Manavgat Vize İşlemleri

Manavgat Vize Danışmanlık: Randevu ve Başvuru İşlem Merkezi

Manavgat, 2283 kilometrekare yüzölçümüne sahip olması ile Antalya'nın en büyük 2. ilçesi olarak bilinmektedir. Manavgat’ın kuzeyi Toros Dağları ile çevrili iken iç bölgeleri tarıma uygun düz ovalardan oluşmaktadır. Birçok yaylaya sahip olması nedeniyle yörüklerin konaklamak için tercih edilen Manavgat’ın en bilinen ovası Eynif Ovası’dır. Manavgat’ın doğu sınırında ise Alara Çayı, Karpuz Çayı ve dünyaca ünlü Manavgat Şelalesi bulunmaktadır.

Manavgat, yurt dışı seyahatleri için, Antalya’nın merkez ilçeleri ve Alanya’dan sonra en çok vize başvurusunun yapıldığı 4. büyük ilçedir.

Antalya'dan yapılan vize başvurularında %96,6 onay oranı alarak en yüksek akredite kuruluş olan Vizem.net, vize evraklarının kontrolünden online işlemlere, randevu alımından başvuru takibine kadar bütün süreçleri kapsayıcı bir danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Manavgat Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Manavgat vize başvuru işlemleri, akredite vize danışmanlık acenteleri üzerinden yapılabileceği gibi aynı zamanda vize türüne bağlı olarak Antalya il merkezindeki aracı kurum merkezlerine veya Ankara bulunan dış temsilciliklere şahsen başvurularak yapılabilmektedir.

Manavgat'ta Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Manavgat’ta hiçbir ülkenin dış temsilciliği bulunmamaktadır. Manavgat’ta ikamet eden kişiler vize başvurularını Antalya'daki vize başvuru merkezlerine yapabilmekte ya da Ankara’da bulunan dış temsilcilikler aracılığı ile gerçekleştirebilmektedir.

Manavgat Vize Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Manavgat vize danışmanlık hizmeti alarak Manavgat'tan vize başvurusu yapacak olan kişiler, Vizem.net çağrı merkezini arayarak ya da destek@vizem.net adresine mail atarak ilgili ülke danışmanı ile iletişime geçerek vize uygunluk değerlendirme sürecini başlatmaktadır.

Vize uygunluk tespiti kapsamında, öncelikle başvuru sahibinin kişisel koşulları ve vize evrakları, ilgili ülke danışmanları tarafından başvuru yapılacak ülkeye ve vize türüne göre incelenmektedir. Yapılan incelemelerin sonucunda başvuru sahibinin istenen kriterleri karşılaması halinde sürecin başlatılması için form doldurma işlemleri yapılmakta ve vize randevusu alınmaktadır.

Manavgat Vize Danışmanlığı Hangi İşlemleri Kapsamaktadır?

Manavgat'ta ikamet eden vatandaşlar için sunulan vize danışmanlık hizmetleri aşağıda listelenmiştir.

 • Gerekli vize evraklarının incelenmesi ve varsa eksik evrakların tamamlanması
 • Vize başvuru dilekçesinin İngilizce olarak yazılması
 • Yeminli tercüme işlemlerinin yapılması
 • Noter onayı işlemlerinin yapılması
 • Uçak ve otel rezervasyonlarının yaptırılması
 • Seyahat sağlık sigortasının kişiye uygun şekilde yaptırılması
 • Online başvuru formunun doldurulması
 • Vize randevusu alınması
 • Gerekli belgelerin çevrimiçi sisteme yüklenmesi
 • Vize başvurularının takibi ve sorgulama işlemlerinin yapılması
 • Başvuru sahibinin SMS ile bilgilendirilmesi

Manavgat Vize İşlemleri İçin Danışmanlık Ücretleri Ne Kadardır?

Manavgat vize işlemleri için danışmanlık ücretleri başvuru yapılacak olan ülkeye ve alınacak vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Kısa süreli turistik vize başvurularında 35'ten fazla ülke için vize danışmanlık ücreti 30 euro olarak belirlenirken; çalışma, öğrenci, aile birleşimi, yatırım gibi uzun süreli vize türleri için 2022 yılı başvuru danışmanlık ücreti 65 euro ile 135 euro arasında değişkenlik göstermektedir.

Manavgat'ta Vize Başvuru Merkezi Bulunuyor Mu?

Manavgat’ta dış temsilcilikler tarafından yetkilendirilmiş aracı kurum başvuru merkezi bulunmamaktadır. Biyometri işlemleri için en yakın merkezler Antalya'da bulunmaktadır.

Manavgat dahil olmak üzere Antalya’nın bütün ilçelerinden yapılacak olan vize başvurularında ilgili belgelerin toplanması ve kontrolü için Vizem.net Akdeniz Bölgesi saha personelinden yardım alınabilir.

Antalya vize merkezi mobil iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

Mobil telefon: +90 551 646 2565

Sabit telefon: 0850 241 1868

Yetkili kişi: Yağmur Sipahi

Manavgat'a En Yakın Vize Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Manavgat'ta en yakın konumda hizmet veren Antalya aracı kurum vize başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

 • Antalya VFS Global
 • TLS Contact Antalya
 • Antalya BLS International
 • Kosmos Vize Antalya
 • İdata Antalya
 • Russia Visacenter Antalya

Manavgat’a yaklaşık 75 kilometre mesafede Antalya'da Birleşik Krallık, Rusya ve Avrupa ülkeleri vize başvurularında hizmet veren aracı kurum başvuru merkezleri bulunmaktadır. Aracı kurum başvuru merkezlerinde Antalya vize işlemleri için gerekli olan belgeler teslim edilmekte ve parmak izi kaydı işlemleri yapılmaktadır.

Hangi Ülkeler İçin Manavgat'tan Vize Merkezine Gitmeden Başvuru Yapılabilir?

Manavgat’tan vize merkezine gitmeksizin, son 59 ay içinde VIS parmak izi kaydına sahip kişiler Schengen ülkelerinin tamamının vize başvuruları, Bulgaristan vize başvuruları ve Küba, Meksika, Hindistan gibi e-vize uygulaması kapsamında bulunan ülkelerin vize başvuruları yapılabilmektedir; bü ülkeler için başvuru merkezine ya da dış temsilciliğe şahsen başvuru yapmaya gerek kalmaksızın Vizem.net üzerinden vize başvuruları tamamlanmaktadır.

Manavgat'tan En Fazla Hangi Ülkeler İçin Vize Başvurusu Yapılmaktadır?

Manavgat'ta en fazla aşağıda verilen ülke vize başvuruları yapılmaktadır.

 • Rusya vize başvurusu
 • Amerika vize başvurusu
 • İngiltere vize başvurusu
 • Norveç vize başvurusu
 • Finlandiya vize başvurusu
 • İtalya vize başvurusu

Schengen Vizesi Manavgat'tan Nasıl Alınır?

Manavgat'tan yapılan Schengen vizesi başvurularında, D tipi vize türleri için ilgili ülkenin Ankara büyükelçiliği konsolosluk birimine; C tipi vize türleri için ise Antalya'daki başvuru merkezlerine başvuru sahiplerinin şahsen giderek başvuru işlemlerini yapması gerekmektedir.

İlk olarak gerekli evraklar Schengen vize başvuruları için akredite acente Vizem.net merkez ofisine kargo ile veya pdf formatında mail atılarak iletilmelidir. Evrakların ulaşmasının ardından uzman danışmanlar tarafından başvuru sahibi adına gerekli form ve dilekçeler doldurulmakta ve varsa eksik evraklar tamamlanmaktadır. Gerekli olduğu durumlarda otel ve uçak rezervasyonları yapılmakta ve seyahat planı oluşturulmaktadır. İlgili ülkenin aracı kurum vize başvuru merkezi üzerinden randevu alındıktan sonra, randevu tarihinde başvuru sahibine Antalya aracı kurum ofisinde biyometri işlemlerini tamamlaması için Vizem.net saha ekibi yardımcı olmaktadır.

Manavgat'tan Vize Başvurusu İçin Randevu Nasıl Alınır?

Manavgat vize randevusu, vize başvurusu yapılan ülkeye ve vize türüne bağlı olarak, ilgili ülkenin dış temsilciliğinden ya da aracı kurumun internet sitesi üzerinden alınabilmektedir.

Vizem.net tarafından verilen danışmanlık hizmeti kapsamında başvuru sahibinin seyahat tarihleri ve vize aciliyeti dikkate alınarak randevu alma, tarih değişikliği ve iptal işlemlerinin tamamı ilgili ülkenin uzman bir danışmanı tarafından yürütülmektedir.

Paylaş: