Konya Vize İşlemleri

Konya'dan Vize İşlemleri ve Başvuru Süreci

Türkiye’de yurtdışı seyahatleri için en çok başvuru yapılan 7. şehir Konya’dır. Son 5 yılda Vizem.net üzerinden Konya’dan yurtdışına 369 vatandaş vize başvurusu yapmış yapılan başvurulardan 358’i onay almıştır. Konya’dan yapılan başvurularda %97’lik onay oranı ile Vizem.net, Konya’da onay oranı en yüksek akredite acentedir.

Vize randevu, Konya ve çevre illerde ikamet eden vatandaşlar için gidilecek ülkeye bağlı olarak farklı kurumlardan alınabilmektedir. Konya vize danışmanlık hizmetleri için Vizem.net İç Anadolu Bölgesi saha personelinden yardım alınabilir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Konya'dan Vize Danışmanlığı Nasıl Alınır?

Konya'dan alınacak vize danışmanlık hizmeti kapsamında, öncelikle başvuru sahibinin kişisel koşulları ve vize evrakları başvuru yapılacak ülkeye ve vize türüne göre ilgili ülke danışmanları tarafından incelenmektedir. Başvuru koşullarının uygun bulunması halinde, vize randevusu alınarak başvuru süreci başlatılmaktadır. Konya'dan vize başvurusu yapacak kişilerin Vizem.net çağrı merkezini arayarak veya mail atarak ilgili ülke danışmanı ile iletişime geçmeleri, vize uygunluk değerlendirme sürecini başlatmak için yeterlidir.

Konya Vize Danışmanlık Hizmetleri Neleri Kapsamaktadır?

Konya'da ikamet eden vatandaşlar için sunulan vize danışmanlık hizmetleri aşağıda listelenmiştir.

 • Gerekli vize evraklarının incelenmesi, eksik evrakların tamamlanması
 • Vize başvuru formu doldurma
 • Başvuru yapılan ülke dilinde veya İngilizce olarak vize talep dilekçesi yazımı
 • Yeminli tercüme işlemleri
 • Noter onayı işlemleri
 • Ulaşım ve konaklama rezervasyonları
 • Seyahat sağlık sigortasının yaptırılması
 • Vize randevusu alma işlemi
 • Online belge yükleme işlemleri
 • Vize takip ve sorgulama işlemleri

Konya'da Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Konya’da bulunan konsolosluklar aşağıda listelenmiştir.

 • Konya Romanya Konsolosluğu

Konya Romanya Konsolosluğu Nerededir?

Konya Romanya Fahri Konsolosluğu Konya ve çevresindeki şehirlerde yaşayan vatandaşlar için Romanya vize işlemleri ile alakalı süreci yürütmektedir.

Konya Romanya Fahri Konsolosluğu adresi: Beyazıt Mah. Hüsnü Aşık Sok. Konevi İş Merkezi No: 4A/ 103, 42040 Selçuklu/ KONYA’dır. Konya Romanya Fahri Konsolosluğu telefon numaraları (0332) 3508258- (0312) 212 54 54; Faks numaraları (0332) 3505164 - (0312) 213 56 57’dir.

Konya Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Konya’da vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. Konya’dan vize başvurusu yapacak kişiler için Vizem.net İç Anadolu bölgesi saha personeli hizmet vermektedir. Konya vize başvuru merkezi mobil iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

Mobil telefon: +90 536 222 22 88

Sabit telefon: 0850 241 1868

Yetkili kişi: Emrah Sultar

VFS Global Konya'da Nerededir?

Konya’dan vize başvurusunda bulunacak kişiler için VFS Global Konya ofisi bulunmamaktadır. Konya’da ikamet eden ve vize başvurusunda bulunacak T.C vatandaşlarının VFS Global Ankara ofisine başvurması gerekmektedir.

VFS Global Ankara ofisinin adresi; İşçi Blokları Mah, Muhsin Yazıcıoğlu Cd. NO:57, Regnum Sky Tower, Çankaya/ Ankara, 06530 Türkiye’dir.

İdata Konya'da Nerededir?

İdata Konya ofisi bulunmamaktadır. Almanya ve İtalya vizesine başvuruda bulunacak T.C vatandaşlarının İdata Ankara ofisine başvurması gerekmektedir.

İdata Ankara ofisi; Remzi Oğuz Arık Mah., Atatürk Bulvarı, Ata Ap., No: 231/A Çankaya/ Ankara adresinde bulunmaktadır.

Konya'dan En Fazla Hangi Ülkeler için Vize Başvuruları Yapılmaktadır?

Konya’da en fazla vize başvurusu yapılan ülkeler aşağıda listelenmiştir.

 • Almanya vize başvurusu
 • Bulgaristan vize başvurusu
 • Hollanda vize başvurusu
 • Amerika vize başvurusu
 • Rusya Vize başvurusu
 • Dubai vize başvurusu

Konya'dan Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya’dan Almanya vizesine başvuruda bulunacak kişiler en yakın vize başvuru merkezinden vize başvurusunda bulunabilmektedir. Almanya vizesine başvuruda bulunmak için vize başvuru merkezinden randevu almalı ve vize merkezine giderek şahsen başvuruda bulunulmalıdır. Tüm Schengen vizeleri için son 5 yılda VIS sistemine parmak izi kaydı yapılmış başvuru sahipleri Vizem.net vize başvuru merkezine sadece evrak göndererek başvuru yapabilmektedir.

İdata Ankara ofisi Almanya vizesi için başvuru işlemlerini yürüten bir kurumdur. İdata Ankara ofisinin adresi; Remzi Oğuz Arık Mah., Atatürk Bulvarı, Ata Ap., No: 231/A, Çankaya/ Ankara’dır.

Konya'dan Bulgaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya’dan Bulgaristan vizesine başvurmak için gerekli evrakların hazırlanıp Vizem.net Ankara ofisine yollanması başvurunun gerçekleşmesi için yeterlidir.

Konya'dan Hollanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya’da yaşayan vatandaşların Hollanda vizesine başvurması için VFS Global Ankara ofisinden randevu alarak randevu tarihinde ve saatinde şahsen başvuru yapması gerekmektedir. Konya Hollanda vizesi başvurularında VFS Global Ankara ofisi akredite acente hizmeti veren bir kurumdur. VFS Global Ankara ofisinin adresi: Isci Bloklari Mh, Muhsin Yazicioglu Cd No:57/A, Çankaya/ Ankara 06530- Regnum Sky Tower’dır.

Hollanda vizesine başvuruda bulunacak vatandaşların son 5 yılda VIS sistemine parmak izi kaydı yapılmış ise sadece gerekli evrakları Vizem.net ofisine göndermeleri başvurunun gerçekleşmesi için yeterlidir.

Konya'dan Amerika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya’dan Amerika’ya seyahat edecek kişiler Amerika vizesi için Ankara Amerika Birleşik Devletleri dış temsilcilikleri üzerinden vize başvurusunda bulunabilir. Amerika vizesine başvurmak için ilk önce Amerika Birleşik Devletleri dış temsilciliklerinden randevu alınmalıdır. Randevu gününde ve saatinde randevu alınan kurumda şahsen başvuru yapılmalıdır.

Konya, Amerika vizesi başvurularında Vizem.net İç Anadolu Bölgesi saha personeli danışmanlık hizmeti vermektedir. Konya’dan Amerika Birleşik Devletleri vizesine başvuruda bulunacak kişiler Vizem.net üzerinden başvuru yapabilirler.

Konya'dan Rusya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya ikamet eden vatandaşların kısa süreli Rusya vizesi alabilmek için gerekli evrakları Vizem.net vize başvuru merkezine yollaması işlemlerin başlatılması için yeterlidir. Uzun süreli vize başvuruları için vize başvurusunda bulunacak kişilerin Rusya Ankara Büyükelçiliğine giderek şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Rusya Ankara Büyükelçiliği’nden şahsen başvuru yapmak için Rusya Ankara Büyükelçiliğinden randevu alınmalı ve gerekli evraklarla birlikte randevu günü ve saatinde Rusya Büyüklçiliğine gidilerek şahsen başvuru yapılmalıdır.

Rusya vizesi almak Konya ve çevre illerde Vizem.net iç Anadolu bölge sorumlusu tarafından takip edilmektedir. Vizem.net İç Anadolu Bölge sorumlusu vize başvuru sürecinde başvuruda bulunacak kişiye yardımcı olmaktadır.

Konya'dan Dubai Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya’dan Dubai vizesine başvurmak isteyen T.C vatandaşları, Ankara Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği veya akredite acenteler üzerinden başvuruda bulunabilmektedir. Vizem.net, Dubai vizesi için Konya’da yaşayan vatandaşlara akredite acente hizmeti sunmaktadır.

Ankara Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği; İlkbahar Mah. Turan Güneş Blv., Galip Erdem Cd., 613. Sok, D:No:13, 06550 Çankaya/ Ankara adresinde bulunmaktadır. Ankara Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği iletişim numarası (0312) 490 14 14’tür.

Schengen Vizesi Konya'dan Nasıl Alınır?

Schengen vizesi, Schengen bölgesine üye olan ülkelere 90 gün seyahat etme hakkı tanıyan kısa süreli bir vize türüdür. Schengen bölgesine üye ülkelerden birine seyahat etmek isteyen kişiler gidilecek ülkeye bağlı olarak ikamet ettikleri bölgeye en yakın vize başvuru merkezinden başvuru yapabilmektedir. Son 5 yılda VIS sistemine parmak izi tanımlaması yapılmış kişiler evraklarını Vizem.net vize başvuru merkezine göndererek başvuruda bulunabilmektedir. İç Anadolu bölgesinde yaşayan vatandaşlar için Schengen vizesi başvurularında Vizem.net danışmanlık hizmeti vermektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Konya'da Hangi Ülkeler için Vize Merkezine Gitmeden Başvuru Yapılabilir?

Konya'da, tüm Schengen ülkeleri için VIS parmak izi kaydı bulunan kişilerin vize başvuruları, Bulgaristan vize başvuruları ve Küba, Meksika gibi e-vize uygulaması bulunan ülkelerin vize başvuruları Vizem.net üzerinden, başvuru merkezine veya dış temsilciliğe gidilmesine gerek kalmadan yapılabilmektedir.

Konya Vize İşlemleri Danışmanlık Ücretleri Ne Kadardır?

Konya’da ikamet eden vatandaşlar için vize danışmanlık ücretleri başvuru yapılacak ülke ve vize türüne göre değişmektedir. Kısa süreli turistik vize başvurularında 35'den fazla ülke için vize danışmanlık ücreti 30 Euro olarak alınmaktadır.

Konya Komşu İllerindeki Diğer Vize Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Konya komşu illerindeki diğer vize başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: