Ataşehir Vize İşlemleri

Ataşehir'den Vize İşlemleri ve Başvuru Süreci

Ataşehir, İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan ve İstanbul’un nüfus yoğunluğu en yüksek 18. ilçesidir. Ataşehir’den vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin vize işlemleri; kişinin gitmek istediği ülke ve seyahat amacı gibi değişkenlere bağlı olarak şahsen dış temsilciliklere müracaat edilmesi ve akredite acente Vizem.net’in Ataşehir ilçesinde yer alan vize başvuru merkezinden danışmanlık hizmeti alınması ile yapılabilmektedir.

İstanbul’dan yapılan vize başvurularında %97,8 ile onay oranı en yüksek akredite acente olan Vizem.net tarafından sunulan vize danışmanlık hizmeti dahilinde başvuru sahiplerine; gerekli vize evraklarının kontrol edilmesi, online vize işlemleri, vize randevusu alınması ve başvuruların takibi gibi çeşitli işlemler için danışmanlık hizmeti sunulmaktadır.

Detaylı bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Ataşehir'de İkamet Edenler için Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ataşehir’de ikamet eden ya da Ataşehir’den vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin; kısa süreli C tipi vize başvuruları için seyahat etmek istedikleri ülkenin yetkili vize başvuru merkezleri üzerinden ve akredite acente Vizem.net danışmanlığı ile başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri mümkündür.

Ataşehir ilçesinden uzun süreli D tipi vize başvurusunda bulunmak isteyen başvuru sahiplerinin; seyahat etmek istedikleri ülkenin İstanbul’da yer alan başkonsolosluğuna şahsen müracaat etmeleri ya da akredite vize acenteleri üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekir.

İstanbul Ataşehir İlçesinde Konsolosluk Bulunur Mu?

Hayır, İstanbul Ataşehir ilçesinde yabancı bir ülkeye ait konsolosluk bulunmamaktadır. Yabancı bir ülkeye seyahat etmek için konsolosluk üzerinden vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin seyahat edilecek olan ülkeye bağlı olarak; Beyoğlu, Şişli ya da Sarıyer ilçelerinde yer alan dış temsilciliklere müracaat etmeleri gerekir.

Ataşehir Vize Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Ataşehir vize danışmanlık hizmeti, akredite acente Vizem.net’e çağrı merkezini arayarak ya da destek@vizem.net adresi üzerinden mail atılarak ulaşılması yolu ile alınır. Vizem.net tarafından başvuru sahiplerine sağlanan hizmetler dahilinde; kişinin seyahat edeceği ülkeye göre vize uygunluğu incelenmektedir.

Vizem.net tarafından başvuru sahiplerine sunulan danışmanlık hizmeti, ilgili ülke için gerekli vize evraklarının posta yoluyla ya da pdf formatında olacak biçimde mail yoluyla Vizem.net merkez ofisine iletilmesinin ardından başlatılmaktadır. Gerekli evrakları teslim alan uzman danışmanlar, vize başvuru işlemleri için gerekli form ve dilekçe doldurma işlemlerini başvuru sahipleri adına gerçekleştirmekte ve başvuru dosyasında eksik belge olması durumunda eksikleri tamamlamaktadır. Başvuru sahiplerinin yapacağı seyahatler için konaklama ve ulaşım rezervasyonları uzman danışmanlar tarafından yapılabilmektedir.

Vizem.net danışmanlık hizmeti dahilinde; vize başvuru sahibinin ilgili ülkenin aracı kurumunun İstanbul’da yer alan vize merkezinde gerçekleştireceği randevu sırasında biyometri işlemlerinde uzman saha ekibi danışmanları tarafından başvuru sahiplerine eşlik edilir.

Ataşehir Vize Danışmanlık Paketi Hangi İşlemleri Kapsamaktadır?

Ataşehir vize danışmanlığı kapsamında Vizem.net uzmanları tarafından tamamlanan temel vize işlemleri aşağıda sıralanmıştır.

 • Vize başvuru evraklarının eksik ve doğru hazırlandığının kontrol edilmesi ve eksik evrakların tamamlanması
 • Gerekli olan durumlarda yeminli çeviri hizmeti
 • Başvuru sahipleri adına konaklama ve ulaşım rezervasyonları yapılması
 • Vize başvuru dilekçesinin İngilizce dilinde başvuru sahibi adına yazılması
 • Vize başvuru işlemleri için gerekli formların doğru biçimde doldurulması
 • Gerekli durumlarda noter onay işlemlerinin yapılması
 • Seyahat sağlık sigortası işlemlerinin yapılması
 • Vize randevusu alınması
 • Online sistem üzerinden gerekli vize evraklarının yüklenmesi
 • SMS ile bilgilendirme yapılması
 • Vize başvuru takip ve sorgulama işlemlerinin yapılması
 • Pasaportun teslim edilmesi

Ataşehir Vize İşlemleri İçin Danışmanlık Ücretleri Ne Kadardır?

Ataşehir vize işlemleri için danışmanlık ücretleri; vize başvurusu yapılan ülkeye ve vizenin türüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ataşehir’den gerçekleştirilecek vize başvurularında; C tipi kısa süreli turistik vize türleri için 35’ten fazla ülke için vize danışmanlık ücreti 30 euro olarak belirlenmiştir. 2022 yılında D tipi uzun süreli vize türleri için yapılan vize başvurularında ödenmesi gereken danışmanlık ücreti ortalama 65 ile 135 euro arasında değişiklik göstermektedir.

Ataşehir Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Ataşehir vize başvuru merkezi; Barbaros Mahallesi, Halk Caddesi, No: 8/A, Kat: 2, Palladium Ofis Binası, Ataşehir adresinde yer almaktadır. Vizem.net Ataşehir vize başvuru merkezi ile 0850 241 1868 ve 0216 706 55 86 numaraları üzerinden ya da destek@vizem.net mail adresi üzerinden iletişim kurmak mümkündür.

Ataşehir’den vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, akredite acente Vizem.net’in Ataşehir’de yer alan merkez ofisinde görev alan uzman danışmanlardan destek alabilmektedir. Vize başvurularında gerekli evrakların teslimi ve parmak izi işlemleri için ilgili ülke aracı kurumlarının Beyoğlu, Şişli ve Üsküdar ilçelerinde yer alan vize merkezlerine müracaat edilmesi gerekmektedir. Vize başvuru sahiplerinin geçmiş 59 ay içerisinde bir Schengen vizesi almış oldukları durumlarda, kişilerin biyometri işlemlerini yapmak için vize merkezine müracaat etmesine gerek kalmadan yalnızca gerekli evrakların uzman Vizem.net danışmanlarına iletilmesi ile vize başvuru işlemleri yapılabilmektedir.

Ataşehir Vize Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Ataşehir vize merkezi çalışma saatleri, hafta içi her gün ve cumartesi günleri saat 09:00 ile 19:00 saatleri arasıdır.

Parmak İzi İşlemleri için Ataşehir'den Hangi Vize Merkezlerine Gidilebilir?

Parmak izi işlemleri için Ataşehir’den gidilebilecek olan vize merkezleri aşağıda listelenmiştir.

 • Üsküdar: Üsküdar ilçesinde, aracı kurum İdata’nın Altunizade şubesi yer almakta ve bu şubede Almanya ve İtalya ülkeleri için vize başvuruları yapılabilmektedir.
 • Beyoğlu: Beyoğlu ilçesinde; Schengen bölgesine üye ülkeler, Bulgaristan, Hırvatistan, İrlanda, Ukrayna, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve Birleşik Arap Emirlikleri ülkeleri için vize başvuru işlemlerinde hizmet veren aracı kurum VFS Global’in ve Rusya Federasyonu için yapılacak olan vize başvuruları için hizmet veren aracı kurum Russia Visa Centre’ın vize merkezleri yer almaktadır.
 • Kağıthane: Kağıthane ilçesinde, İspanya için yapılacak vize başvuruları için hizmet veren aracı kurum BLS International vize merkezi bulunmaktadır.
 • Şişli: Şişli ilçesinde; İsviçre ve İngiltere vize başvuruları için hizmet veren aracı kurum TLS Contact, Portekiz, Macaristan ve Slovenya vize başvuruları için hizmet veren aracı kurum AS Visa ve Yunanistan vize başvuruları için hizmet veren aracı kurum Kosmos Vize başvuru merkezleri yer almaktadır.

Son 59 ay içerisinde VIS sisteminde parmak izi kaydı yaptırmış kişilerin veya vize işlemlerinde parmak izi kaydı talep etmeyen ülkelere başvuruda bulunacak olan kişilerin vize işlemleri, akredite acente Vizem.net’e posta ya da mail yolu ile gerekli evrakların gönderilmesi ile vize merkezlerine müracaat edilmesine gerek kalmadan yapılabilmektedir.

Ataşehir'den Hangi Ülkeler için Vize Merkezine Gitmeden Başvuru Yapılabilir?

Ataşehir’den yapılacak vize başvurularında son 5 sene içerisnde herhangi bir Schengen bölgesine üye ülke için vize almış kişilerin vize başvuruları, Bulgaristan vize başvuruları ve e-vize uygulaması bulunan Hindistan, Küba ve Meksika gibi ülkelerin vize başvuruları ilgili ülkelerin dış temsilciliklerine ya da başvuru merkezlerine müracaat edilmesine gerek kalmaksızın Vizem.net üzerinden tamamlanabilmektedir.

İstanbul Anadolu Yakasında Vize Danışmanlığı Alınabilecek Diğer İlçeler Nelerdir?

İstanbul Anadolu yakasında vize danışmanlığı alınabilecek ilçeler aşağıda listelenmektedir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: