Manisa Vize İşlemleri

Manisa'dan Vize İşlemleri ve Başvuru Süreci

Manisa, ülke dışına yapılacak seyahatlerde en çok vize başvurusu yapılan Türkiye’deki 14. şehir konumundadır. Son 5 yıl içerisinde, vizem.net aracılığı ile Manisa’dan 298 kişi vize başvurusu yapmıştır. Manisa’dan yapılan vize başvurularının 295’i onaylanmıştır. Vizem.net, vize başvurularında yakaladığı %98,9 onay oranı ile Manisa’dan yapılan vize başvurularında en yüksek onay oranına sahip akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Manisa Vize Danışmanlığı Hangi İşlemler için Verilir?

Manisa'dan alınacak vize danışmanlık hizmeti kapsamında, ilk adım olarak başvuru sahibinin kişisel koşulları ve vize belgeleri, seyahat edilecek ülkeye ve seyahat amacına göre ilgili ülke danışmanı tarafından incelenmektedir. Başvuru koşulları uygun bulnan kişiler için vize randevusu alınarak başvuru süreci başlatılmaktadır.

Manisa'da ikamet eden vatandaşlar için sunulan vize danışmanlık hizmetleri aşağıda sıralanmıştır.

 • Vize başvuru formu doldurma
 • Vize evraklarının kontrolü, eksiklerin tamamlanması
 • İngilizce vize dilekçesi yazımı
 • Yeminli tercüme ve noter onayı işlemleri
 • Ulaşım ve konaklama rezervasyonları
 • Seyahat sağlık sigortası işlemleri
 • Online evrak yükleme hizmeti
 • Vize randevusu alma, değişiklik ve iptal işlemleri
 • Vize takip ve sorgulama hizmeti

Manisa ve ilçelerinden vize başvurusu yapacak kişiler, Vizem.net çağrı merkezini arayarak veya destek@vizem.net adresine mail atarak vize uygunluk değerlendirme sürecini başlatabilir.

Manisa Vize İşlemleri için Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

Manisa'da ikamet eden kişiler için vize danışmanlık ücretleri başvuru yapılacak ülke ve vize türüne göre değişmektedir. Kısa süreli turistik vize başvurularında 35'ten fazla ülke için vize danışmanlık ücreti 30 euro olarak alınmaktadır. 2022'de çalışma, eğitim, aile birleşimi ve yatırım gibi uzun süreli vize türleri için başvuru danışmanlık ücreti 65 euro ile 135 euro arasında değişmektedir.

Manisa'da Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Manisa’da herhangi bir ülkenin dış temsilciliği bulunmamaktadır. Manisa’dan yapılacak vize başvurularında Manisa’ya en yakın yerde bulunan vize merkezlerine veya ülkelerin Ankara’da bulunan dış temsilciliklerine gitmek gerekmektedir.

Manisa Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Manisa’da dış temsilcilikler tarafından yetkilendirilmiş herhangi bir aracı kurum vize merkezi bulunmamaktadır. Manisa’dan yapılacak vize başvurularında Vizem.net Ege Bölgesi saha personelinden bilgi ve yardım almak mümkündür.

Manisa’dan yapılacak vize başvuruları için mobil iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

Yetkili: Bünyamin Saltuk

Mobil telefon: +90 551 075 60 34

Sabit Telefon: 0850 241 1868

Manisa Vize Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Manisa vize merkezleri hafta içi ve hafta sonu çalışma saatleri aşağıda verilmiştir.

Pazartesi - Cuma: 08:30 - 19:00

Cumartesi: 10:00 - 15:00

Manisa'dan En Fazla Hangi Ülkeler için Vize Başvuruları Yapılmaktadır?

Manisa’dan en çok hangi ülkelere vize başvurusu yapıldığı aşağıda listelenmiştir.

 • Manisa Hollanda vize başvurusu
 • Manisa Almanya vize başvurusu
 • Manisa Amerika vize başvurusu
 • Manisa İngiltere vize başvurusu

Manisa'dan Hollanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Manisa’dan Hollanda vizesi başvurusu, Manisa’ya en yakın vize başvuru merkezinden randevu alınarak yapılmaktadır. Hollanda vizesine başvuru yapacak kişinin, vize için gerekli evrakları tamamlayarak randevu saatinde şahsen vize merkezinde olması gerekmektedir. Hollanda vizesi başvurusu için Manisa’ya en yakın vize merkezi, VFS Global İzmir şubesidir. VFS Global İzmir şubesi, Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, Reyent İş Hanı No:1/C 35210 adresinde bulunmaktadır.

Son 5 yıl içerisinde Schengen vizesi alan ve VIS sisteminde parmak izi bulunan kişilerin, Hollanda vizesi için gerekli belgeleri tamamlayarak vizem.net merkez ofisine göndermesi başvuru sürecinin başlaması için yeterlidir.

Manisa'dan Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Manisa ilinden Almanya vizesi için başvuru Manisa’ya en yakın vize merkezinden yapılmaktadır. Almanya vizesi için Manisa’dan başvuru yapacakların, vize merkezinden randevu alması ve vize için gerekli belgeleri randevu saatinde şahsen teslim etmesi gerekmektedir. Almanya vizesi başvurusu için Manisa’ya en yakın vize merkezi, İdata İzmir şubesidir. İdata İzmir şubesi, “Şair Eşref Bulvarı No:21 Giriş:1 Zemin Kat, 35250 Konak” adresinde bulunmaktadır.

Manisa'dan Amerika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Manisa’dan Amerika vizesine başvuru yapabilmek için en yakın dış temsilciliğe gitmek gerekmektedir. Manisa’ya en yakın Amerika dış temsilciliği Amerika İstanbul Konsolosluğudur.

Manisa’dan yapılacak Amerika vizesi başvurularında, Amerika İstanbul Konsolosluğundan online randevu alınmalı ve randevu saatinde gerekli belgeler tamamlanmış olarak teslim edilmelidir. Amerika vizesi başvurusunda, başvuru yapacak kişinin belgeleri şahsen teslim etmesi zorunludur.

Manisa'dan İngiltere Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Manisa'dan İngiltere vizesi başvurusu, İngiltere vizesi başvurusu yapılabilecek en yakın vize merkezinden randevu alınarak yapılmaktadır. İngiltere vizesi başvurusu yapılırken, başvuru yapan kişinin gerekli evrakları tamamlamış olarak şahsen vize merkezinde bulunması gerekmektedir. Manisa’dan yapılacak İngiltere vizesi başvurularında Manisa iline en yakın yetkili kurum Tls Contact İzmir ofisidir. Tls Contact İzmir ofisi, “Aksoy Plaza, Kıbrıs Şehitleri Caddesi No:152, Kat:2, Daire:201-A Alsancak / İzmir, 35220” adresinde bulunmaktadır.

Schengen Vizesi Manisa'dan Nasıl Alınır?

Manisa’dan Schengen vizesine başvurmak için başvuru yapılacak Schengen ülkesine göre değişen yetkili vize başvuru merkezinden randevu almak gerekmektedir. Vize başvuru yapacak kişinin VIS sisteminde son 5 yıl içerisinde yaptırılmış parmak izi kaydı bulunuyor ise gerekli belgeleri vizem.net merkez ofisine göndermesi yeterlidir.

Vizem.net Ege Bölgesi’nde ikamet eden vatandaşların vize işlemlerinde danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Bilgi ve randevu için iletişim numarası: 0850 241 1868

Manisa'dan Pasaport Başvurusu Nasıl Yapılır?

Manisa’dan yapılacak pasaport başvuruları, Manisa İl Nüfus Müdürlüğüne yapılmaktadır. Pasaport başvurusu yapmak için, başvuru yapacak kişinin Nüfus Müdürlüğünden online randevu alması ve randevu saatinde pasaport için gerekli evraklarla şahsen orada bulunması gerekmektedir.

Manisa'dan İl Nüfus Müdürlüğü İletişim Bilgileri Nelerdir?

Manisa Nüfus Müdürlüğü pasaport almak için yetkili kurumdur.

Manisa İl Nüfus Müdürlüğü iletişim bilgileri aşağıda listelenmiştir.

 • Manisa pasaport şube iletişim telefonu: 0236 231 40 70
 • E-posta adresi: manisanufus@nvi.gov.tr
 • Adres: Peker Mahallesi Cumhuriyet Cad. No:15 Şehzadeler/MANİSA

Manisa Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Manisa’ya yakın illerde bulunan vize merkezleri aşağıda verilmiştir.

Paylaş: