Bodrum Vize İşlemleri

Bodrum Vize Danışmanlık: Randevu, Başvuru ve Takip İşlemleri

Bodrum, Türkiye Cumhuriyeti’nin Muğla iline bağlı bir ilçedir. Bodrum, Türkiye’nin batısında yer alan Muğla ilinin, kuzeybatısındaki Bodrum yarımadası üzerindedir.

Bodrum, Muğla’da yapılan yurt dışı vize başvurularının en fazla yapıldığı ilçedir.

Vizem.net, %96,7 onay oranı ile Muğla’da yapılan vize başvurularında en yüksek onay oranına sahip akredite kuruluş olup, Bodrum vize işlemleri için online işlemler, vize evraklarının kontrolü, randevu alma, başvuru takibi süreçlerinde danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Bodrum'dan Vize Nasıl Alınır?

Bodrum’dan vize başvuruları, ilgili Bodrum vize acentaları aracılığıyla veya ilgili ülke ve vize türlerine göre şahsen İzmir’deki aracı kurum başvuru merkezlerine, İzmir’deki dış temsilciliklere veya Ankara’daki büyükelçiliklere yapılmaktadır. Bodrum içerisinden sadece Yunanistan için vize başvuruları aracı kurum Kosmos vize Bodrum ofisinden yapılabilmektedir.

Bodrum Vize Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Bodrum vize danışmanlık hizmeti için Vizem.net çağrı merkezi aranarak veya destek@vizem.net adresine mail atılarak, ilgili ülke danışmanı ile iletişime geçilmesi ile uygunluk belirleme süreci başlatılır. Bodrum vize danışmanlık hizmetinde; başvuru sahibinin vize alma durumu ve vize evrakları, vize başvurusunun yapılacağı ilgili ülke danışmanlarınca incelenmektedir. Vize başvurusu sahibinin vize koşullarına uygun olması halinde, başvuru süreci vize randevusu alınarak başlatılmaktadır.

Bodrum Vize Danışmanlığı Hangi İşlemleri Kapsamaktadır?

Bodrum vize danışmanlığı hizmeti kapsamında Vizem.net uzmanları tarafından tamamlanan temel vize işlemleri aşağıda sıralanmıştır.

 • İstenen evrakların kontrolü ve eksikliklerin tamamlanması
 • Online vize başvuru formunun doldurulması
 • Vize talep dilekçe metninin İngilizce veya başvuru yapılan ülke dilinde yazımı
 • Yeminli tercüman işlemleri
 • Çevrimiçi belgelerin yüklenmesi
 • Konaklama ve ulaşım rezervasyonları
 • Seyahat sağlık sigortası yaptırılması
 • Vize randevusunun alınması
 • Noter onay işlemleri
 • Vize sorgulama ve takibi
 • SMS ile bilgilendirme

Bodrum Vize İşlemleri İçin Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

Bodrum vize işlemleri için danışmanlık ücreti, başvuru yapılacak ülke ve alınmak istenen vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Vizem.net aracılığı ile 35’ten fazla ülke için yapılabilecek kısa süreli turistik vize başvurularında, vize danışmanlık fiyatı 30 euro olarak ücretlendirilmektedir.

2022 yılı itibari ile vize işlemleri için danışmanlık ücreti, çalışma, yatırım, öğrenci, aile birleşimi gibi uzun süreli vizeler için 65 euro ile 135 euro arasında değişiklik göstermektedir.

Bodrum'da Konsolosluk Var Mıdır?

Bodrum’da bulunan yabancı ülke dış temsilcilikleri aşağıda listelenmiştir.

 • Bodrum Almanya Konsolosluğu
 • Bodrum İngiliz Konsolosluğu
 • Bodrum Avusturya Konsolosluğu
 • Bodrum Belçika Konsolosluğu
 • Bodrum İtalya Konsolosluğu
 • Bodrum KKTC Konsolosluğu

Bodrum’da bulunan tüm dış temsilcilikler fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermekte olup vize işlem yetkileri bulunmamaktadır. Bodrum’da ikamet eden ve vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin vize başvuruları, Ankara’daki dış temsilcilikler veya en yakın vize başvuru merkezi aracılığı ile yapılmaktadır.

Bodrum Yunan Konsolosluğu Nerededir?

Bodrum’da Yunan Konsolosluğu bulunmamaktadır.

Bodrum'da Vize Başvuru Merkezi Var Mıdır?

Bodrum’da Yunanistan vize işlemleri için hizmet veren Kosmos’un Bodrum vize başvuru merkezi bulunmaktadır. Bodrum’da VFS Global vize başvuru merkezi bulunmaktadır ancak geçici olarak hizmet vermemektedir.

Vizem.net Ege Bölgesi saha personli, Bodrum’dan ve Muğla’nın diğer tüm ilçelerinden yapılacak vize başvurularında gerekli evrakların hazırlanması ve kontrolü için yardım hizmeti sunmaktadır.

Muğla, Bodrum vize danışmanlık merkezi iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

 • Mobil telefon: +90 551 075 60 34
 • Sabit telefon: 0850 241 1868
 • Yetkili kişi: Bünyamin Saltuk

Kosmos Vize Bodrum Başvuru Merkezi Nerededir?

Kosmos vize Bodrum başvuru merkezi Çırkan Mahallesi Atatürk Bulvarı "Avenue AVM" Bodrum kat No: 29/9 KONACIK Bodrum / Muğla adresinde yer almaktadır.

Kosmos’un Bodrum Yunanistan vize başvuru merkezi iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

 • Telefon: (0850) 474 20 21
 • Fax: (0212) 296 15 15
 • Email: info@kosmosvize.com

Bodrum Vize Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Bodrum vize merkezi çalışma saatleri aşağıda aşağıda verilmiştir.

Vize başvuru teslimi: Hafta içi her gün 09:00- 16:00

Pasaport teslim alma: Hafta içi her gün 09:00- 17:00

Bodrum'dan Hangi Ülkeler İçin Vize Merkezine Gitmeden Başvuru Yapılabilir?

Bodrum’dan; Hindistan, Küba ve Meksika gibi e-vize uygulaması sahibi ülkelere başvuru yapan kişilerin, son 59 ay içinde Schengen vizesi için VIS parmak izi kaydı oluşturmuş kişilerin ve Bulgaristan vizesi almak isteyen kişilerin vize başvuruları herhangi bir vize başvuru merkezine veya dış temsilciliğe gitmeden Vizem.net üzerinden yapılabilmektedir.

Bodrum'dan En Fazla Hangi Ülkeler İçin Vize Başvurusu Yapılmaktadır?

Bodrum'da en fazla aşağıda verilen ülke vize başvuruları yapılmaktadır.

 • Bodrum Yunanistan vize başvurusu
 • Bodrum İspanya vize başvurusu
 • Bodrum Avusturya vize başvurusu
 • Bodrum Hollanda vize başvurusu
 • Bodrum İngiltere vize başvurusu

Yunanistan Vize Başvurusu Bodrum'dan Nasıl Yapılır?

Yunanistan vize başvurusu için Kosmos vize başvuru merkezinden Yunanistan vizesi Bodrum randevusu alınmalıdır, Bodrum Yunanistan vizesi başvurusu için gerekli evrakların hazırlanması, randevu tarihinde Kosmos vize başvuru merkezine gidilip evrakların teslim edilmesi ve biyometri işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir.

Yunanistan Schengen vizesine Bodrum’dan başvurmak isteyip son 5 yıl içinde VIS sistemine parmak izi kaydı yaptırmış kişilerin, Yunanistan vizesi Bodrum işlemlerini başlatmak için Vizem.net üzerinden yalnızca evrak göndermesi yeterli olmaktadır.

Bodrum'dan Kos Adası'na Geçmek için Vize Gerekir Mi?

Bodrum’dan Kos Adası’na geçmek isteyen kişilerin Yunanistan kapı vizesi veya Yunanistan Schengen vizesi sahibi olmaları gerekmektedir. Bodrum Kos kapıda vize uygulaması, mayıs ve eylül ayı arasında uygulanmaktadır.

Bodrum Kos Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bodrum Kos vize başvurusu, Yunanistan tarafından resmen yetkilendirilmiş veya Kos Adası’na feribot seferi düzenleyen akredite acenteler aracılığı ile yapılabilir ve Bodrum Kos günlük vize alınabilir.

2013 yılından bu yana yerinde belge kontrolü uygulaması sayesinde Vizem.net danışmalığında alınmış Kos adası vize başvuruları %100 onay oranına sahiptir.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

Muğla Bodrum'dan Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Muğla Bodrum Schengen vizesi başvuruları, D tipi vizeler için ilgili ülkenin İzmir dış temsilciliğine veya Ankara büyükelçiliği konsolosluk birimine; C tipi vizeler için İzmir’deki vize başvuru merkezlerine şahsen gidilerek yapılır. Sadece Yunanistan Schengen vizesi işlemleri Bodrum içinden yapılabilmektedir.

Schengen vize başvuruları için gerekli belgeler Vizem.net merkez ofisine kargo ile veya pdf olarak mail yolu ile gönderilir ve belgeler ulaştıktan sonra başvuru sahibi adına form ve dilekçeler doldurularak eksik olan belgeler tamamlanır.

Schengen vizesi için başvuru sahibi adına gerekli görüldüğü durumlarda otel ve uçak rezervasyonları yapılarak seyahat planı oluşturulur. Son aşama olarak Muğla vize danışmanlık kapsamında ilgili ülkenin aracı kurumunun vize başvuru merkezi üzerinden randevu alınarak randevu tarihinde başvuru sahibinin İzmir aracı kurum ofisinde biyometri işlemlerini tamamlamasına refakat edilir.

Başvuru sahipleri son 5 yıl içinde Schengen vizesi almış ise başvuru merkezine gidip biyometri kaydı vermelerine gerek yoktur.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: