Artvin Vize İşlemleri

Artvin'den Vize İşlemleri ve Başvuru Süreci

Artvin yurt dışına yapılacak seyahat başvuruları sıralamasında Türkiye'nin en çok vize başvurusu yapan 76. şehri konumundadır. Vizem.net danışmanlığı aracılığı ile son 5 yılda Artvin’de ikamet eden 69 vatandaş için vize başvurusu yapılmış ve bu vatandaşlardan 67 kişi vize onayı almıştır. Vizem.net %97.1 vize onayı oranı ile Artvin’den yapılan vize başvurularında vize başarı oranı en yüksek akredite acente olmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Artvin Vize Danışmanlık Hizmeti Hangi İşlemler için Verilir?

Artvin vize danışmanlık hizmeti kapsamında sunulan temel vize işlemleri aşağıda listelenmiştir.

 • Gerekli vize belgelerinin incelenmesi, eksiklerin tamamlanması
 • Online vize başvuru formu doldurma
 • Başvuru yapılan ülke dilinde veya İngilizce vize talep dilekçesi yazımı
 • Yeminli tercüme ve noter onayı işlemleri
 • Uçak ve otel rezervasyonları
 • Çevrimiçi evrak yükleme işlemleri
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası
 • Vize randevusu alma, değişiklik ve iptal işlemleri
 • Vize takip ve bilgilendirme işlemleri

Artvin'den alınacak vize danışmanlık paketi kapsamında, başvuru yapılacak ülkeye ve vize türüne göre, öncelikle vize başvuru sahibinin evrakları uzman ülke danışmanı tarafından incelenir ve başvurunun uygun bulunması halinde dış temsilcilik veya aracı kurum merkezinden vize randevusu alınarak süreç başlatılır.

Artvin'de ikamet eden kişiler için verilen vize danışmanlık hizmetleri, başvuru yapılan ülkeye ve vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Artvin'den vize başvurusu yapacak kişiler, Vizem.net çağrı merkezini arayarak veya destek@vizem.net adresine mail atarak vize uygunluk tespiti için değerlendirme sürecini başlatabilmektedir.

Artvin'de Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Artvin’de hiçbir ülkeye ait dış temsilcilik bulunmamaktadır. Artvin’den yapılacak vize başvuru işlemleri en yakın vize başvuru merkezi ya da Ankara’daki dış temsilcilikler aracılığı ile yapılabilmektedir.

Artvin Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Artvin’de vize işlemlerinin yürütüldüğü bir vize başvuru merkezi ya da dış temsilcilik bulunmamaktadır. Artvin’den yapılacak vize başvurularında gerekli evrakların bir araya getirilmesi ve kontrol edilmesi gibi işlemler için vizem.net Karadeniz Bölgesi saha personelinden yardım alınabilmektedir.

Artvin vize başvuru merkezi mobil iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

Cep telefonu: +90 551 075 60 34

Sabit telefon: 0850 241 1868

Yetkili saha personeli: Sinan Akıncı

Artvin Vize Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Artvin vize merkezi çalışma saatleri aşağıda verilmiştir.

 • Pazartesi - Cuma: 08:30 - 19:00
 • Cumartesi: 10:00 - 15:00

Artvin'den En Fazla Hangi Ülkeler için Vize Başvuruları Yapılmaktadır?

Artvin’den en fazla vize başvurusunun yapıldığı ülkeler aşağıda listelenmiştir.

 • Almanya vize başvurusu
 • Bulgaristan vize başvurusu
 • Fransa vize başvurusu

Artvin'den Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Artvin’den Almanya’ya yapılacak olan vize başvurularında ilgili Almanya vizesi için istenen evraklar bir araya getirildikten sonra en yakın Almanya vize başvuru merkezi olan İdata Trabzon’dan randevu alınması gerekmektedir. Almanya vize başvuru merkezinden randevu alındıktan sonra randevu tarihinde şahsen başvuru merkezine giderek başvuru işlemi tamamlanmaktadır. Almanya’nın da dahil olduğu Schengen ülkeleri için yapılacak vize başvurularında eğer başvuru yapacak olan kişi tarafından son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydı yaptırılmış ise yalnızca ilgili evraklar gönderilerek vizem.net aracılığı ile başvuru yapılabilmektedir.

Artvin'den Bulgaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Artvin’den yapılacak olan Bulgaristan vize başvurularında ilgili evrakların bir araya getirilmesinden sonra vizem.net merkez ofisine gönderilmesi vize başvurusunun yapılması için yeterli olmaktadır.

Artvin'den Fransa Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Artvin’den Fransa’ya yapılacak olan vize başvurularında gerekli evraklar hazırlandıktan sonra en yakın Fransa vize başvuru merkezinden randevu alınması gerekmektedir. Fransa vize başvuru merkezinden randevu alındıktan sonra randevu tarihinde şahsen gidilerek vize başvuru işlemi tamamlanmalıdır.

Fransa’nın da dahil olduğu Schengen ülkeleri için yapılacak vize başvurularında eğer başvuru yapacak olan kişi tarafından son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydı yaptırılmış ise yalnızca ilgili evraklar gönderilerek vizem.net aracılığı ile başvuru yapılabilmektedir.

Artvin’e en yakın Fransa vize başvuru merkezi olan Ankara Fransa Büyükelçiliğine ait adres bilgisi aşağıda verilmiştir. Fransa vize başvuru merkezi olan Ankara Fransa Büyükelçiliği adresi Paris Caddesi N° 70, Kavaklıdere Caddesi, 06540 Çankaya’dır.

Schengen Vizesi Artvin'den Nasıl Alınır?

Schengen vizesinin alınacağı ülkeye bağlı olarak başvuru işlemi en yakın vize merkezi üzerinden yapılabilmektedir. Schengen ülkeleri için yapılacak vize başvurularında başvuru yapacaklar tarafından son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydı yaptırılmış ise sadece istenen evraklar gönderilerek vizem.net ile başvuru yapılabilmektedir.

Vizem.net Karadeniz bölgesinde ikamet eden tüm vatandaşlar için Schengen vizesi başvurularında danışmanlığı hizmetini vermektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Artvin Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Artvin’in çevresindeki illerde bulunan Vizem.net başvuru ve danışmanlık merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: