Bakırköy Vize İşlemleri

Bakırköy Vize Danışmanlık Hizmetleri ve 2023 Ücretleri

Bakırköy; Çatalca Yarımadası üzerinde, Marmara Denizi’nin kuzeydoğu sahillerinde yer alan İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan ilçelerinden biridir. Bakırköy ilçesinden yapılan vize başvuruları, seyahat edilecek ülke ve seyahat amacına göre değişiklik göstererek şahsen dış temsilcilikler, vize başvuru merkezleri ya da Bakırköy vize acentaları gibi akredite vize danışmanlık şirketleri üzerinden yapılabilmektedir.

İstanbul'dan yapılan vize başvurularında onay oranı %97,8 olmasıyla en yüksek onay oranına sahip akredite kuruluş olan Vizem.net vize evraklarının kontrolünden, online işlemler, randevu alma ve başvuru takibine dek tüm vize işlemleri için danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İstanbul Bakırköy'den Vize Nasıl Alınır?

İstanbul Bakırköy’de ikamet eden veya Bakırköy’den vize başvurusunu gerçekleştirmek isteyen kişiler, C tipi vize başvurusunu ilgili ülkenin Bakırköy vize merkezi ya da ikamet adresine en yakın vize başvuru merkezlerinden ve Vizem.net üzerinden yapabilmektedir. D tipi vize başvurularının ise şahsen ilgili ülkenin başkonsolosluğundan ya da akredite vize acentaları üzerinden yapılabilmesi mümkündür.

Bakırköy Vize Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Bakırköy vize danışmanlık hizmeti Bakırköy ilçesinden vize başvurusu yapmak isteyen kişiler için Vizem.net çağrı merkezinin aramasıyla veya destek@vizem.net adresine mail atmasıyla seyahat edilecek ülke danışmanı ile iletişime geçilerek alınabilmektedir ve Vizem.net ile iletişime geçildiğinde vize uygunluk değerlendirme süreci başlatılmaktadır.

Vizem.net danışmanlığında gerçekleştirilen vize başvurularında öncelikle vize başvuru evraklarının Vizem.net merkez ofisine kargolanması ya da pdf formatında mail atılması gerekmektedir. Başvuru evraklarının Vizem.net merkez ofisine ulaşmasının ardından başvuru sahibi adına gerekli form ve dilekçeler doldurularak eksik evrak varsa tamamlanır. Gerekli görülmesi durumunda otel ve uçak rezervasyonları yapılmakta ve seyahat planı çıkarılmaktadır.

Vize başvurusu yapılan ülkenin aracı kurumunun vize başvuru merkezi veya dış temsilciliği üzerinden randevu alınarak belirlenen randevu tarihinde başvuru sahibinin İstanbul aracı kurumunda ya da konsolosluk biriminde biyometri işlemlerini tamamlayabilmesi için saha ekibi yardımcı olmaktadır.

Bakırköy Vize Danışmanlık İşlemleri Nelerdir?

Bakırköy vize danışmanlığı kapsamında Vizem.net uzmanları tarafından verilen temel vize işlemi hizmetleri aşağıda listelenmiştir.

 • Vize başvuru formu doldurma hizmeti
 • Gerekli vize başvuru evraklarının incelenmesi ve eksik evraklar var ise tamamlaması hizmeti
 • Vize randevusu alma hizmeti
 • Vize başvuru yapılan ülkenin dilinde ya da İngilizce vize başvuru dilekçesi yazım hizmeti
 • Seyahat sağlık sigortası işlemleri
 • Vize takip ve sorgulama işlemleri
 • Yeminli tercüme hizmeti
 • Noter onayı işlemleri
 • Uçak ve otel rezervasyonlarının ayarlanması hizmeti
 • Çevrimiçi belge yükleme işlemi
 • SMS ile bilgilendirme hizmeti
 • Pasaport iadesi hizmeti

Bakırköy Vize İşlemleri İçin Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

Bakırköy vize işlemleri için danışmanlık ücreti başvuru yapılan ülkeye ve tercih edilen vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Kısa süreli turistik vize başvuruları 35’ten fazla ülke için vize danışmanlık ücreti 30 euro iken; çalışma, öğrenci, aile birleşimi, yatırım gibi uzun süreli vize türleri için 2022 yılı vize başvurusu danışmanlık ücreti 65 euro ile 135 euro arasında değişiklik göstermektedir.

Bakırköy İlçesinde Hangi Ülkelerin Konsolosluğu Bulunur?

Bakırköy ilçesinde yer alan başkonsolosluklar aşağıda listelenmiştir.

 • Ukrayna İstanbul Başkonsolosluğu
 • Belarus İstanbul Başkonsolosluğu
 • Kazakistan İstanbul Başkonsolosluğu
 • Türkmenistan İstanbul Başkonsolosluğu
 • Tacikistan İstanbul Başkonsolosluğu

Başvuru yapılacak vize türüne göre Bakırköy’deki dış temsilciliklere doğrudan vize başvurusu yapılabilmektedir; e-vize uygulaması barındıran ülkeler gibi parmak izi işlemi gerektirmeyen ülkeler için dış temsilciliklere gitmeden Vizem.net üzerinden vize işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Bakırköy Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Bakırköy vize yetkili aracı kurum başvuru merkezi bulunmamaktadır. Bakırköy ilçesinden yapılacak vize başvuru işlemleri için akredite acente Vizem.net uzmanlarından destek alınabilmektedir ve vize evrak teslimi, parmak izi gibi işlemler için Beyoğlu ve Şişli ilçelerinde bulunan aracı kurum ofislerine gidilmelidir. Vizem.net İstanbul vize başvuru merkezine gerekli vize başvuru evrakları teslim edildikten sonra, başvuru sahibinin son 5 yıl içerisinde alınmış Schengen vizesi varsa biyometri işlemleri atlanarak vize işlemleri tamamlanabilmektedir.

Bakırköy'e En Yakın Vize İşlem Merkezleri Nelerdir?

Bakırköy’e en yakın farklı ülkelerin vize başvurularında yetkili aracı kurum vize merkezleri aşağıdaki ilçelerde hizmet vermektedir.

Bakırköy Vize Danışmanlığı için Vizem.net İletişim Bilgileri Nedir?

Bakırköy vize danışmanlığı için Vizem.net merkez ofisi; Barbaros Mah., Halk Cad., No: 8/A, K: 2, Palladium Ofis Binası, Ataşehir adresinde yer almaktadır. Vizem.net ile 0216 706 55 86 ve 0850 241 1868 telefon numaralarından ya da destek@vizem.net mail adresi üzerinden iletişim kurulabilmektedir. Vizem.net merkez ofisi hafta içi her gün ve cumartesi günleri 09:00’dan 19:00’a kadar hizmet vermektedir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: