Malatya Vize İşlemleri

Malatya Vize İşlemleri Başvuru ve Takip Merkezi

Malatya, yurtdışına yapılacak seyahatler için en fazla vize başvurusu yapılan Türkiye’deki 28. şehirdir.

Vizem.net danışmanlığında, son 5 yılda Malatya’da ikamet eden 243 vatandaş için vize başvurusunda bulunulmuş ve başvurulardan 228 için onay alınmıştır. Vizem.net,%93,8 onay oranı ile Malatya’dan yapılacak vize başvurularında onay oranı en yüksek akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Malatya Vize Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?

Malatya vize danışmanlık hizmetleri, başvuru yapılan ülke ve vize tipine göre değişiklik göstermektedir. Malatya'da ikamet eden kişiler için sunulan vize danışmanlık hizmeti kapsamında, öncelikle seyahat edilecek ülkeye ve seyahat amacına göre başvuru sahibinin evrakları uzman ülke danışmanı tarafından incelenir. Başvurunun uygun bulunması halinde konsolosluk veya aracı kurum başvuru merkezinden vize randevusu alınarak süreç başlatılır.

Malatya vize danışmanlık hizmetleri kapsamında Vizem.net uzmanları tarafından tamamlanan temel vize işlemleri aşağıda sıralanmıştır.

 • Vize başvuru evraklarının kontrolü
 • Vize başvuru formu doldurma
 • Vize talep dilekçesi yazımı
 • Yeminli tercüme hizmeti
 • Noter onayı işlemleri
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası işlemleri
 • Uçak ve otel rezervasyonları
 • Online evrak yükleme işlemleri
 • Vize randevusu alma işlemleri
 • Başvuru takip ve sorgulama hizmeti

Malatya'da Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Türkiye’nin Malatya ilinde hiçbir ülkenin dış temsilciliği bulunmamaktadır. Malatya’da ikamet eden kişilerin yapacakları vize başvuruları, en yakın vize başvuru merkezine veya Ankara’daki dış temsilciliklere yapılmaktadır.

Malatya Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Malatya şehrinde vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. Malatya’da ikamet eden kişiler, vize başvurusu için gerekli evrakların toplanması ve kontrolü için vizem.net akredite acentesinin Doğu Anadolu Bölgesi saha personelinden yardım alabilmektedir.

Malatya vize başvurusu için başvuru merkezi iletişim bilgileri aşağıda bulunmaktadır.

 • Mobil telefon: +90 551 075 60 34
 • Sabit telefon: 0850 241 1868
 • Yetkili kişi: Sinan AKICI

Malatya Vize Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Malatya vize merkezi çalışma saatleri aşağıda verilmiştir.

Pazartesi - Cuma: 08:30 - 19:00

Cumartesi: 10:00 - 15:00

Malatya'dan En Fazla Hangi Ülkeler için Vize Başvuruları Yapılmaktadır?

Malatya’da hangi ülkeler için vize başvuruları kabul edildiği aşağıda verilmiştir.

 • Almanya vize başvurusu
 • Bulgaristan vize başvurusu

İdata Üzerinden Malatya'dan Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Malatya’da ikamet eden Almanya vizesine başvuru hamillerinin gerekli evrakları hazırlayarak Almanya’nın akredite acentesi olan en yakın İdata vize başvuru merkezinden randevu alması gerekmektedir. Randevu tarihi ve saatinde başvuru merkezine şahsen giderek başvuru işlemleri tamamlanmaktadır.

Almanya vizesi başvurusunda bulunmak için İdata Malatya vize merkezi bulunmamaktadır. İdata danışmanlık Malatya için Malatya’ya en yakın vize başvuru merkezi olan İdata Gaziantep başvuru merkezinden randevu alınabilmektedir. İdata Gaziantep vize başvuru merkezi; Budak Mahallesi, 10031 Nolu Sk., Yasem İş Merkezi, NO: 42 C/0, Şehitkamil/ Gaziantep adresinde hizmet vermektedir.

Almanya bir Schengen ülkesi olduğu için; son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydı yaptırmış Almanya vizesi başvuru hamilleri, vizem.net üzerinden sadece evrak göndererek başvuru yapabilmektedir.

Malatya Almanya Konsololsuğu Üzerinden Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Türkiye’nin Malatya şehrinde, Almanya konsolosluğu bulunmamaktadır.

Malatya ikameti bulunan kişilerin, kısa süreli Almanya vize başvurusu için en yakın acente olan İdata Gaziantep üzerine, uzun süreli Almanya vize başvurusu için Almanya Ankara Büyükelçiliği üzerine randevu alması gerekmektedir.

Malatya'dan Bulgaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Malatya’da ikamet eden ve Bulgaristan vizesine başvuracak kişiler, gerekli evrakları hazırladıktan sonra vizem.net merkez ofisine göndererek vize başvurusunu başlatabilmektedir.

Schengen Vizesi Malatya'dan Nasıl Alınır?

Schengen vizesine başvuran kişilerin, hangi ülkeden Schengen vizesi alacağına bağlı olarak, başvuru süreci en yakın vize merkezi aracılığı ile yapılabilmektedir.

Son 5 yıl içerisinde VIS sistemine Schengen vizesi için parmak izi kaydı yaptırmış kişilerin, vizem.net üzerinden sadece gerekli evrakları göndererek vize başvurusu yapması mümkündür. Vizem.net; Schengen vize başvurularında Doğu Anadolu bölgesinde ikamet eden tüm vatandaşlar için danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Malatya Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Malatya’nın çevre illerindeki vizem.net akredite acentesinin vize başvuru merkezleri nelerdir?

Paylaş: