Afyon vize danışmanlık işlemleri Vizem.net tarafından sağlanıyor olup son 5 yılda ikametgahı Afyon olan toplam 77 vatandaş için vize başvurusu yapılmış ve bu başvuruların 75’i için vize onayı alınmıştır. %97.4’lük onay oranı ile birlikte Afyon vize işlemleri için yapılan başvurularda onay oranı en yüksek olan akredite acente Vizem.net’tir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Afyon Vize Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?

Afyon vize danışmanlık hizmetleri kapsamında, başvuru yapılacak ülkeye ve vize türüne göre, öncelikle vize başvuru sahibinin kişisel koşulları ve vize belgeleri ilgili ülke danışmanı tarafından incelenmektedir. Başvuru koşullarının uygun bulunması halinde, dış temsilcilik veya aracı kurum başvuru merkezinden vize randevusu alınarak başvuru süreci başlatılmaktadır.

Afyon'dan vize başvurusu yapacak vatandaşların Vizem.net çağrı merkezini arayarak veya destek@vizem.net adresine mail atarak ilgili ülke danışmanı ile iletişime geçmeleri ile vize uygunluk tespiti için süreç başlatılabilmektedir.

Afyon'dan Hangi İşlemler için Vize Danışmanlık Hizmeti Alınabilir?

Afyon'da ikamet eden kişiler için sunulan vize danışmanlık hizmetleri aşağıda sıralanmıştır.

 • Başvuru belgelerinin incelenmesi
 • İngilizce vize talep dilekçesi yazımı
 • Online vize başvuru formu doldurma
 • Yeminli tercüme işlemleri
 • Noter onayı
 • Uçak ve otel rezervasyon işlemleri
 • Çevrimiçi belge yükleme
 • Seyahat sağlık sigortasının yaptırılması
 • Vize randevusu alma işlemi
 • Vize takip ve sorgulama işlemleri

Afyon'da Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Afyon’da hiçbir ülke için dış temsilcilik bulunmamaktadır. Afyon’dan yapılmak istenen vize işlem başvuruları için en yakın vize başvuru merkezine müracaat edilmeli veya Ankara ve İzmir’de bulunan dış temsilciliklere başvuru yapılmalıdır.

Afyon Almanya Fahri Konsolosluğu Nerededir?

Afyon’da Almanya dış temsilciliği bulunmamaktadır.

Afyon Macaristan Fahri Konsolosluğu Nerededir?

Afyon’da Macaristan dış temsilciliği bulunmamaktadır.

Afyon Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Afyon’da vize başvuru merkezi bulunmamaktadır.

Başvuru yapılabilmesi için gerekli tüm evrakların toplanıp kontrol edilmesi için Vizem.net Ege Bölgesi saha personelinden yardım istenebilmektedir.

Afyon vize başvuru merkezi iletişim bilgileri ise aşağıda verilmiştir.

Cep telefon: +90 536 222 2288

Sabit telefon: 0850 241 1868

Yetkili kişi: Bünyamin Saltuk

Afyon Vize Merkezi İletişim Saatleri Nedir?

Afyon vize merkezi iletişim saatleri aşağıda verilmiştir.

Pazartesi-Cuma: 08:30-19:00

Cumartesi: 10:00-15:00

Afyon'dan En Fazla Hangi Ülkeler için Vize Başvuruları Yapılmaktadır?

Afyon’da en çok başvuru yapılan ülke vizeleri aşağıda verilmiştir.

 • Rusya vizesi
 • Litvanya vizesi
 • Almanya vizesi

Afyon'dan Rusya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Afyon’dan Rusya vize başvuruları, kısa süreli vizeler için online olarak yapılabilmektedir. Uzun süreli vizeler ve Rusya ticari vize başvuruları için ise gerekli tüm evraklar hazırlanarak Rusya’nın en yakın vize başvuru merkezinden randevu alınmalıdır. Randevu tarihinde kişinin bizzat müracaat ederek başvuru işlemini tamamlaması gerekmektedir. Rusya başvuru merkezi adresi Yeşilbahçe Mahallesi, Portakal Çiçeği Bulvarı, Ahmet Dalkara Apartmanı 48/A Muratpaşa/Antalya Türkiye’dir.

Afyon'dan Litvanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Afyon’dan Litvanya vize başvurusu yapmak için istenen evraklar hazırlanıp Litvanya’nın en yakın vize başvuru merkezinden randevu alınmalıdır. Randevu tarihinde vize almak isteyen kişi şahsen vize merkezine gidip başvuru işlemini tamamlamalıdır. Afyon’a en yakın Litvanya başvuru merkezi adres bilgisi; İşçi Blokları Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, No:57/A Çankaya/Ankara 06530 – Regnum Sky Tower şeklindedir.

Afyon'dan Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Afyon’dan Almanya vize başvurusu yapılabilmesi için ilgili evrakların tamamlanıp Almanya’nın en yakın vize başvuru merkezinden randevu alınması gerekmektedir. Randevu tarihinde kişi, merkeze gidip başvuru işlemini gerçekleştirmelidir. Son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydı yaptırmış olan kişiler için ise vizem.net üzerinden evrak göndermeleri başvuru için yeterli olmaktadır. Afyon’a en yakın Almanya başvuru merkezinin adres bilgisi Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Atatürk Bulvarı, Ata Apartmanı, No: 231/A Çankaya - Ankara’dır.

Schengen Vizesi Afyon'dan Nasıl Alınır?

Afyon’dan Schengen vizesi almak için yapılacak olan başvuru, hangi ülke için alınacağına bağlı olarak en yakın vize merkezi aracılığıyla yapılabilmektedir. Son 5 yıl içerisinde VIS sisteminde parmak izi kaydı olan kişiler ise vizem.net üzerinden belgelerini göndererek başvurularını yapabilmektedir. Vizem.net, Akdeniz bölgesinde ikamet eden bütün vatandaşlara Schengen vize başvurusu için danışmanlık hizmet sunmaktadır.

Afyon Emniyet Müdürlüğünden Pasaport Başvurusu Nasıl Yapılır?

Afyon’dan pasaport başvurusu Emniyet Müdürlüğüne yapılamamaktadır. Pasaport başvuru işlemlerini Nüfus Müdürlüğüne yürütmektedir. Afyon Nüfus Müdürlüğü adres bilgisi Burmalı Mahallesi, Dervişpaşa Caddesi, No:12, 03100 Merkez/Afyon’dur.

Afyon Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Afyon komşu illerdeki Vizem.net başvuru merkezleri aşağıda verilmiştir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: