Giresun Vize İşlemleri

Giresun'dan Vize İşlemleri ve Başvuru Süreci

Giresun yurtdışına çıkmak amacıyla en çok vize başvurusu yapılan şehirler arasında, Türkiye’deki 44. sıradaki şehirdir. Giresun’da yaşayıp, vizem.net aracılığıyla vize başvurusu yapmış olan 163 vatandaş arasından, 161’i onay almıştır. Giresun’dan yapılan vize başvurularında, %98,7 onay oranı ile vizem.net, onay oranı en yüksek akredite acentedir. Başvuru bilgileri ve sorular için 0850 241 1868 numaralı telefon kullanılabilmektedir.

Giresun Vize Danışmanlığı Hangi İşlemleri Kapsamaktadır?

Giresun vize danışmanlık hizmeti kapsamında tamamlanan başlıca vize işlemleri aşağıda listelenmiştir.

 • Vize başvuru formu doldurma
 • Başvuru yapılan ülke dilinde veya İngilizce vize talep dilekçesi yazımı
 • Yeminli tercüme ve noter onayı hizmeti
 • Uçak ve otel rezervasyonları
 • Seyahat sağlık sigortası işlemleri
 • Çevrimiçi belge yükleme hizmeti
 • Vize randevusu alma, değişiklik ve iptal işlemleri
 • Vize takip ve bilgilendirme servisi

Giresun'da ikamet eden vatandaşlar için sunulan vize danışmanlığı kapsamında, ilk olarak vize başvuru sahibinin evrakları ilgili ülkeye ve vize türüne göre, uzman ülke danışmanı tarafından değerlendirilir ve başvurunun uygun bulunması halinde dış temsilcilik ya da aracı kurum merkezinden vize randevusu alınarak süreç başlatılır. Giresun'dan vize başvurusu yapacak kişiler, Vizem.net çağrı merkezini arayarak veya destek@vizem.net adresine mail atarak vize uygunluk tespiti için değerlendirme sürecini başlatabilmektedir.

Giresun'da Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Giresun’da herhangi bir ülkenin konsolosluğu ya da büyükelçiliği bulunmadığından dolayı, Giresun’dan vize başvurusu yapmak isteyenler; Giresun’a en yakın vize başvuru merkezlerine ya da Ankara’da bulunan dış temsilciliklere başvurmalıdırlar.

Giresun Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Giresun’da herhangi bir aracı kurum vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. Vize başvurusu için gereken dosyaların toplanması ve gözden geçirilmesi için, Vizem.net Karadeniz Bölgesi saha personeline danışılabilmektedir.

Giresun vize başvuru merkezi mobil iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

Mobil telefon: +90 551 075 60 34

Sabit telefon: 0850 241 1868

Yetkili kişi: Yasin Temur

Giresun Vize Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Giresun vize merkezi hafta içi hergün, 08:30-19:00 saatleri arasında; cumartesi günü ise 10:00-15:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Giresun'dan En Fazla Hangi Ülkeler için Vize Başvuruları Yapılmaktadır?

Giresun’dan en çok vize başvurusu yapılan ülkeler aşağıda listelenmiştir.

 • Kanada vize başvurusu
 • Rusya vize başvurusu
 • Amerika vize başvurusu
 • Çek Cumhuriyeti vize başvurusu

Giresun'dan Kanada Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Giresun’dan Kanada vize başvurusu yapabilmek için öncelikle gereken belgeler bir araya getirilmelidir. Belgeler bir araya getirildikten sonra en yakındaki Kanada vize başvuru merkezinden randevu alınmalıdır. Son olarak da; randevu günü, vize başvurusunu yapan kişi vize başvuru merkezine giderek başvuru işlemlerini tamamlamalıdır. Giresun’a en yakın Kanada vize başvuru merkezi Trabzon’un Ortahisar ilçesinde, Pazarkapı Mahallesi’nin Sahil Caddesi’nde, 103 numaralı Sanayi ve Ticaret Odası binasının 6. katında bulunmaktadır.

Giresun'dan Rusya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Giresun’dan Rusya vize başvurusu yapmak için öncelikle gerekli evrakları eksiksiz şekilde toplamalı, ardından en yakın Rusya vize başvuru merkezinden randevu alınmalı ve randevu günü vize başvuru merkezine şahsen giderek vize işlemleri sonlandırılmalıdır. Giresun’a en yakın mesafedeki Rusya vize başvuru merkezi Trabzon’un Ortahisar ilçesinde, Pazarkapı Mahallesi’nin Devlet Sahil Caddesi’nde, 103 numaralı Sanayi ve Ticaret Odası binasının 7. katında bulunmaktadır.

Giresun'dan Amerika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Giresun’dan Amerika vize başvurusu yapmak için, vize başvurusunda istenilen evrakları toplamak gerekmektedir. Gerekli evraklar toplandıktan sonra ise, Giresun’a en yakın Amerika dış temsilciliğinden, vize başvurusu için randevu alınması gerekmektedir. Randevu günü, toplanılan evraklar ile birlikte Amerika dış temsilciliğine giderek, Amerika vize başvurusu işlemlerini tamamlamak gerekmektedir.

Giresun Bulancak’tan Amerika vize başvurusu yapmak isteyen birinin, Amerika dış temsilciliğine gitmesi gerekmektedir. Giresun’a en yakın mesafedeki Amerika dış temsilciliği Ankara’da bulunmaktadır. ABD Büyükelçiliği Ankara’da Kavaklıdere Mahallesi’nde, Atatürk Bulvarı’nda, 110 numaralı binada bulunmaktadır.

Giresun'dan Çek Cumhuriyeti Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Giresun’dan Çek Cumhuriyeti vize başvurusu yapmak için, istenilen belgeleri topladıktan sonra en yakındaki Çek Cumhuriyeti vize başvuru merkezinden randevu almak gerekmektedir. Randevu günü vize başvuru merkezine giderek belgeleri teslim etmek ve vize başvuru işlemlerini sonlandırmak gerekmektedir. Çek Cumhuriyeti vizesi Giresun üzerinden direkt olarak alınamadığı için, vize başvurusu yapmak isteyenlerin, Giresun’a en yakın yerde olan, Ankara’daki Çek Cumhuriyeti vize başvuru merkezine gitmeleri gerekmektedir. Çek Cumhuriyeti vize başvuru merkezi Ankara’nın Çankaya ilçesinde; İşçi Blokları Mahallesi’nin Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi’nde, 57 numaralı Regnum Sky Tower plazasında bulunmaktadır. Schengen vizeleri için yapılan başvurularda, son 50 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izleri girilmiş kişiler, vizem.net üzerinden sadece evrakları yollayarak başvuru yapabilmektedirler.

Schengen Vizesi Giresun'dan Nasıl Alınır?

Schengen vizesi için Giresun’dan başvuru yapmak isteyenler, Giresun’a en yakın yerde bulunan vize başvuru merkezine giderek vize başvurularını yapabilmektedirler. Eğer son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydedilmişse, vize başvurusu yapacak kişi vizem.net aracılığıyla sadece dosyaları göndererek başvuru yapabilmektedirler. Karadeniz Bölgesi’nde yaşayan bütün vatandaşlar için vizem.net, Schengen vize başvurusu için danışmanlık hizmeti vermektedir. Daha fazla bilgi ve başvuru ile ilgili sorular için 0850 241 1868 numaralı telefon kullanılabilmektedir.

Giresun Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Giresun’un komşu illerinde bulunan Vizem.net başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: