Muğla Vize İşlemleri

Muğla Vize İşlemleri Randevu, Başvuru ve Takip Merkezi

Muğla, yurt dışına yapılacak seyahatler için Türkiye’de en çok vize başvurusu yapılan 24. şehirdir. Vizem.net danışmanlığında son 5 yılda Muğla’da ikamet eden 543 vatandaşın vize başvurusundan 525’i onay almıştır. %96,7 onay oranı ile Vizem.net, Muğla’dan yapılacak olan vize başvurularında onay oranı en yüksek akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Muğla'da Vize Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Muğla’da vize danışmanlık hizmeti; başvuru yapılacak ülkeye ve vize türüne göre başvuru sahibinin kişisel koşulları ve vize evraklarının ilgili ülkenin danışmanları tarafından incelenmesi, başvuru koşullarının uygun bulunması halinde vize randevusu alınması ve vize uygunluk değerlendirme sürecinin başlatılması şeklinde ilerlemektedir. Vize başvuru sahibinin Vizem.net çağrı merkezini arayarak veya destek@vizem.net e-posta adresine mail atarak ilgili ülke danışmanı ile iletişime geçmesi ile başvuru süreci başlatılmaktadır.

Muğla Vize Danışmanlık Paketi Hangi İşlemleri Kapsar?

Muğla’da ikamet eden vatandaşlar için sunulan vize danışmanlık hizmetleri aşağıda listelenmiştir.

 • Yeminli tercüme işlemlerinin yapılması
 • Noter onay işlemlerinin yapılması
 • Gerekli olan vize evraklarının incelenmesi ve eksik olan vize evraklarının tamamlanması
 • İlgili ülke dilinde veya İngilizce olarak vize talep dilekçesi yazılması
 • SMS ile bilgilendirme yapılması
 • Vize takip ve sorgulama işlemlerinin gerçekleştirilmesi
 • Kişiye ve seyahat tipine uygun seyahat sağlık sigortasının yaptırılması
 • Online başvuru formunun doldurulması
 • Ulaşım ve konaklamaya ait rezervasyonların yapılması
 • Gerekli belgelerin çevrimiçi olarak yüklenmesi
 • Vize randevusunun alınması

Muğla Vize İşlemleri İçin Danışmanlık Ücretleri Ne Kadardır?

Muğla vize işlemleri için danışmanlık ücretleri başvuru yapılacak ülkeye ve vize türüne bağlı olarak değişebilmektedir. Kısa süreli turistik vize başvurularında 35’ten fazla ülke için vize danışmanlık ücreti 30 euro olarak alınmaktadır. Çalışma, öğrenci, aile birleşimi, yatırım gibi uzun süreli vize türleri için 2022 yılında başvuru danışmanlık ücreti 65 euro ile 135 euro arasında değişmektedir.

Muğla'da Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Muğla’da bulunan dış temsilcilikler aşağıda listelenmiştir.

 • Muğla Bodrum Alman Konsolosluğu
 • Muğla Bodrum Avusturya Konsolosluğu
 • Muğla Bodrum Belçika Konsolosluğu
 • Muğla Marmaris Danimarka Konsolosluğu
 • Muğla Marmaris Hollanda Konsolosluğu
 • Muğla Marmaris İngiltere Konsolosluğu
 • Muğla Fethiye İngiltere Konsolosluğu
 • Muğla Bodrum İtalya Konsolosluğu
 • Muğla Bodrum KKTC Konsolosluğu
 • Muğla Marmaris Moldova Konsolosluğu
 • Muğla Dalaman Ukrayna Konsolosluğu

Muğla’nın ilçelerinde bulunan tüm yabancı ülke temsilcilikleri fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermekte olup; belirtilen temsilciliklerin vize işlemlerinde yetkisi bulunmamaktadır. Muğla’dan yapılacak olan vize başvuruları, aracı kurum başvuru merkezleri ve akredite vize acenteleri aracılığı ile yapılabilmektedir.

Muğla Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Muğla’dan yapılacak vize başvurularında, gerekli evrakların toplanması ve kontrolü için Vizem.net Ege Bölgesi saha personelinden yardım alınabilmektedir.

Muğla vize başvuru merkezi mobil iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

Mobil telefon: +90 551 075 60 34

Sabit telefon: 0850 241 1868

Yetkili kişi: Bünyamin Saltuk

Muğla Vize Merkezi İletişim Saatleri Nedir?

Muğla vize merkezi iletişim saatleri aşağıda verilmiştir.

Pazartesi - Cuma: 08:30 - 19:00

Cumartesi: 10:00 - 15:00

Muğla'da Hangi Ülkeler İçin Vize Merkezine Gitmeden Başvuru Yapılabilir?

Schengen bölgesinde bulunan ülkeler için geçmişte VIS parmak izi kaydı yaptırmış kişilerin vize başvuruları, Küba, Meksika, Dubai, Kore gibi e-vize uygulaması bulunan ülkelerin vize başvuruları ve Bulgaristan vize başvuruları, başvuru merkezine veya dış temsilciliğe gidilmesine gerek kalmadan Vizem.net üzerinden yapılabilmektedir.

Muğla'dan En Fazla Hangi Ülkeler İçin Vize Başvurusu Yapılmaktadır?

Muğla’dan en fazla vize başvurusu yapılan ülkeler aşağıda listelenmiştir.

 • Yunanistan vize başvurusu
 • Danimarka vize başvurusu
 • İtalya vize başvurusu
 • İngiltere vize başvurusu
 • Belçika vize başvurusu
 • Rusya vize başvurusu

Muğla'dan Yunanistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Muğla’dan Yunanistan vize başvurusu yapmak isteyen bireyler öncelikle gerekli evrakları hazırlayarak Marmaris veya Bodrum’da bulunan vize başvuru merkezlerinden randevu almalıdır. Vize başvuru merkezinden randevu alındıktan sonra, randevu tarihinde başvuru merkezine hazırlanan belgeler ile şahsen gidilerek başvuru işlemi tamamlanabilmektedir. Yunanistan vizesi başvuruları için Muğla’da bulunan vize başvuru merkezi Kosmos Vize’dir.

Yunanistan vize başvuru merkezi olan Kosmos Vize’nin Muğla içerisinde Bodrum ve Marmaris olmak üzere 2 şubesi bulunmakta olup; şubelerin adresi aşağıda verilmiştir.

Kosmos Bodrum şubesi adresi: Çırkan Mah., Atatürk Bulvarı, Avenue AVM, Bodrum kat, No: 29/9, Konacık, Bodrum

Kosmos Marmaris şubesi adresi: Marmaris Ticaret Odası Armutalan, 350. Sokak, No:5, Marmaris

Muğla'dan İtalya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Muğla’dan İtalya vize başvurusu yapmak isteyen bireylerin, gerekli evrakları hazırladıktan sonra İtalya vize başvurusu için yetkilendirilmiş en yakın vize başvuru merkezi olan iDATA Bursa şubesinden randevu alması gerekmektedir. Muğla’ya en yakın başvuru merkezi olan iDATA Bursa şubesinden randevu alındıktan sonra randevu tarihinde, hazırlanan evraklar ile birlikte başvuru merkezine şahsen gidilerek başvuru işlemleri tamamlanabilmektedir.

Türkiye’de İtalya vize başvurusu için yetkilendirilmiş kurum iDATA’dır. İtalya vizeleri için iDATA’nın; İstanbul Avrupa, İstanbul Asya, Bursa ve Trabzon’da ofisi bulunmakta olup; Muğla’ya en yakın başvuru merkezi Bursa’da bulunan iDATA şubesidir.

iDATA Muğla şubesi adresi aşağıda verilmiştir.

Adres: Konak Mah., 1. Badem Sokak , Lotus Plaza, B Blok, No:26, Kat:1, Daire:10-11-12, Nilüfer, BURSA

Son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydı yaptırmış olan kişiler, herhangi bir başvuru merkezine gitmeye gerek kalmadan, Vizem.net üzerinden yalnızca vize için gerekli olan belgeleri göndererek başvuru yapabilmektedir.

Muğla'dan Danimarka Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Muğla’dan Danimarka vize başvurusu yapmak isteyen bireylerin, öncelikle Danimarka vizesi için gerekli olan evrakları hazırlayıp Danimarka vizesi için en yakın vize başvuru merkezi olan VFS Global İzmir şubesinden randevu alması gerekmektedir. Randevu tarihi geldiğinde VFS Global İzmir şubesine şahsen gidilip evrakların teslim edilmesi ile Danimarka vize başvurusu tamamlanabilmektedir.

Türkiye’de Danimarka vize başvurusu için yetkilendirilmiş kurum VFS Global olup; VFS Global’in Ankara, Antalya, İstanbul ve İzmir’de şubesi bulunmaktadır. Danimarka vizesi için Muğla’ya en yakın başvuru merkezleri VFS Global İzmir ve Antalya şubeleridir.

VFS Global İzmir şubesinin adresi aşağıda verilmiştir.

Adres: Akdeniz Mah., Akdeniz Caddesi, Reyent İş Hanı, No: 1/C, Pasaport

VFS Global Antalya şubesinin adresi aşağıda verilmiştir.

Adres: Yeşilbahçe Mah., 1480. Sokak, Ülker Apt., No:42/B, Muratpaşa

Daha önce VIS sistemine parmak izi kaydı yaptırmış bireyler, başvuru merkezine gitmeye gerek kalmadan yalnızca gerekli evrakları göndererek Vizem.net üzerinden Danimarka vizesine başvuru yapabilmektedir.

Schengen Vizesi Muğla'dan Nasıl Alınır?

Schengen vizesinin Muğla’dan alınabilmesi için öncelikle gerekli evrakların, Schengen vize başvuruları için akredite acente olan Vizem.net merkez ofisine kargolanması veya pdf olarak e-posta atılması gerekmektedir. İlgili Schengen ülkesi için gerekli olan evraklar Vizem.net merkez ofisine ulaştıktan sonra Vizem.net ekipleri tarafından başvuru sahibi adına gerekli form ve dilekçeler doldurularak eksik evraklar tamamlanmakta ve gerekli olduğu durumlarda otel ve uçak rezervasyonu yapılıp seyahat planı çıkarılmaktadır. Aracı kurumun vize başvuru merkezi üzerinden randevu alınarak randevu tarihinde, Gaziantep veya Ankara ofislerinde biyometri işlemlerinin tamamlanması için Vizem.net saha ekibi, başvuru sahibine yardımcı olmaktadır.

Muğla’dan Vize Randevu İşlemleri Nasıl Yapılır?

Muğla vize randevu işlemleri; vize başvurusu yapılan ülke ve vize türüne bağlı olarak ilgili ülkenin dış temsilciliklerinden veya aracı kuruma ait internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir.

Vizem.net danışmanlık hizmeti kapsamında, başvuru sahibinin seyahat tarihleri ve vize aciliyeti göz önünde bulundurularak randevu alma, tarih değişikliği ve iptal gibi vize randevu Muğla işlemlerinin, Schengen vize randevu işlemleri dahil olmak üzere tümü uzman ülke danışmanları tarafından yürütülmektedir.

En Fazla Vize Danışmanlık Hizmeti Verilen Muğla İlçeleri Hangileridir?

En fazla vize danışmanlık hizmeti verilen Muğla ilçeleri aşağıda belirtilmiştir.

 • Bodrum vize danışmanlık
 • Marmaris vize danışmanlık
 • Fethiye vize danışmanlık

Muğla Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Muğla’ya komşu olan illerde bulunan Vizem.net başvuru merkezleri aşağıda verilmiştir.

 • Burdur vize başvuru merkezi
 • Denizli vize başvuru merkezi
 • Aydın vize başvuru merkezi
 • Antalya vize başvuru merkezi
Paylaş: