Maltepe Vize İşlemleri

Maltepe Vize Merkezi: Danışmanlık, Başvuru ve Takip Hizmetleri

Maltepe İstanbul’da Anadolu yakasında yer almaktadır ve İstanbul’un nüfus bakımından en büyük 9., Anadolu yakasının ise en büyük 4. ilçesidir. Maltepe ilçesinden yapılacak vize başvuruları, seyahat edilecek ülkeye ve seyahat amacına göre şahsen dış temsilciliklere, aracı kurum vize başvuru merkezlerine ve akredite vize danışmanlık acenteleri üzerinden yapılabilmektedir.

Vizem.net %97,8 onay oranı ile İstanbul’dan yapılan vize başvurularında en yüksek onay oranına sahip akredite kuruluştur. Vizem.net danışmanlık hizmetleri başvuru sahiplerine vize evraklarının kontrol edilmesi, online işlemlerin yapılması, randevu alınması ve başvuru takip ve sorgulama işlemlerine dek tüm vize sürecini kapsamaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İstanbul Maltepe'den Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

İstanbul Maltepe vize işlemleri C tipi kısa süreli vizeler için ilgili ülkenin vize başvuru merkezinde ya da Vizem.net üzerinden yapılabilmektedir; D tipi uzun süreli vize başvuru işlemleri ise başvuru sahibinin şahsen ilgili ülkenin İstanbul konsolosluğuna gitmesi ile ya da akredite vize acenteleri üzerinden yapılabilmektedir.

Maltepe’den Vizem.net danışmanlığı ile yapılacak vize başvurularında ilk olarak vize için gerekli evraklar Vizem.net’in merkez ofisine kargolanır ya da PDF formatında mail atılır. Evrakların Vizem.net’e ulaşması ile birlikte ilgili ülke uzmanları tarafından başvuru sahibi adına gerekli form ve dilekçeler doldurulur ve eksik vize var ise tamamlanır. Gerekli olan durumlarda başvuru sahibi için otel ve uçak rezervasyonları yapılarak seyahat planı çıkartılır. Vize için tüm evraklar tamamlandıktan sonra başvuru sahibi adına ilgili ülkenin aracı kurumun vize başvuru merkezinden ya da dış temsilcilikten en yakın tarihe vize randevusu alınır. Başvuru sahibine vize randevu gününde biyometri işlemlerini konsoloslukta ya da İstanbul aracı kurum ofisinde tamamlayabilmesi için Vizem.net’in saha ekibi yardımcı olur.

Maltepe Vize Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?

Maltepe’den Vizem.net danışmanlığında yapılan vize başvurularında uzman ülke danışmanı tarafından tamamlanan temel vize işlemleri aşağıda sıralanmıştır.

 • Vize için gerekli olan evrakların incelenerek, eksik evrak olması durumunda tamamlanması
 • Vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru bilgiler verilerek doldurulması
 • Vize başvuru dilekçesinin İngilizce dilinde yazılması
 • Vize evraklarının yeminli tercüme işlemlerinin yapılması
 • Vize için gerekli evrakların noter onay işlemlerinin yapılması
 • Başvuru sahibi adına otel ve uçak rezervasyonlarının yapılması
 • Seyahat sağlık sigortasının seyahat türüne uygun şekilde yaptırılması
 • Vize evraklarının doğru formatta çevrimiçi ortama yüklenmesi
 • Başvuru sahibi adına vize randevusunun en yakın tarihe alınması
 • Vize başvurusu yapıldıktan sonra vize takip ve sorgulama işlemlerinin gerçekleştirilmesi
 • Vize süreci ile ilgili başvuru sahibinin SMS ile bilgilendirilmesi
 • Vize onaylandıktan sonra pasaport iadesinin yapılması

İstanbul’un Maltepe ilçesinden vize başvurusu yapacak kişiler vize uygunluk değerlendirme süreci için Vizem.net’in çağrı merkezini arayarak ya da destek@vizem.net adresine mail atarak ülke danışmanı ile iletişime geçebilmektedir.

Maltepe'de İkamet Edenler İçin Vize Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

Maltepe’de ikamet edenler için vize danışmanlık ücreti başvuru yapılacak ülkeye ve vize türüne göre değişkenlik göstermektedir. 35’ten fazla ülkenin kısa süreli turistik vize başvuru danışmanlık ücreti 30 euro iken; çalışma, öğrenci, yatırım ve aile birleşimi gibi uzun süreli vize türlerinin 2022 yılında başvuru danışmanlık ücreti 65 euro ile 135 euro arasında değişmektedir.

Maltepe İlçesinde Konsolosluk Var Mıdır?

Maltepe ilçesinde yalnızca Letonya Fahri Konsolosluk ofisi bulunmaktadır, ancak ofis, fahri konsolosluk statüsünde hizmet verdiği için vize işlemlerinde yetkili değildir. Konsolosluk üzerinden vize başvurusu yapmak için ilgili ülkeye göre Beyoğlu, Sarıyer ya da Şişli ilçelerine gitmek gerekmektedir.

Maltepe'de Aracı Kurum Vize Başvuru Merkezi Var Mıdır?

Yetkili aracı kurum vize başvuru merkezi Maltepe ilçesinde bulunmamaktadır.

Maltepe ilçesinden vize başvurusu yapmak için Vizem.net ile uzman desteği alınabilmektedir; ancak vize evraklarının teslimi ve parmak izi işlemleri için Üsküdar Altunizade, Şişli ve Beyoğlu ilçelerinde bulunan aracı kurum ofislerine gidilmelidir.

Vizem.net İstanbul merkez ofisine vize için gerekli evrakların iletilmesinden sonra, başvuru sahibinin son 5 yıl içerisinde alınmış Schengen vizesi var ise parmak izi işlemlerine gerek kalmadan vize başvuru işlemleri tamamlanabilmektedir.

Maltepe'den Hangi Ülkeler İçin Vize Merkezine Gitmeden Başvuru Yapılabilir?

Maltepe’den vize merkezine gitmeden, tüm Schengen ülkeleri için son 59 ay içerisinde VIS parmak izi kaydı bulunan kişilerin vize başvuruları, Bulgaristan vize başvuruları ve Hindistan, Küba, Meksika gibi e-vize uygulaması bulunan ülkelerin vize başvuruları yapılabilmektedir; belirlenen hallerde başvurular için vize merkezine ya da dış temsilciliğe gitmeye gerek kalmadan Vizem.net üzerinden başvuru hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Maltepe'den Vize Danışmanlığı Almak İçin Vizem.net İletişim Bilgileri Nedir?

Maltepe’de vize danışmanlığı almak için Vizem.net’in İstanbul merkez ofisi, Barbaros Mahallesi, Halk Caddesi, No: 8/A, K: 2, Palladium Ofis Binası, Ataşehir’de yer almaktadır. Vizem.net’e 0850 241 1868 numarasından ya da destek@vizem.net mail adresinden ulaşılabilmektedir.

Maltepe Vize Danışmanlık Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Maltepe vize danışmanlık merkezi pazartesi ve cumartesi günleri arasında 09:00 - 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Vizem.net İstanbul Anadolu Yakası Vize Danışmanlık Merkezleri Nelerdir?

Vizem.net İstanbul Anadolu yakası vize danışmanlık merkezleri aşağıda listelenmiştir.

 • Kadıköy vize danışmanlık merkezi
 • Pendik vize danışmanlık merkezi
 • Ataşehir vize danışmanlık merkezi
 • Ümraniye vize danışmanlık merkezi
Paylaş: