Çorum Vize İşlemleri Başvuru ve Takip Merkezi

Çorum, yurt dışına yapılacak seyahatler için Türkiye’de en çok vize başvurusu yapılan 43. şehirdir. Son 5 yılda Çorum’da ikamet eden 197 vatandaş vize başvuru ve takip işlemlerini vizem.net danışmanlığında yapmıştır. Çorum’dan vizem.net aracılığı ile vize başvurusu yapan 197 kişiden 191’i onay almıştır. Çorum’dan yapılacak vize başvurularında %96.9 onay oranına sahip olan vizem.net, Çorum’un onay oranı en yüksek olan akredite acentesidir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Çorum’da Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Çorum’da hiçbir yabancı ülkenin konsolosluğu bulunmamaktadır. Çorum’da hiçbir ülkenin dış temsilciliği olmadığı için Çorum’dan yapılacak vize başvurularının en yakın vize başvuru merkezine veya Çorum’a üç saat uzaklıkta olan başkent Ankara’daki dış temsilciliklere yapılması gerekmektedir.

Çorum Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Çorum’da vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. Çorum’da vize başvuru merkezi bulunmamakla birlikte Çorum’da ikamet eden vatandaşların, vize başvurusunda gerekli evrakların toplanması ve kontrolü için vizem.net Karadeniz Bölgesi saha personelinden yardım alması mümkündür. Vize başvurusu sürecinin hızlı çözümlenmesi ve olumlu sonuçlanması için talep edilen evrakların eksiksiz ve kurallara uygun şekilde hazırlanması önem arz etmektedir.

Vize başvurularında yüksek onay oranına sahip olan vizem.net, vize başvuruları için gerekli evrakların eksiksiz ve kurallara uygun şekilde toplanması hususunda danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Çorum’da ikamet eden vatandaşların vize başvuru ve takip işlemleri için danışmanlık alabilecekleri Çorum vize başvuru merkezi iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

 • Mobil telefon: +90 551 075 60 34
 • Sabit telefon: 0850 241 1868
 • Yetkili kişi: Yasin Temur

Çorum Vize Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Çorum vize merkezi çalışma saatleri aşağıda verilmiştir.

 • Pazartesi - Cuma: 08:30 - 19:00
 • Cumartesi: 10:00 - 15:00

Çorumdan En Fazla Hangi Ülkeler İçin Vize Başvuruları Yapılmaktadır?

Çorum’da ikamet eden vatandaşların en çok vize başvurusu yaptığı ülkeler aşağıda listelenmiştir.

 • Almanya
 • Kanada
 • İtalya
 • Avustralya

Çorum’dan Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çorum’da ikamet eden vatandaşların en çok vize başvurusu yaptığı ülkelerden biri Almanya’dır. Çorum’dan Almanya vize başvuru yapmak için gerekli evraklar hazırlanarak en yakın Almanya vize başvuru merkezinden randevu alınmalıdır. Çorum’dan Almanya vize başvurusu için en yakın Almanya vize başvuru merkezinden randevu alan kişilerin randevularına belirlenen gün ve saatte şahsen giderek başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

iDATA, Almanya vize başvuruları için Türkiye’deki yetkilendirilmiş kuruluştur. Çorum’dan Almanya vize başvurusu yapacak kişilerin kendilerine en yakın başvuru merkezi olan “Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Atatürk Bulvarı, Ata Apartmanı, No:231/A, Çankaya/Ankara” adresinde bulunan iDATA Ankara ofisinden randevu almaları gerekmektedir.

Almanya, Schengen ülkeleri arasında yer almakta olup VIS yani Avrupa Birliği Vize Bilgi Sistemi’nde son 5 yıl içinde kaydı olan kişilerin Almanya vize başvurusu için vizem.net üzerinden sadece evraklarını göndermeleri başvuru için yeterlidir.

Çorum’dan Kanada Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çorum’dan Kanada vize başvurusu yapmak isteyen vatandaşların en yakın Kanada vize başvuru merkezinden randevu almaları gerekmektedir. Çorum’da ikamet eden vatandaşlar Kanada vize başvurularını tamamlamak için randevu aldıkları Kanada vize başvuru merkezine belirlenen gün ve saatte şahsen gitmeleri gerekmektedir.

VFS Global, Kanada vize başvuruları için Türkiye’deki yetkilendirilmiş acentedir. Çorum’dan Kanada vize başvurusu yapacak kişilere en yakın VFS Global başvuru merkezi Ankara’da “İşçi Blokları Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, No:57, Regnum Sky Tower, Çankaya/Ankara” adresinde bulunmaktadır.

Çorum’dan İtalya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çorum’da ikamet eden vatandaşların en çok vize başvurusunda bulunduğu ülkeler arasında İtalya da yer almaktadır. Çorum’da ikamet eden kişilerin İtalya vize başvurusu için gerekli evrakları hazırlayarak en yakın İtalya vize başvuru merkezinden randevu almaları gerekmektedir. İtalya vize başvurusu için en yakın vize başvuru merkezinden randevu alan kişilerin başvuru işlemlerini tamamlamak üzere belirlenen gün ve saatte şahsen randevu merkezinde bulunmaları zorunludur.

İtalya vize başvuruları için Türkiye’deki yetkilendirilmiş kuruluş iDATA’dır. Çorum’dan İtalya vize başvurusu yapacak kişilerin kendilerine en yakın başvuru merkezi olan “Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Atatürk Bulvarı, Ata Apartmanı, No:231/A Çankaya/Ankara” adresinde bulunan iDATA Ankara ofisinden randevu almaları gerekmektedir.

İtalya, Schengen ülkeleri arasında yer almakta olduğundan Avrupa Birliği Vize Bilgi Sistemi VIS’e son 5 yıl içerisinde kaydı yapılmış kişilerin İtalya vize başvurusu için vizem.net’e sadece evraklarını göndermeleri başvuru için yeterlidir.

Schengen Vizesi Çorum’dan Nasıl Alınır?

Schengen vizesi; Schengen bölgesi içerisinde yer alan ülkelere gerçekleştirilecek seyahatlerde alınması gereken vizedir. 2021 yılı itibari ile Schengen bölgesinde yer alan ülkeler Avusturya, Belçika, Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, Estonya, Almanya, Fransa, Macaristan, Yunanistan, İzlanda, Letonya, İtalya, Litvanya, Malta, Lüksemburg, Norveç, Hollanda, Polonya, Slovakya, Portekiz, İspanya, Slovenya, İsveç ve İsviçre’dir.

Çorum’da ikamet eden kişilerin Schengen vizesi başvurularını, vize başvurusu yapacakları ülkenin en yakın vize merkezi üzerinden yapmaları gerekmektedir. Başvuru yapılacak vize merkezi, hangi ülkeden Schengen vizesi alınacağına bağlı olarak değişmektedir.

Schengen vizesine başvuran kişilerin Avrupa Birliği Vize Bilgi Sistemi olan VIS’de son 5 yıl içerisinde kaydı olması durumunda vizem.net üzerinden sadece belgelerini göndermeleri başvuru için yeterli olmaktadır.

Vizem.net Karadeniz bölgesinde ikamet eden kişilere Schengen vize başvurularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Çorum Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Çorum’a komşu illerde yer alan vize başvuru ve takip işlemlerinin gerçekleştirilebileceği vizem.net başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

 • Yozgat vize ilemleri
 • Çankırı vize işlemleri
 • Sinop vize işlemleri
 • Kastamonu vize işlemleri
 • Samsun vize işlemleri
 • Kırıkkale vize işlemleri