Gümüşhane Vize İşlemleri

Gümüşhane'den Vize İşlemleri ve Başvuru Süreci

Gümüşhane Türkiye’de yurt dışına yapılacak seyahatler için en çok vize başvurusu yapılan 78. şehirdir.

Son 5 yılda Gümüşhane’de ikamet eden 17 vatandaş vizem.net danışmanlığında vize başvurusunda bulunmuş ve bunlardan 14’ünün vize başvurusu onay almıştır.

Gümüşhane’den yapılacak vize başvuruları için vizem.net %82,3 onay oranı ile en yüksek onay oranına sahip akredite acenteleri arasında yer almaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Gümüşhane’den Vize Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Gümüşhane'den vize başvurusu yapacak kişiler, Vizem.net çağrı merkezini arayarak veya destek@vizem.net adresine mail atarak vize uygunluk değerlendirme sürecini başlatabilmektedir. Vize uygunluk değerlendirmesi kapsamında, başvuru sahibinin durumu ve gerekli evrakları, seyahat edilecek ülkeye ve seyahatin amacı doğrultusunda uzman ülke danışmanı tarafından incelenir. Koşulların uygun bulunması durumunda ilgili dış temsilcilik veya aracı kurum ofisinden vize randevusu alınarak başvuru süreci başlatılır.

Gümüşhane vize danışmanlık hizmeti kapsamında Vizem.net uzmanları tarafından tamamlanan temel vize işlemleri aşağıda listelenmiştir.

 • Gerekli vize başvuru evraklarının kontrolü
 • Vize başvuru formu doldurma
 • Online belge yükleme hizmeti
 • Uçak ve otel rezervasyonları
 • Seyahat sağlık sigortası işlemleri
 • Vize talep dilekçesi yazımı
 • Yeminli tercüme işlemleri
 • Noter onayı hizmeti
 • Vize randevusu alma, değişiklik ve iptal işlemleri
 • Vize takip ve sorgulama işlemi
 • SMS bilgilendirme servisi

Gümüşhane'de Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Gümüşhane’de bulunan dış temsilcilikler aşağıda listelenmiştir.

 • Gümüşhane Azerbaycan Konsolosluğu

Gümüşhane Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Gümüşhane’de vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. Gümüşhane’den yapılacak vize başvuruları için gerekli evrakların toplanması ve kontrol edilmesi işlemleri vizem.net Karadeniz Bölgesi saha personeli yardımıyla yapılabilmektedir.

Gümüşhane vize başvuruları için merkezi mobil iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

 • Mobil telefon: +90 536 222 2288
 • Sabit telefon: 0850 241 1868
 • Yetkili kişi: Yasin Temur

Gümüşhane Vize Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Gümüşhane vize merkezi çalışma saatleri aşağıda verilmiştir.

 • Pazartesi - Cuma: 08:30 - 19:00
 • Cumartesi: 10:00 - 15:00

Gümüşhane'den En Fazla Hangi Ülkeler için Vize Başvuruları Yapılmaktadır?

Gümüşhane’den yapılan vize başvuruları en fazla aşağıda verilen ülkeler için yapılmaktadır.

 • Gümüşhane Rusya vize başvurusu
 • Gümüşhane Almanya vize başvurusu
 • Gümüşhane Kanada vize başvurusu

Gümüşhane'den Rusya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gümüşhane’den Rusya vize başvurusu için; gerekli olan evraklar hazırlanarak en yakın vize başvuru merkezinden randevu alınmalıdır. Rusya vizesi için başvuru yapacak olan kişi randevu tarihinde vize başvuru işlemlerini şahsen yapmak üzere vize başvuru merkezinde bulunmalıdır.

Gümüşhane bölgesinin vize işlemlerinden sorumlu olan konsolosluk Rusya Federasyonu Trabzon Konsolosluğudur. Rusya Federasyonu Trabzon Konsolosluğu, Trabzon’un Ortahisar ilçesinde Şehit Refik Cesur Caddesi 6 numarada bulunmaktadır.

Gümüşhane'den Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gümüşhane’den Almanya vize başvurusu için yapılması gereken ilk işlem gerekli olan evrakların hazırlanarak en yakın vize başvuru merkezinden randevu alınmasıdır. Almanya vizesi için başvuru yapacak olan kişi vize başvuru işlemlerini şahsen yaparak randevu tarihinde vize başvuru merkezinde bulunmalıdır.

Son 5 yılda VIS sistemine Schengen vizesi için parmak izi kaydı yaptırmış kişiler, yalnızca evrak göndererek vizem.net aracılığıyla başvuru yapabilmektedir.

Gümüşhane bölgesinin vize işlemlerinden sorumlu ofis, Trabzon İdata vize başvuru merkezidir. Trabzon İdata vize başvuru merkezi Trabzon’un Ortahisar ilçesinin İnönü Mahallesi’nde Yavuz Selim Bulvarı’nda 365A numaralı Öztürkler Apartmanı’nda bulunmaktadır.

Gümüşhane'den Kanada Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gümüşhane’den Kanada vize başvurusu yapmak için, öncelikle gerekli olan evraklar hazırlanarak en yakın vize başvuru merkezinden randevu alınmalıdır. Kanada vizesi için başvuru yapacak olan kişi randevu tarihinde, vize başvuru merkezinde şahsen bulunarak vize işlemlerini yapmalıdır.

Gümüşhane bölgesinin vize işlemlerinden sorumlu olan Trabzon VFS Global vize başvuru merkezidir. Trabzon VFS Global vize başvuru merkezini Trabzon’un Ortahisar ilçesinin Pazarkapı Mahallesi’nde Sahil Caddesi’nde 103 numarada bulunmaktadır.

Schengen Vizesi Gümüşhane'den Nasıl Alınır?

Schengen vizesi başvurusu yapılacak olan ülkeden sorumlu en yakın vize merkezi üzerinden vize işlemleri yapılabilmektedir.

Son 5 yılda VIS sistemine parmak izi kaydı yaptırmış kişiler, yalnızca evrak göndererek vizem.net aracılığıyla başvuru yapabilmektedir.

Karadeniz Bölgesi’nde ikamet eden tüm vatandaşlar, Schengen vize başvuruları için vizem.net’ten danışmanlık alabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Gümüşhane Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Gümüşhane’nin çevre illerindeki vize merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: