Elazığ Vize İşlemleri

Elazığ'dan Vize İşlemleri ve Süreç Hakkında

Elazığ, Türkiye’de yurtdışına yapılacak seyahatler için en çok başvuru yapılan 48. şehirdir. Elazığ Doğu Anadolu Bölgesi'nde bulunmaktadır. Elazığ’da herhangi bir ülkenin konsolosluğu veya vize başvuru merkezi bulunmamaktadır.

Elazığ’da vize işlemleri, vizem.net danışmanlığında yapılabilmektedir. Elazığ’da ikamet eden son 5 yıl içerisinde 164 vatandaş, vizem.net danışmanlığı ile vize başvuru yapmış ve 149’u vize onayı almıştır. %90,8 onay oranı ile vizem.net Elazığ’dan yapılacak vize başvurularında en yüksek onay oranına sahip ikinci akredite ecentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Elazığ Vize Danışmanlık Adresi Nerededir?

Elazığ bölge olarak başvuru yapılacak ülkeye göre Ankara veya Gaziantep vize başvuru merkezlerine bağlıdır. Elazığ’da ikamet eden T.C vatandaşları için vizem.net üzerinden danışmanlık hizmeti alınabilir.

Elazığ'da Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Elazığ’da hiçbir ülkenin konsolosluğu bulunmamaktadır. Elazığ’da ikamet eden kişiler, vize başvurularını en yakın vize merkezlerine yapmaktadır. Bununla birlikte Elazığ’a en yakın dış temsilcilik bulunan il Ankara’dır. Elazığ’dan vize başvurusu yapmak isteyen kişiler, Ankara’ya gelerek dış temsilciliklere başvuru yapabilmektedir.

Elazığ Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Elazığ’da ikamet eden kişilerin vize başvuruları, vize merkezlerine yapılmaktadır. Elazığ’dan vize başvuru yapmak için vizem.net saha personelinden yardım alınabilmektedir. Elazığ’da bulunan vizem.net saha personeline gerekli evrakların teslim edilmesi gerekmektedir.

Elazığ vize başvuru merkezi mobil iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

Mobil telefon: +90 551 075 60 34

Sabit telefon: 0850 241 1868

Yetkili kişi: Sinan akıncı

Elazığ Vize Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Elazığ vize merkezleri çalışma saatleri aşağıda verilmiştir.

Hafta içi hergün (pazartesi-cuma): 08:30-19:00

Cumartesi: 10:00-15:00

Elazığ'dan Hangi Vize Başvuruları Yapılabilir?

Elazığ’da vize başvuru merkezlerine gerekli evraklar götürülerek aşağıdaki ülkelere vize başvurusu yapılmaktadır.

  • Almanya vizesi
  • Bulgaristan vizesi
  • İtalya vizesi
  • Polonya vizesi

İdata Üzerinden Elazığ'dan Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İdata, İtalya ve Almanya Konsolosluklarının vize işlemleri için resmi olarak yetkilendirmiş olduğu bir kurumdur. Almanya’ya yapılacak vize başvuruları İdata üzerinden yapılabilmektedir. Almanya vize başvurularında Elazığ’da İdata merkezi bulunmadığı için en yakın merkez olan Gaziantep ofisinden başvuru yapmak gerekmektedir.

İdata üzerinden Elazığ’dan Almanya vizesi başvurularında, vize için gerekli evrakların tamamlanarak İdata Gaziantep ofisi teslim edilmesi gerekmektedir. Teslim edilen vize evrakları, İdata aracılığı ile Almanya dış temsilciliğine ulaştırılmaktadır. Almanya vize başvuru belgelerinin temsil edilmesinin ardından başvuruya cevabı beklenmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Elazığ'dan Bulgaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Elazığ’dan Bulgaristan vizesi alman için, vizem.net Elazığ evrak toplama merkezine Bulgaristan vizesi için gerekli evrakların tamamlanarak teslim edilmesi gerekmektedir. Elazığ’dan vize başvurusu yaparken vizem.net merkez ofisine de evraklar göderilebilmektedir.

BG Vize işlemleri, tamamlanan evrakların vizem.net aracılığı ile Bulgaristan dış temsilciliğine teslim edilmesi ile sona ermektedir.

Elazığ'dan İtalya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İdata, İtalya ve Almanya Konsolosluklarının vize işlemleri için resmi olarak yetkilendirmiş olduğu bir kurumdur. İtalya’ya yapılacak vize başvuruları İdata üzerinden yapılmaktadır. Ancak Elazığ’da İdata ofisi bulunmadığı için, İtalya vize başvuruları Elazığ’a en yakın İdata ofisinin bulunduğu Gaziantep’ten yapılmaktadır.

İtalya vizesi almak için, Elazığ’da ikamet eden kişilerin vize için gerekli evrakları tamamlayarak Gaziantep İdata ofisine teslim etmeleri gerekmektedir. Gaziantep İdata ofisine teslim edilen belgeler, İtalya dış temsilciliğine gönderilmektedir.

Schengen vizesine başvuru yapan kişinin son 5 yılda alınmış Schengen vizesi var ise vize için gerekli evrakları tamamlayarak vizem.net üzerinden başvuru yapması ve evrakları göndermesi yeterlidir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Elazığ'dan Schengen Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Elazığ’dan Schengen vizesi başvurusu yapmak için, vize almak istenen ülkenin Ankara’daki dış temsilciliğine gitmek veya Elazığ’daki vize merkezlerine başvurmak gerekmektedir. Schengen için gerekli evrakların tamamlanmasının ardından, başvuru yapacak kişinin Ankara dış temsilciliğine ya da vize merkezine şahsen başvuru yapması gerekmektedir.

Schengen vize mülakatı, gerekli görülen durumlarda konsolosluk tarafından yapılmaktadır. Schengen vize mülakatı sırasında başvuru sahibini tanımak için sorular sorulmaktadır.

Elazığ Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Elazığ komşu illerindeki vizem.net başvuru merkezleri aşağıda verilmiştir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: