Mersin Vize İşlemleri

Mersin Vize Danışmanlık Hizmetleri ve Ülkelere Göre Vize Başvuru İşlemleri

Mersin Türkiye’de yurt dışına yapılacak seyahatler için en çok vize başvurusu yapılan 11. şehirdir. Mersin vize acentaları arasında yüksek onay oranına sahip Vizem.net danışmanlığında vize başvurusu yapılabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında son 5 yılda yapılan 342 Mersin vize başvurusundan 335’inin onayı alınmıştır. Vizem.net %97,9 onay oranı ile diğer vize işlemleri yapan firmalardan Mersin’de onay oranı en yüksek akredite acentedir. Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Mersin'de Vize Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Mersin’den vize başvurusu yapacak kişilere verilen danışmanlık hizmetinde öncelikle başvuru sahibinin kişisel koşulları ve vize evrakları danışman tarafından başvurunun yapılacağı ülke ve vize türü göz önünde bulundurularak incelenir. Danışman tarafından yapılan değerlendirmenin ardından başvuru koşullarının uygun bulunması halinde vize başvuru süreci form doldurma ve vize randevusu ile başlatılır.

Mersin'den vize başvurusu yapacak kişiler Vizem.net Mersin ofisini ziyaret ederek, çağrı merkezini arayarak veya destek@vizem.net adresine mail atarak ilgili ülke danışmanı ile iletişime geçebilir ve vize uygunluk değerlendirme süreci danışmanlar tarafından başlatılır.

Mersin Vize Danışmanlığı Kapsamında Hangi Hizmetler Verilir?

Mersin vize danışmanlığı kapsamında verilen hizmetler aşağıda listelenmiştir.

 • Vize başvurusunda gerekli evrakların kontrolü, eksik olanların tamamlanması
 • İngilizce veya başvuru yapılan ülke dilinde yazılan vize talep dilekçesi
 • Yeminli tercüme ve noter işlemleri
 • Vize başvuru formu doldurma
 • Otel rezervasyonu yapma
 • Uçak rezervasyonu yapma
 • Çevrimiçi evrak yükleme
 • Vize randevusunu alma, değiştirme ve iptal etmede destek
 • SMS ile bilgilendirme
 • Vizenin takibi ve sorgulanması

Mersin Vize İşlemleri 2022 Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

Mersin vize işlemleri 2022 danışmanlık ücretleri başvuru yapılacak ülke ve vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Kısa süreli turistik vize başvurularında verilen danışmanlık ücreti 35’den fazla ülke için 30 eurodur. Uzun süreli vize türleri olan çalışma, öğrenci, aile birleşimi, iş kurma ve yatırım gibi vizelerde 2022 yılı başvuru danışmanlık ücreti 65 euro ile 135 euro arasında değişmektedir.

Mersin'de Hangi Ülkelerin Konsolosluğu Bulunur?

Mersin’de konsolosluk ve fahri konsolosluk statüsünde hizmet veren yabancı ülke temsilcilikleri aşağıda listelenmiştir.

 • Mersin Arnavutluk Konsolosluğu
 • Mersin Avusturya Konsolosluğu
 • Mersin Belçika Konsolosluğu
 • Mersin Brezilya Konsolosluğu
 • Mersin Çekya Konsolosluğu
 • Mersin Danimarka Konsolosluğu
 • Mersin Estonya Konsolosluğu
 • Mersin Etiyopya Konsolosluğu
 • Mersin Fransa Konsolosluğu
 • Mersin Honduras Konsolosluğu
 • Mersin İsveç Konsolosluğu
 • Mersin İsviçre Konsolosluğu
 • Mersin Kazakistan Konsolosluğu
 • Mersin Litvanya Konsolosluğu
 • Mersin Slovakya Konsolosluğu
 • Mersin Şili Konsolosluğu
 • Mersin KKTC Konsolosluğu

Kıbrıs konsolosluğu Mersin’de konsolosluk statüsünde hizmet veren tek dış temsilciliktir. Mersin’de bulunan diğer tüm konsolosluklar fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir ve vize işlemlerinde yetkili değildir.

Mersin Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Vizem.net Mersin vize merkezi Mersin’de vize başvurusu için gerekli evrakların toplanması ve kontrolü için destek sağlamaktadır.

Mersin vize başvuru merkezi adres ve iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

 • Adres: Alsancak Mah. GMK Blv. Capital Ticaret Merkezi A Blok K:8/47 Toroslar / Mersin
 • Telefon : 0850 241 9783
 • E-Posta : mersin.ofis@vizem.net

Mersin Vize Merkezinin Çalışma Saatleri Nedir?

Mersin vize merkezi çalışma saatleri aşağıda verilmiştir.

 • Pazartesi - cuma: 08:30 - 19:00
 • Cumartesi : 10:00 - 15:00

Mersin'de Konsolosluğa Gitmeden Hangi Ülkelerin Vize Başvurusu Yapılabilir?

Mersin’de ikamet edip, VIS parmak izi kaydı bulunan kişiler için tüm Schengen ülkeleri başvuruları, Bulgaristan vize başvuruları ve Dubai, Hindistan, Küba, Meksika gibi e-vize uygulamasına sahip olan ülkelerin vize başvuruları Vizem.net üzerinden başvuru merkezine veya dış temsilciliğe gitmeye gerek kalmadan yapılabilmektedir.

Mersin Vize Danışmanlığı En Fazla Hangi Ülkeler İçin Verilmektedir?

2017-2021 arasında Mersin’de ikamet eden başvuru sahipleri için en fazla vize danışmanlık hizmeti verilen ülkeler aşağıda listelenmiştir.

 • Almanya vize başvurusu
 • İngiltere vize başvurusu
 • İtalya vize başvurusu
 • Rusya vize başvurusu
 • Fransa vize başvurusu
 • Finlandiya vize başvurusu
 • İspanya vize başvurusu
 • Hollanda vize başvurusu

Mersin'den İngiltere Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mersin’den yapılacak İngilere vize başvuruları online başvuru yapıp şahsen aracı kurum başvuru merkezine gidilerek veya akredite vize acenteleri aracılığıyla yapılabilmektedir. İngiltere hükümeti web sitesi Gov.UK adresindeki başvuru portalı aracılığıyla online başvuru formu doldurma, vize ücretini ödeme, İngiltere Mersin vize randevusunu alma ve gerekli evrakların listelenmesi işlemleri yapılabilmektedir.

Gov.UK adresindeki başvuru portalı üzerinden yapılan işlemlerin ardından biyometri kaydı ve ücretli evrak teslimi için (başvuru sahibinin online evrak yükleme yapmaması durumunda) şahsen aracı kurum başvuru merkezine gidilmesi gerekmektedir.

İngiltere vize başvurusu için akredite aracı kurum TLSContact’tır. TLSContact UK vize başvurusu için Mersin’de başvuru merkezi bulunmamakla birlikte en yakın başvuru merkezi Adana’dadır. TLS Contact Adana adresi Adana Ticaret Odası, Karasoku Mahallesi, Abidinpaşa Caddesi No:22 Seyhan/Adana’dır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan İngiltere vizesi başvurularında gerekli online işlemler olan form doldurma, ücret ödemeleri ve randevu alma gibi işlemlerin hepsi uzman ülke danışmanları tarafından yapılmaktadır.

Mersin'den Fransa Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mersin’den Fransa vize başvurusu için gerekli evrakların tümü hazırlanarak bulunan en yakın vize başvuru merkezinden randevu alınmalıdır. Fransa vize başvurusu için alınan randevu tarihinde başvuru şahsen gidilerek yapılmalıdır.

Fransa vize başvurusu için akredite aracı kurum olan VFS Global’in sitesine girerek bir hesap oluşturulmalıdır. Fransa vizesi başvuru formu doldurulup vize başvurusu online olarak yapıldıktan sonra parmak izi ve fotoğraf çekimi için randevu alınmalıdır. Gerekli ücret ödemeleri yapıldıktan sonra Fransa vizesi için alınan randevuya gidilmeli ve belge teslimi yapılmalıdır.

Fransa’nın Türkiye Büyükelçiliği ile Mersin Ticaret Odası arasında imzalanan anlaşma ile Mersin Ticaret Odası Fransa vizesi alımında oda üyelerinin vize alım sürecinin hızlandırılması hedeflenmektedir. Bu anlaşmadan oda üyesi şahıs işletmeleri, şirket ortakları, eş ve çocukları, üye işletmelerin temsil ile yetkili müdürleri ve onların eş ve çocukları faydalanabilir.

Mersin’den Fransa vize başvurusu yapacaklar için en yakın VFS Global başvuru merkezi Ankara’dadır. Ankara VFS Global başvuru merkezi adresi Regnum Sky Tower, İşçi Blokları Mahallesi, Rıfat Ilgaz Caddesi No:57/A Çankaya/Ankara’dır.

Mersin'den Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Almanya vize başvuruları için yetkili aracı kurum iDATA’dır. Almanya vize başvuruları iDATA’nın Türkiye’de bulunan ofislerine gidilerek yapılmaktadır. iDATA Mersin’de bir ofise sahip değildir ve bu yüzden Almanya Mersin vize başvuruları şahsen en yakın merkez olan Gaziantep ofisine gidilerek yapılabilmektedir.

Almanya vize başvurusu için ilk önce iDATA web sitesi üzerinden randevu alınmalıdır. Randevuya Almanya vize işlemleri için istenen belgeler hazırlanmış bir şekilde gidilmelidir. Vize başvurusu için gerekli evraklar ve parmak izi teslim alındıktan sonra Almanya vize başvurusu değerlendirme için konsolosluğa gönderilir.

Schengen Vizesi Mersin'den Nasıl Alınır?

Mersin’den Schengen vizesi almak için gerekli olan evrakların tümü hazırlanarak başvurulacak ülkenin en yakın vize başvuru merkezinden randevu alınması ve randevu tarihinde şahsen gidilerek başvuru yapılması gerekmektedir.

Mersin’den Vizem.net danışmanlığında yapılan Schengen vizesi başvurularında son 59 ay içinde VIS sistemine parmak izi kaydı vermiş kişilerin başvuru merkezine veya konsolosluğa gelmesine gerek kalmadan vize işlemleri tamamlanabilmektedir.

Mersin'den Vize Başvuru Randevusu Nasıl Alınır?

Mersin’den vize başvuru randevusu almanın yolları vize başvurusu yapılan ülke ve vize türüne göre değişiklik göstermekle birlikte ilgili ülkenin dış temsilciliğinden veya aracı kurum web sitesi üzerinden alınmaktadır.

Vizem.net danışmanlık hizmeti uzmanları randevu alma, tarih değişikliği ve iptal işlemlerinin tümünü başvuru sahibinin seyahat tarihleri ve vize aciliyetini göz önünde bulundurarak yürütmektedir.

Mersin'den Yapılan Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Mersin’den yapılan vize başvurularının sonuçlanma süresi başvuru yapılan ülkeye ve vize tipine göre değişiklik göstermektedir. Almanya, Fransa, Belçika gibi çoğu Schengen ülkelerine gitmek için talep edilen kısa süreli vize başvuruları ortalama 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Mersin’den yapılan eğitim, iş kurma, çalışma, aile birleşimi gibi uzun süreli vize türlerinde değerlendirme süresi 90 güne kadar uzayabilmektedir. Vize başvuruları değerlendirme süreçlerinin uzamasına başvurunun yapıldığı dış temsilcilikte yaşanan yoğunluklar, resmi tatil günleri, temsilcilik tarafından ek evrak talep edilmesi, başvuru sahibinin mülakata çağrılması gibi faktörler etkili olmaktadır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan vize başvurularında, randevu en erken tarihe alınarak ve gerekli evrakların eksiksiz şekilde teslim edilmesi sağlanarak, vize değerlendirme sürecinin uzama ihtimali en aza indirilmektedir.

Mersin Vize Takip İşlemleri Nasıl Yapılır?

Mersin vize takip işlemi bazı ülkeler için online olarak aracı kurumun web sitesi üzerinden, bazı ülkelerin başvurularında ise telefon veya mail aracılığıyla dış temsilcilikle iletişime geçilerek yapılmaktadır.

Vizem.net danışmanları tarafından verilen danışmanlık hizmeti kapsamında vize takip işlemi başvuru sahibi adına yapılıp, kişiye SMS ile başvuru hakkında bilgilendirme yapılmaktadır.

Mersin Çevresindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Mersin çevresindeki Vizem.net başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

 • Adana vize başvuru merkezi
 • Niğde vize başvuru merkezi
 • Karaman vize başvuru merkezi
 • Konya vize başvuru merkezi
Paylaş: