Vize Sorgulama İşlemleri

Vize Sorgulama İşlemleri: Randevu, Başvuru ve Online Kontrol

Vize sorgulama işlemleri, vize alınan başvuru merkezi üzerinden online olarak takip edilmektedir. Vize başvurusu sürecinde vize randevu, başvuru ve vize sonucu sorgulama işlemleri başvuru yapılan ülkeye göre değişiklik göstermektedir.

Vizem.net üzerinden yapılan başvurularda vize sorgulama işlemi online olarak pasaport numarasını girerek yapılabilmektedir.

Bilgi: 0850 241 1868

Vize Başvuru Sorgulama İşlemleri Hangi Acenteler Üzerinden Yapılabilir?

Vize sorgulama işlemleri aşağıda belirtilen acenteler üzerinden yapılmaktadır:

  • VFS Global Vize Sorgulama
  • İdata Vize sorgulama
  • Kosmos Vize sorgulama
  • TLS Vize sorgulama

VFS Global Vize Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

VFS Global Vize Sorgulama
VFS Global Vize Sorgulama

İdata Vize Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

İdata Vize Sorgulama
İdata Vize Sorgulama

İdata üzerinden vize sorgulama işlemi yapmak için anasayfada S.S.S bölümü seçilir. Açılan sayfada başvuru sonrası bölümü seçilir ve başvuru takip yazısına tıklanır. Pasaport numarası ve barkod numarası bilgileriyle başvuru sürecinin hangi aşamada olduğu öğrenilebilmektedir.

Kozmos Vize Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Kozmos Vize Sorgulama
Kozmos Vize Sorgulama

Kosmos vize sorgulama işlemi Kosmos web sitesinin anasayfasından başvuru takip bölümü seçilerek yapılmaktadır. TC kimlik numarası veya barkod numarası ile başvuru süreci takip edilebilmektedir.

TLS Vize Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

TLS Vize Sorgulama
TLS Vize Sorgulama

TC Kimlik No ile Vize Sorgulama Yapılabilir Mi?

TC kimlik numarası ile vize sorgulama bazı vize başvuru merkezi platformlarında oluşturulacak hesap ile gerçekleştirilebilmektedir.

E-devlet Üzerinden Vize Sorgulama Yapılabilir?

Hayır, e-devlet üzerinden vize sorgulama yapılmamaktadır.

Vize Sonucu Sorgulama Telefon Üzerinden Yapılabilir Mi?

Vize sonucu sorgulama telefon üzerinden yapılamamaktadır. Telefon ile vize sonucu sorgulama işleminde vizenin çıkıp çıkmadığı bilgisi alınmaktadır ancak vize sonuçları öğrenilmemektedir.

Pasaport ve Vize Sorgulama Aynı Platform Üzerinden Yapılabilir Mi?

Hayır, pasaport ve vize sorgulama aynı platform üzerinden yapılamamaktadır. Pasaport sorgulama pasaport başvurusu yapıldıktan sonra turkiye.gov.tr adresinden, Vize durumu sorgulama başvuru yapılan aracı kurum vasıtasıyla yapılmaktadır.

Schengen Vize Sorgulama Nereden Yapılır?

Schengen vize sorgulama işlemi C tipi vize başvuruları için ilgili ülkenin aracı kurumu vasıtasıyla yapılmaktadır. Schengen vize sorgulama işlemi D tipi (90 gün ve üzeri konaklamalar için) vize başvuruları için ilgili Schengen ülkesinin Türkiye’deki dış temsilcilikleri aracılığı ile yapılmaktadır.

26 Schengen ülkesinin 24’ünün temsilci kurumları Türkiye’de bulunmaktadır. Schengen vizesi almak için temsilciliklerden randevu almak gerekmektedir.

Vize Takip Sorgulama Nereden Yapılır?

Vize takip sorgulaması için pasaportun vize alındıktan sonra başvuru sahibine tekrardan kargolanması gerekmektedir. Kargo şirketi vize takibi imkanı sağlamaktadır.

Vizem.net yurtiçi kargo ve UPS kargo ile gönderim yapmaktadır. Vize başvuru takip sorgulaması kargo ulaştıktan sonra ilgili kargo şirketinin web sitesi üzerinden yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Paylaş: