Karaman Vize İşlemleri

Karaman'dan Vize İşlemleri ve Başvuru Süreci

Karaman, Türkiye’den yurt dışına yapılacak seyahatler için en çok vize başvurusu yapılan 67. şehirdir.

Son 5 yılda vizem.net danışmanlığı ile Karaman’da ikamet edip vize başvurusu yapan 105 kişiden 103’ü vize onayı almıştır.

Vizem.net %98,1 onay oranı ile Karaman’dan yapılcak vize başvuruları için en yüksek vize onayı alma oranına sahip akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Karaman Vize Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?

Karaman vize danışmanlık hizmeti kapsamında Vizem.net danışmanları tarafından tamamlanan vize işlemleri aşağıda sıralanmıştır.

 • Vize başvuru evraklarının kontrolü
 • Başvuru formu doldurma
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası
 • İngilizce vize dilekçesi yazımı
 • Yeminli tercüme ve noter onayı hizmeti
 • Uçak ve otel rezervasyonları
 • Online evrak yükleme işlemleri
 • Vize randevusu işlemleri
 • Vize takip ve sorgulama
 • SMS bilgilendirme hizmeti

Karaman'dan alınacak vize danışmanlık hizmeti kapsamında, başvuru yapılacak ülkeye ve talep edilen vize türüne göre, ilk aşamada vize başvuru sahibinin evrakları uzman ülke danışmanı tarafından incelenir; başvurunun uygun bulunması durumunda vize randevusu alınarak süreç başlatılır. Karaman ve ilçelerinden vize başvurusu yapacak vatandaşlar, Vizem.net'in ilgili ülke danışmanına çağrı merkezi veya destek@vizem.net adresi üzerinden ulaşarak vize uygunluğu için inceleme sürecini başlatabilmektedir.

Karaman'da Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Karaman’da herhangi bir ülkenin dış temsilciliği bulunmamaktadır.

Karaman’da ikamet edenler, yurt dışına çıkmak için yapacakları vize başvurularını en yakın vize başvuru merkezine ya da Ankara’daki dış temsilciliklerine yapabilmektedirler.

Karaman Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Karaman’da hiçbir vize başvuru merkezi bulunmamaktadır.

Karaman’da yaşayanlar, vize başvurusu için gerekli belgelerin bir araya getirilmesi ve kontrolü için vizem.net İç Anadolu Bölgesi saha personelinden yardım alabilmektedir.

Karanman’da ikamet edenler için vizem.net İç Anadolu saha personeline ait iletişim bilgileri aşağıda listelenmiştir.

 • Mobil telefon: +90 536 222 22 88
 • Sabit telefon: 0850 241 1868
 • Yetkili kişi: Emrah Sultar

Karaman Vize Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Karaman vize merkezi çalışma saatleri aşağıda listelenmiştir.

 • Pazartesi - Cuma: 08.30 - 19.00
 • Cumartesi: 10.00 - 15.00

Karaman vize danışmanlık hizmetleri için vizem.net İç Anadolu saha personeli ile iletişime geçilebilmektedir.

Karaman'dan En Fazla Hangi Ülkeler için Vize Başvuruları Yapılmaktadır?

Karaman’dan en fazla vize başvurusu alan ülkeler aşağıda listelenmiştir.

 • Belçika vize başvurusu
 • Hollanda vize başvurusu
 • İngiltere vize başvurusu

Karaman'dan Belçika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karaman’dan Belçika’ya vize başvurusunda bulunacaklar gerekli belgeleri topladıktan sonra Türkiye Cumhuriyeti’ndeki Belçika dış temsilcilikleri tarafından yetkilendirilmiş olan aracı kuruluş VFS Global’in Ankara vize başvuru merkezinden randevu almalıdırlar. Karaman’dan Belçika’ya vize başvurusu yapacaklar randevu saatinde randevu almış oldukları VFS Global ofisine şahsen giderek başvuru işlemlerini tamamlamalıdırlar.

Belçika vizesine başvuranların son 5 yıl içinde VIS sistemine parmak izlerini kaydettirmiş olmaları durumunda, bu kişiler yalnızca vizem.net aracılığı ile gerekli belgeleri yollayarak Belçika vizesi başvurusu yapabilmektedirler.

Ankara’da yer alan VFS Global vize başvuru merkezinin adresi; İşçi Blokları Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, No:57, Regnum Sky Tower, Çankaya/Ankara’dır.

Karaman'dan Hollanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karaman’dan Hollanda vize başvurusu yapmak için; gerekli evrakların bir araya getirilmesinden sonra Hollanda dış temsilciliklerinin vize başvuruları için yetki vermiş olduğu aracı kuruluş olan VFS Global’in Ankara ofisine bizzat giderek başvuru işlemlerini tamamlamak gerekmektedir.

Geçtiğimiz 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydı yapılmış olanlar, Hollanda vize başvurularını sadece vizem.net başvuru merkezlerine göndererek yapabilmektedirler.

Ankara VFS Global vize başvuru merkezi; İşçi Blokları Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, No:57, Regnum Sky Tower, Çankaya/Ankara adresinde bulunmaktadır.

Karaman'dan İngiltere Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karaman'dan İngiltere vize başvurusu gerçekleştirmek için öncelikle gerekli belgeler toplanmalı ve Türkiye’deki İngiltere dış temsilcilikleri tarafından İngiltere vizesi Karaman başvuruları için yetkilendirilmiş olan TLScontact Ankara ofisinden randevu alınmalıdır. Karaman'dan İngiltere vize başvurusu yaparken Ankara TLScontact vize başvuru merkezine alınan randevu saatinde şahsen gidilerek başvuru işlemleri tamamlanmalıdır.

Ankara TLScontact vize başvuru merkezinin adresi; Kavaklıdere Mahallesi, Boğaz Sokak, Sheraton İş Merkezi, No:10, Çankaya/Ankara’dır.

Schengen Vizesi Karaman'dan Nasıl Alınır?

Schengen vizesi, 26 Avrupa ülkesini içinde bulunduran Schengen Bölgesi’ndeki tüm ülkelere geçici olarak seyahat ve ikamet hakkı sağlayan bir vize türüdür.

Karaman’dan Schengen vizesi alacaklar, gerekli belgeleri tamamladıktan sonra hangi ülkeden vize almak istediklerine göre değişiklik göstermekle birlikte en yakın vize başvuru merkezinden randevu almalıdırlar. Karaman’da ikamet edip Schengen vizesi alacaklar randevu saatinde randevu aldıkları vize başvuru merkezine şahsen giderek Schengen vizesi başvuru işlemlerini tamamlamalıdırlar.

Eğer Karaman’dan vize başvurusu yapacak kişi geçtiğimiz 5 yıl içerisinde Schengen vize başvuruları esnasında alınıp VIS sistemine kaydedilen parmak izi bilgisi verme işlemini gerçekleştirmiş ise, Karaman’dan yapacakları Schengen vizesi başvurularını sadece vizem.net ofislerine gerekli evrakları ulaştırarak yapabilmektedirler.

Vizem.net İç Anadolu bölgesinde ikamet eden tüm vatandaşlar için Schengen vize başvurularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Karaman Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Karaman komşu illerindeki Vizem.net başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: