Edirne Vize İşlemleri

Edirne'den Vize İşlemleri ve Başvuru Süreci

Edirne yurt dışına yapılacak seyahatler için en çok vize başvurusu yapılan Türkiye'deki 48. şehirdir. Edirne’de yer alan vize merkezi Edirne ilinde olan vize başvuru adayları için hizmet vermektedir.

Vizem.net danışmanlığında son 5 yılda Edirne'de ikamet eden 369 vatandaş için başvuru yapılmış, bunlardan 361'inin onayı alınmıştır. %97,8 onay oranı ile Vizem.net Edirne'den yapılacak vize başvurularında onay oranı en yüksek akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Edirne Vize Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?

Edirne'de ikamet eden vatandaşlar için sunulan vize danışmanlık hizmetleri aşağıda listelenmiştir.

 • Vize için istenen evrakların incelenmesi ve eksik evrakların tamamlanması
 • Vize için randevu alınması
 • Online başvuru formu doldurmak
 • Belgelerin çevrimiçi sisteme yüklenmesi
 • İngilizce vize başvuru dilekçesi yazdırma
 • Yeminli tercüman tarafından çevrilmesi gereken belgelerin çevrilmesi
 • Noter onayı alınması
 • Uçak ve otel gibi rezervasyon işlemleri
 • Vize adayına seyahat sağlık sigortası yaptırılması
 • Vize başvurusunun takibi ve sorgulanması

Edirne'den alınacak vize danışmanlık hizmeti kapsamında, öncelikle başvuru sahibinin kişisel koşulları ve vize evrakları başvuru yapılacak ülkeye ve vize türüne göre ilgili ülke danışmanları tarafından incelenmektedir. Başvuru koşullarının uygun bulunması halinde, vize randevusu alınarak başvuru süreci başlatılmaktadır.

Edirne'den vize başvurusu yapacak kişilerin Vizem.net çağrı merkezini arayarak veya destek@vizem.net adresine mail atıp ilgili ülke danışmanı ile iletişime geçerek vize uygunluk değerlendirme süreci başlatılabilmektedir.

Edirne Vize İşlemleri için Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

Edirne vize işlemleri için danışmanlık ücreti başvuru yapılacak ülke ve vize türüne göre değişmektedir. Kısa süreli turistik vize başvurularında 35'den fazla ülke için vize danışmanlık ücreti 30 eurodur. Çalışma, öğrenci, aile birleşimi, yatırım gibi uzun süreli vize türleri için 2022 yılı başvuru danışmanlık ücreti 65 euro ile 135 euro arasında değişmektedir.

Edirne'de Hangi Ülkelerin Konsolosluğu Bulunur?

Edirne'de konsolosluk ve fahri konsolosluk statüsünde hizmet veren yabancı ülke temsilcilikleri aşağıda listelenmiştir.

 • Edirne Alman Konsolosluğu
 • Edirne Bulgaristan Konsolosluğu
 • Edirne Yunanistan Konsolosluğu
 • Edirne Arnavutluk Konsolosluğu
 • Edirne Avusturya Konsolosluğu
 • Edirne Fransa Konsolosluğu
 • Edirne Makedonya Konsolosluğu
 • Edirne Romanya Konsolosluğu
 • Edirne Sırbistan Konsolosluğu

Edirne Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Edirne vize başvurusu için gerekli evrakların toplanması ve kontrolü için Vizem.net Marmara Bölgesi saha personelinden yardım alınabilir.

Edirne vize başvuru merkezi iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

 • Mobil telefon: +90 551 075 60 34
 • Sabit telefon: 0850 241 1868
 • Yetkili kişi: Faik Yurtsever

Edirne Vize Merkezi İletişim Saatleri Nedir?

Edirne vize başvuru merkezi iletişim saatleri aşağıda verilmiştir.

 • Hafta içi: 08:30 ile 19:00 arası
 • Cumartesi: 10:00 ile 15:00 arası

Edirne'den En Fazla Hangi Ülkeler için Vize Başvurusu Yapılmaktadır?

Edirne'de en fazla aşağıda verilen ülke vize başvuruları yapılmaktadır.

 • Edirne Yunanistan vize başvurusu
 • Edirne Bulgaristan vize başvurusu
 • Edirne Almanya vize başvurusu

Edirne'den Yunanistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Edirne’den Yunanistan vize başvurusu için gerekli evrakların hazırlanmalı ve en yakın Edirne Yunanistan vize başvuru merkezi belirlenerek randevu alınmalıdır.

Yunanistan vize randevusuna vize başvuru sahibi şahsen gitmeli ve gerekli evrakların teslimi ile Yunanistan vizesi Edirne başvuru işlemlerini tamamlamalıdır.

Edirne Yunanistan vize başvurusu için başvuru merkezi Kosmos Vize Hizmetleri’dir ve adres 1. Murat Mah. Atatürk Bulvarı No:80 ETSO Binası, Giriş Kat Bağımsız Bölüm, Merkez - Edirne’dir.

Son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydı yaptırmış kişiler Schengen vizesi için Vizem.net üzerinden sadece evrak göndererek başvuru yapabilir.

Edirne'den Bulgaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Edirne’den Bulgaristan vize başvurusu için vize türüne göre istenmekte olan evraklar eksiksiz hazırlanmalıdır. Evrakların hazırlanmasının ardından en yakın Bulgaristan vizesi Edirne başvuru merkezinden Edirne Bulgaristan vize işlemleri için randevu alınmalıdır.

Randevu tarihinde başvuru merkezine Edirne Bulgaristan vizesi başvuru sahibi tarafından gidilerek başvuru işlemleri tamamlanmalıdır. Edirne’de Bulgaristan vize işlemleri için başvuru merkezi olan Edirne VFS global iletişim bilgileri 0212 373 5829’dur ve başvuru merkezi 1.Murat Mahallesi, Talatpaşa Caddesi, numara: 80, 1. kat, Merkez/Edirne adresindedir.

Schengen vizeleri için, son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydı yaptırmış kişiler Vizem.net üzerinden sadece evrak göndererek başvuru yapabilir.

Edirne'den Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Edirne’den Almanya vize başvurusu, yakındaki bir başvuru merkezinden randevu alarak ve gerekli evrakların hazırlanması ile şahsen randevu tarihinde randevuya gidilerek yapılmalıdır.

İdata, Almanya vizesi için başvuru merkezidir. İdata’nın Almanya vize işlemleri için İstanbul Avrupa başvuru merkezi; Esentepe Mahallesi Büyükdere Caddesi numara:127 Astoria Kuleleri Astoria AVM kat: B2 adresindedir.

Son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydı yaptırmış kişiler vizem.net üzerinden Schengen vizeleri için sadece evrak göndererek başvuru yapabilir.

Schengen Vizesi Edirne'den Nasıl Alınır?

Edirne’den Schengen vizesi almak için gidilecek ülkenin en yakın vize başvuru merkezinden randevu alınmalı ve vize için istenilen evraklar eksiksiz hazırlanmalıdır. Vize randevu gününde vize başvuru sahibi şahsen başvuru merkezine giderek işlemleri tamamlamalıdır.

Bursa'dan Vizem.net danışmanlığında yapılan Schengen vizesi başvurulanda, son 59 ay içinde VIS sistemine parmak izi kaydı vermiş kişilerin başvuru merkezine veya konsolosluğa gelmesine gerek kalmadan vize işlemleri tamamlanabilmektedir.

Edirne Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Edirne vize randevusu başvuru yapılacak olan ülke ve alınacak vize türüne göre ilgili ülkenin dış temsilciliğinden ya da aracı kurum web sitesi üzerinden alınabilmektedir.

VFS kurumundan randevu almak için öncelikle sitede oturum açılmalıdır. Yeni rezervasyon başlatılarak vize başvuru merkezi ve alt kategori seçilerek uygun bir tarih seçilmesinin ardından isim, soyisim, cinsiyet, doğum tarihi, pasaport numarası, iletişim numarası gibi kişisel bilgiler doldurarak randevu oluşturulmalıdır.

Edirne Vize Randevusu Nasıl Alınır?
Edirne Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Kosmos kurumundan vize randevusu almak için ilk olarak başvuru tipi seçilmelidir. Başvuru tipinin seçilmesinin ardından TC kimlik no, başvuru şubesi ve başvuru şekli bilgileri doldurulmalı ve randevu tarihi seçilmelidir. Yunanistan vize randevusu Edirne ve diğer illerde yer alan başvuru merkezleri üzerinden alınabilmektedir.

Edirne Vize Randevu Alma Ekranı
Edirne Vize Randevu Alma Ekranı

İdata kurumundan randevu almak için öncelikle ikametgah şehri, İdata ofisi, hizmet türü ve kişi sayısı seçenekleri doldurulmalıdır. Seçeneklerin doldurulmasının ardından kişisel bilgileri içeren kısım doldurulmalıdır. Daha sonra verilen bilgilerin ön izlemesi yapılarak devam edilmeli ve tarih seçilerek randevu oluşturulmalıdır.

Edirne Vize Randevu Oluşturma
Edirne Vize Randevu Oluşturma

Vizem.net danışmanlık hizmeti kapsamında başvuru sahibinin seyahat tarihleri ve vize aciliyeti göz önünde bulundurularak randevu alma, tarih değişikliği ve iptal işlemlerinin tümü uzman ülke danışmanı tarafından yürütülmektedir.

Edirne Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Edirne’ye komşu illerde bulunan Vizem.net başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: