Beyoğlu Vize İşlemleri

Beyoğlu'ndan Vize İşlemleri ve Başvuru Süreci

İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan bir ilçe olan Beyoğlu’nun kuzeybatısında Şişli ve Kağıthane, doğusunda Beşiktaş ve İstanbul Boğazı, güneyinde ve batısında ise Haliç bulunmaktadır. İstanbul’un ilçeleri arasında en kozmopolit ilçesi olarak görülen Beyoğlu, aynı zamanda İstiklal Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, İnönü Caddesi ve Cihangir Caddesi ile birlikte ticari ve kültürel faaliyetlerin yapıldığı en yoğun lokasyonlar arasında kabul edilmektedir. Beyoğlu, nüfus yoğunluğu bakımından 39 İstanbul ilçesi arasında 32. sırada bulunmaktadır.

Beyoğlu ilçesinde çok sayıda yabancı ülke konsolosluklarının yanı sıra, farklı ülkelerin vize başvurularının yapılabildiği yetkili Beyoğlu vize merkezleri ve danışmanlık hizmeti veren şirketler de bulunmaktadır.

İstanbul’dan yapılan vize başvurularında %96,6 onay oranı alarak en yüksek akredite kuruluş olan Vizem.net, vize evraklarının kontrolünden online işlemlere, randevu alımından başvuru takibine kadar bütün süreci kapsayan bir danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Beyoğlu'ndan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Beyoğlu ilçesinde ikamet eden ya da vize başvurusunu Beyoğlu ilçesinde yapmak isteyen kişiler; C tipi vize başvurularını ilgili ülkenin Beyoğlu vize başvuru merkezi veya Vizem.net üzerinden başvurularını gerçekleştirebilmektedir. D tipi vize başvurusunda bulunmak isteyen kişi ise ilgili ülkenin İstanbul Başkonsolosluğuna şahsen başvurabilmekte veya akredite vize acenteleri aracılığı ile de başvurusunu gerçekleştirebilmektedir.

Beyoğlu'nda Bulunan Konsolosluklar Hangileridir?

Beyoğlu’nda bulunan konsolosluklar aşağıda listelenmiştir.

 • Beyoğlu Alman Konsolosluğu
 • Rus Konsolosluğu Beyoğlu
 • İsveç Başkonsolosluğu Beyoğlu
 • Cezayir Konsolosluğu Beyoğlu
 • Beyoğlu İtalyan Konsolosluğu
 • İngiliz Konsolosluğu Beyoğlu
 • Beyoğlu Polonya Konsolosluğu
 • Fransa Başkonsolosluğu Beyoğlu
 • Hollanda Konsolosluğu Beyoğlu

Beyoğlu Vize Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Beyoğlu’nda bulunan vize başvuru merkezleri aşağıda sıralanmıştır.

 • VFS Global: Türkiye’denYunanistan, Fransa, Hollanda, Rusya, Kanada, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Avusturya, Belçika, Çekya, Polonya, Yeni Zelanda, Danimarka, İsveç, Norveç, Finlandiya, Hırvatistan, Ukrayna, İrlanda, Bulgaristan ve Letonya için gerçekleştirilecek olan vize başvuruları VFS Global aracılığı ile yapılabilmektedir.
 • Russia Visa Centre: Türkiye’den Rusya Federasyonu için gerçekleştirilecek olan vize başvuruları Russia Visa Centre aracılığı ile yapılabilmektedir.

Vize başvurusu için önce aracı kurumların resmi web sitesi üzerinden randevu alınmalıdır. Randevu günlerinde aracı kurumun başvuru merkezleri üzerinden belgelerin teslim edilmesi, vize ücretinin ödenmesi ve parmak izi işlemlerinin yapılması gerekmektedir.

Başvuru sahibinin son 5 yıl içerisinde alınmış Schengen vizesine sahip olması durumunda, vize için İstenen belgelerin Vizem.net İstanbul merkez ofisine kargo aracılığı ile iletilmesi ya da pdf formatında mail atarak iletilmesi ile vize işlemleri biyometri işlemleri olmaksızın tamamlanabilmektedir.

Detaylı bilgi: 0850 241 1868

VFS Beyoğlu Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

VFS Global Beyoğlu adresi; Hacıahmet Mahallesi, Kurtuluş Deresi Caddesi, No: 29/A, Beyoğlu’dur. VFS Beyoğlu iletişim numarası, başvuru yapılacak olan ülkeye göre değişmekte olup, VFS Global resmi websitesinden iletişim bilgilerine ulaşmak mümkündür.

VFS Global Beyoğlu çalışma saatleri aşağıda verilmiştir.

Hafta içi her gün: 08.00 - 16.45

Pasaport teslim saatleri: 15.00 - 17.00

VFS Beyoğlu ulaşımı 129T, 46Ç, 54E, 66, 77, 77Ç, 97T, DT1, EM1 numaralı otobüslerle sağlanabilirken; Marmaray, metro ya da minibüsler de vize merkezine ulaşım için kullanılabilmektedir.

Rusya Taksim Vize Merkezi Nerededir?

Rusya vize başvuru merkezi Taksim’de; Gümüşsuyu Mahallesi, Mete Caddesi, No: 12, Kat: 3, Daire: 6 Beyoğlu/İstanbul adresinde bulunmaktadır. Rusya Visa Center vize merkezi ile +90 212 249 68 48 numaralı telefon ve info.rutr@russia-visacentre.com mail adresi üzerinden iletişim kurulabilmektedir.

İstanbul Rusya vize merkezi çalışma saatleri aşağıda verilmiştir.

Hafta içi her gün: 09.00 - 12.00 ile 13.00 - 15.00

Pasaport teslim saatleri: 15.00 - 17.00

Rusya vize merkezi Taksim adresine metro ve otobüs ile ulaşım sağlanabilmektedir

Hangi Ülkeler için Beyoğlu Vize Merkezine Gitmeden Başvuru Yapılabilir?

Schengen ülkelerinin tamamı için son 59 ay içinde VIS parmak izi kaydına sahip kişilerin vize başvurularının yanı sıra Bulgaristan vize başvuruları ile Küba, Meksika, Hindistan gibi e-vize uygulaması kapsamında bulunan ülkelerin vize başvuruları için başvuru merkezine ya da dış temsilciliğe şahsen başvuru yapmaya gerek kalmaksızın Vizem.net üzerinden yapılabilmektedir.

Beyoğlu Vize Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Beyoğlu ilçesinden vize başvurusu yapacak olan kişilerin Vizem.net çağrı merkezini arayarak ya da destek@vizem.net adresine mail atarak ilgili ülke danışmanı ile iletişime geçmesi ve danışmanlık hizmeti kapsamında vize uygunluk değerlendirme sürecini başlatması mümkündür.

Vizem.net danışmanlık hizmeti içerisinde, ilk olarak gerekli evrakların akredite acente Vizem.net merkez ofisine kargolanarak ya da pdf formatında mail atarak iletilmesi gerekmektedir. Evrakların ulaşmasının ardından başvuru sahibi adına gerekli form ve dilekçeler doldurulmakta ve varsa eksik evraklar tamamlanmaktadır. Gerekli olduğu durumlarda otel ve uçak rezervasyonları gerçekleştirilmekte ve seyahat planı oluşturulmaktadır. Başvuru yapılacak ilgili ülkenin aracı kurum vize başvuru merkezi ya da dış temsilciliği üzerinden randevu alınmasının ardından, Vizem.net saha ekibi randevu tarihinde biyometri işlemleri için başvuru sahibine İstanbul vize danışmanlık hizmeti kapsamında yardımcı olmaktadır.

Taksim Vize Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?

Taksim ve tüm Beyoğlu ilçesinden vize başvurusu yapacak kişiler için Vizem.net uzmanları tarafından tamamlanan vize işlemleri aşağıda listelenmiştir.

 • İstenilen vize evraklarının incelenmesi ve varsa eksik evrakların tamamlanması
 • Vize başvuru dilekçesinin İngilizce olarak yazılması
 • Yeminli tercüme işlemlerinin yaptırılması
 • Noter onay işlemlerinin yaptırılması
 • Uçak ve otel rezervasyonlarının yapılması
 • Seyahat sağlık sigortasının yapılması
 • Başvuru formunun eksiksiz şekilde doldurulması
 • Vize randevusu alınması
 • Belgelerin online olarak sisteme yüklenmesi
 • Vize başvurularının takip ve sorgulama işlemlerinin yapılması
 • Başvuru sahibinin SMS ile bilgilendirilmesi
 • Pasaportun başvuru sahibine teslim edilmesi

Beyoğlu Vize İşlemleri İçin Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

Beyoğlu vize işlemleri için vize danışmanlık ücretleri, başvuru yapılacak olan ülkeye ve alınacak vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Kısa süreli turistik vize başvurularında 35'ten fazla ülke için vize danışmanlık ücreti 30 euro olarak belirlenmişken, çalışma, öğrenci, aile birleşimi, yatırım gibi uzun süreli vize türleri için 2022 yılı başvuru danışmanlık ücreti 65 euro ile 135 euro arasında değişkenlik göstermektedir.

Beyoğlu'ndan Vize Danışmanlığı Alacaklar için Vizem.net İletişim Bilgileri Nedir?

Beyoğlu’ndan vize danışmanlık hizmeti alacak kişiler için Ataşehir’de bulunan Vizem.net merkez ofisi; Barbaros Mahallesi, Halk Caddesi, No: 8/A, Kat: 2, Palladium Ofis Binası adresinde yer almaktadır. Vizem.net merkez ofisine 0216 706 55 86 ya da 0850 241 1868 numaralarından ve destek@vizem.net mail adresinden ulaşılmaktadır. İstanbul Vizem.net merkez ofisi pazar günleri hariç haftanın her günü, 09:00 ile 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

İstanbul Avrupa Yakası Vize Danışmanlık Merkezleri Nelerdir?

İstanbul’da Avrupa yakası vize danışmanlık merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: