Isparta Vize İşlemleri

Isparta'dan Vize İşlemleri ve Başvuru Süreci

Isparta, Türkiye'den yurtdışına seyahat edecek olan Türk vatandaşları için vize başvurularının en çok yapıldığı 45. şehirdir. Vizem.net danışmanlığında son 5 yıl içerisinde, Isparta’da ikamet eden 109 Türk vatandaşı için Isparta vize işlemleri ve başvurusu yapılmış ve 105 başvuru için vize onayı alınmıştır. Isparta vize danışmanlık konusunda hizmet veren Vizem.net, %96,3’lük bir oran ile Isparta’da ikamet eden vatandaşların vize başvurularında en yüksek onay oranını elde eden akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Isparta Vize Danışmanlık Hizmeti Hangi İşlemleri Kapsar?

Isparta vize danışmanlık hizmeti kapsamında tamamlanan başlıca vize işlemleri aşağıda sıralanmıştır.

 • Vize başvuru formu doldurma
 • İngilizce vize talep dilekçesi yazımı
 • Yeminli tercüme ve noter onayı işlemleri
 • Seyahat sağlık sigortası işlemleri
 • Uçak ve otel rezervasyonları
 • Online belge yükleme işlemi
 • Vize randevusu alma ve iptal işlemleri
 • Vize takip ve sorgulama
 • SMS bilgilendirme servisi

Isparta'da ikamet eden TC vatandaşları için sunulan vize danışmanlığı kapsamında, öncelikle vize başvuru sahibinin evrakları ilgili ülkeye ve vize türüne göre, uzman ülke danışmanı tarafından değerlendirilir ve başvurunun uygun bulunması halinde konsolosluk ya da aracı kurum merkezinden vize randevusu alınarak süreç başlatılır. Isparta'dan vize başvurusu yapacak kişiler, Vizem.net çağrı merkezini arayarak veya destek@vizem.net adresine mail atarak vize uygunluk tespiti için değerlendirme sürecini başlatabilmektedir.

Isparta'da Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Isparta’da yabancı ülkelere ait herhangi bir dış temsilcilik bulunmamaktadır, bu nedenle Isparta’da ikamet eden Türk vatandaşlarının vize başvuru işlemleri için, Ankara’da ya da Antalya’da bulunan yabancı ülke dış temsilciliklerine veya Isparta’ya en yakın vize başvuru merkezine ulaşılması ve şahsen başvuru yapılması gerekmektedir.

Isparta Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Isparta’da ikamet eden ve vize başvurusunda bulunmak isteyen Türk vatandaşları, il içerisinde vize başvuru merkezi bulunmaması sebebiyle, gerekli vize başvuru evraklarının hazırlanması ve kontrol edilmesi için Vizem.net’in Akdeniz Bölgesi saha personelinden yardım alabilmektedir.

Isparta vize başvuru merkezi mobil iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

 • Mobil telefon: +90 551 646 2565
 • Sabit telefon: +90 850 241 1868
 • Yetkili kişi: Yağmur Sipahi

Isparta Vize Merkezi iletişim Saatleri Nedir?

Isparta vize başvuru merkezinin çalışma saatleri aşağıda verilmiştir.

Pazartesi - Cuma: 08:30 - 19:00

Cumartesi: 10:00 - 15:00

Isparta'dan En Fazla Hangi Ülkeler için Vize Başvuruları Yapılmaktadır?

Isparta'dan en fazla aşağıda verilen ülkelerin vize başvuruları yapılmaktadır.

 • Macaristan vize başvurusu
 • Romanya vize başvurusu
 • Litvanya vize başvurusu

Isparta'dan Macaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Isparta’ya en yakın vize başvuru merkezi Ankara’da bulunan AS Visa Solutions Macaristan vize başvuru merkezidir ve Isparta’dan Macaristan vizesi başvurusunda bulunmak için, buradan randevu alınması gerekmektedir. Randevu tarihinde, AS Visa Solutions Ankara vize başvuru merkezine şahsen gidilerek gerekli evraklar teslim edilmekte ve vize başvuru işlemi tamamlanmaktadır.

Isparta’da ikamet eden vatandaşların Macaristan vizesi başvuruları için danışmanlık hizmeti veren merkez, AS Visa Solutions Ankara vize başvuru merkezidir ve Aziziye Mahallesi, Cinnah Caddesi, No: 98/ 1, Çankaya, Ankara adresinde hizmet vermektedir.

VIS sistemine parmak izi kaydı son 5 yıl içerisinde alınmış olan Türk vatandaşları için, Macaristan’a seyahat etmek üzere yapılacak Schengen vizesi başvuru işlemleri, sadece gerekli evraklar gönderilerek, Vizem.net üzerinden yapılabilmektedir.

Isparta'dan Romanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Isparta’dan Romanya’ya seyahat etmek üzere vize başvurusunda bulunacak kişiler için, Isparta’ya en yakın Romanya dış temsilciliğinden randevu alınması gerekmektedir. Randevu tarihinde, İstanbul’da bulunan Romanya Başkonsolosluğu’na şahsen gidilerek gerekli evrakların teslim edilmesi ve vize başvuru işleminin tamamlanması gerekmektedir.

Isparta'dan Litvanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Isparta’da ikamet eden vatandaşların Litvanya vizesi başvurusunda bulunmak için, Isparta’ya en yakın vize başvuru merkezi olan Antalya’daki VFS Global Litvanya vize başvuru merkezinden randevu alınması gerekmektedir. Litvanya vizesi için başvuruda bulunan kişilerin, randevu tarihinde VFS Global Antalya vize başvuru merkezine şahsen giderek gerekli evrakları beyan etmesi ve vize başvuru işlemini tamamlaması gerekmektedir.

Isparta’da ikamet eden vatandaşların Litvanya vizesi başvuruları için danışmanlık hizmeti veren merkez, VFS Global Antalya vize başvuru merkezidir ve Yeşilbahçe Mahallesi, 1480. Sokak, Ülker Apt., No: 42/ B, Muratpaşa, Antalya adresinde hizmet vermektedir.

Son 5 yıl içinde VIS sistemine parmak izi kaydı yaptırmış olan Türk vatandaşları için, Litvanya’ya seyahat etmek üzere yapılacak Schengen vizesi başvuru işlemleri, sadece gerekli evraklar gönderilerek,Vizem.net üzerinden yapılabilmektedir. Isparta'dan Avrupa'ya Vize Nasıl Alınır?

Schengen vizesi başvurusunda bulunmak isteyen ve Isparta’da yaşayan Türk vatandaşlarının vize başvuruları, hangi ülkeye seyahat edeceklerine bağlı olarak, Isparta’ya en yakın konumda olan vize başvuru merkezi üzerinden yapılabilmektedir.

VIS sisteminde parmak izi kaydı son 5 yıl içerisinde alınmış olan ve Schengen vizesi almak isteyen kişilerin vize işlemleri, yalnızca vize başvurusu için gereken evrakların gönderilmesi yolu ile Vizem.net üzerinden yapılabilmektedir. Vizem.net, Akdeniz bölgesinde ikamet eden Türk vatandaşlarının Schengen vizesi başvuru işlemleri için danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Isparta Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Isparta’ya komşu illerde bulunan Vizem.net başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: