Çorlu Vize İşlemleri

Çorlu'dan Vize İşlemleri ve Başvuru Süreci

Çorlu, İstanbul’a komşu ve Marmara denizine kıyısı bulunan nüfus açısından Tekirdağ’ın en büyük ilçesidir. Çorlu, yurt dışına yapılacak seyahatler açısından Tekirdağ’da en fazla vize başvurusu yapılan ilçedir.

Tekirdağ'dan yapılan vize başvurularında %99,9 ile onay oranı en yüksek akredite kuruluş olan Vizem.net vize evraklarının kontrolünden, online işlemler ve başvuru takibi gibi yurt dışı vize başvurularında Çorlu vize işlemlerine dair tüm süreç için danışmanlık hizmeti vermektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Çorlu'dan Vize Nasıl Alınır?

Çorlu’dan vize alınırken vize başvurularının akredite vize danışmanlık acenteleri ya da ilgili ülke ve vize türüne göre, şahsen İstanbul’daki aracı kurum başvuru merkezleri ya da dış temsilcilikler üzerinden yapılması mümkündür.

Çorlu Vize Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Çorlu vize danışmanlık hizmeti kapsamında Vizem.net çağrı merkezini arayarak veya destek@vizem.net mail adresi üzerinden mail atarak ilgili ülke danışmanı ile iletişime geçen kişilerin talebi üzerine vize uygunluk değerlendirme süreci başlatılmaktadır. Vize uygunluk tespiti sürecinde ilk aşama olarak başvuru sahibinin kişisel durumu ve vize evrakları seyahat edilecek ülkeye, seyahat amacına ve vize türüne göre ilgili ülke danışmanları tarafından incelenmektedir.

Başvuru sahibinin başvuru koşullarının uygun bulunması durumunda biyometri işlemi gerektiren vize başvuruları için en yakın başvuru merkezi ya da ilgili ülkenin dış temsilciliğinden vize randevusu alınarak başvuru süreci başlatılmaktadır. Biyometri işlemi gerektirmeyen vize başvurularında başvuru sahibi adına danışmanlar tarafından doğrudan başvuru süreci yürütülmektedir.

Çorlu Vize Danışmanlığı Kapsamında Hangi İşlemler Yapılır?

Çorlu vize danışmanlığı kapsamında Vizem.net danışmanları tarafından başvuru sahibi adına yürütülen vize işlemleri aşağıda listelenmiştir.

 • Gerekli evrakların incelenmesi ve eksik evrakların tamamlanması işlemi
 • Vize başvuru formu doldurma işlemi
 • Başvuru yapılan ülke dilinde veya İngilizce olarak vize talep dilekçesi yazımı
 • Çevrimiçi belge yükleme işlemleri
 • Noter onayı işlemleri
 • Yeminli tercüme işlemleri
 • Seyahat sağlık sigortası işlemleri
 • Ulaşım ve konaklama rezervasyonları
 • Vize randevusu alma, değişiklik ve iptal işlemleri
 • Vize takibi ve sorgulama işlemleri
 • SMS ile bilgilendirme işlemi

Çorlu Vize İşlemleri İçin Danışmanlık Ücretleri Ne Kadardır?

Çorlu vize işlemleri için danışmanlık ücretleri vize başvurusu yapılan ülke ve talep edilen vize türüne göre değişiklik göstermekle birlikte, kısa süreli turistik vizeler için 35’den fazla ülke için vize danışmanlık ücreti 30 euro iken çalışma, öğrenci, aile birleşimi, yatırım gibi uzun süreli vize türleri için 2022 yılı vize başvurusu danışmanlık ücreti 65 euro ile 135 euro arasında değişmektedir.

Çorlu Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Çorlu’da bir aracı kurum vize başvuru merkezi bulunmamaktadır.

Çorlu ve tüm Tekirdağ vize işlemleri için gerekli evrakların toplanması ve kontrol edilmesi noktasında Vizem.net Marmara Bölgesi saha personelinden yardım alınabilmektedir.

Tekirdağ Çorlu vize başvuru merkezi mobil iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

Mobil telefon: +90 551 075 60 34

Sabit telefon: 0850 241 1868

Yetkili kişi: Faik Yurtsever

Çorlu Vize Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Çorlu vize merkezi çalışma saatleri hafta içi her gün ve cumartesi günleri saat 09:00’dan 19:00’a kadardır.

Çorlu'da Konsolosluk Var Mıdır?

Çorlu’da sadece Macaristan Fahri Konsolosluğu hizmet vermektedir ve fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermesinden dolayı vize işlemlerinde yetkili değildir.

Çorlu'da İdata Vize Başvuru Merkezi Var Mıdır?

Çorlu’da İdata vize başvuru merkezi olarak sabit bir ofis bulunmamakla birlikte, Çorlu için İdata mobil başvuru hizmeti verilmektedir. İdata Çorlu mobil başvuru hizmeti kapsamında, vize başvuru evrakları İdata’ya kargo yoluyla iletilmekte, daha sonra randevu tarihinde sadece parmak izi kaydı için vize başvuru merkezine iletilmektedir; vize değerlendirmesinin sonucunda ise pasaport ücretsiz olarak kargo yolu ile başvuru sahibine iletilmektedir.

Hangi Ülkeler İçin Çorlu'dan Vize Merkezine Gitmeden Başvuru Yapılabilir?

Çorlu’dan vize merkezine ya da ilgili dış temsilciliklere gitmeden, son 59 ay içerisinde VIS parmak izi kayıtlı kişilerin tüm Schengen ülkeleri vize başvuruları, tüm Bulgaristan vize başvuruları ve Küba, Meksika, Hindistan gibi e-vize uygulaması bulunan ülkelere vize başvuruları Vizem.net üzerinden yapılabilmektedir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: